2019-20 NJCAA Women's Basketball Schedule DI

Date Away Home Status Links
October
Thu. 3 Seminole State (OK)   Langston   6:30 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 4 Northern Oklahoma Tonkawa #   Southwestern College   5:00 PM EDT
  TBA   Independence   6:00 PM EDT
  @ Winfield Ks
Sat. 5 Southeast Juco Jamboree   Andrew   TBA
  @ Albany State West Campus
  Eastern Florida State #   SE JUCO Jamboree   TBA
  Albany, GA
  Tallahassee #   Southeast Juco Jamboree   TBA
  South Georgia Tech #   Southeastern JUCO Jamboree   TBA
  @ Albany State College - Darton Campus
  Florida SouthWestern State #   Albany Jamboree   TBA
  Albany, Ga.
  Florida State Jacksonville   Darton JUCO Jamboree   TBA
  Darton JUCO Jamboree @ Albany, Georgia
  Georgia Highlands #   SE JUCO Jamboree   TBA
  @ Albany, GA
  Vincennes #   Illinois Central   TBA
  Jamboree
  Shelton State   Southeast Juco Jamboree (Scrimmage)   TBA
  Southeast JUCO Jamboree (Scrimmage) @ Albany, GA
  Wallace State #   SE JUCO Jamboree (scrimmage)   TBA
  SE JUCO Jamboree (scrimmage) @ Albany, GA
  Holmes   Southeast Juco Jamboree   TBA
  Southeast Juco Jamboree
  Colby   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Pratt #   University of St. Mary   TBA
  Leavenworth, KS
  Casper #   TBD   TBA
  Rocky Mountain JUCO Jamboree @ Winsdor, CO
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  TBA #   Sheridan   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Rocky Mountain Jamboree
  Laramie County #   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Scrimmage @ Windsor
  Garden City #   TBA   TBA
  JUCO Advocate Women's Rocky Mountain @ Windsor, CO
  Southern Idaho   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  @ Windsor, CO
  Dawson   Rocky Mountain Fall Jamboree   TBA
  Windsor, CO @ Juco Jamboree (5-6)
  Western Nebraska #   Windsor Colorado Jamboree   TBA
  TBD (Scimmage) #   Northeastern   TBA
  @ Windsor, CO
  ACCAC Jamboree #   Central Arizona   TBA
  Scrimmage @ Phoenix, AZ
  Central Georgia Tech #   Southeast Juco Jamboree   10:00 AM EDT
  Albany, GA
  Hillsborough #   Darton State College Jamboree   10:00 AM EDT
  JUCO Jamboree #   Seward County   11:00 AM EDT
  @ Windsor, CO
  Frank Phillips #   Rocky Mountain Jamboree   11:00 AM EDT
  Lamar #   Juco Advocate Showcase   11:00 AM EDT
  JUCOadvocate Showcase @ Windsor, CO
  Colby   Eastern Wyoming   1:00 PM EDT
  Rocky Mountain JUCO Jamboree @ Neutral
  Salt Lake #   Miles   2:00 PM EDT
  @ Windsor, Colorado
  She Hoops Elite   Miami Dade   3:00 PM EDT
  HOME
  903 Elite #   Jacksonville   3:00 PM EDT
  Lamar   Eastern Wyoming   3:00 PM EDT
  Rocky Mountain JUCO Jamboree @ Neutral
  Northwest Kansas Tech   Eastern Wyoming   5:00 PM EDT
  Rocky Mountain JUCO Jamboree @ Neutral
Sun. 6 TBD   Iowa Western   TBA
  Scrimmage - Graphic Edge Juco Jam @ Ames, IA
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  Laramie County #   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Scrimmage @ Windsor, Colorado
  Jamestown JV   Lake Region State   9:00 AM EDT
  Laramie County #   Miles   11:00 AM EDT
  @ Windsor, Colorado
  Marshalltown #   ICCAC Jamboree   1:00 PM EDT
  @ Ames, IA
  Northeastern #   Power To Play (Scrimmage)   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Dickinson State University %   Williston State   2:00 PM EDT
  @ Watford City, ND
  Kirkwood #   Iowa Western   4:00 PM EDT
  Iowa State Jamboree @ Ames, IA
  Kirkwood #   North Dakota SCS   6:00 PM EDT
  Iowa State Jamboree @ Ames, IA
Mon. 7 Dyersburg State #   Three Rivers   2:30 PM EDT
Wed. 9 Cloud County #   Doane College   TBA
  Sterling College #   Hutchinson   6:00 PM EDT
  Neosho County #   Fort Scott   6:30 PM EDT
  Scrimmage
  Crowder   Evangel University (scrimmage)   7:00 PM EDT
Thu. 10 Bishop State   Bishop State   7:00 PM EDT
  Intersquad scrimmage
Fri. 11 Odessa #   Grayson College Scrimmages   TBA
  Scrimmage - Sherman, TX
  South Plains #   Dave Neely Showcase   TBA
  Scrimmage
  State Fair #   Grayson   4:00 PM EDT
  Grayson County Shoot-Out @ Grayson County Shoot-Out
  Johnson & Wales University # 67 ASA Miami 50 Final
  Hialeah, FL (The Dent)
Sat. 12 Florida SouthWestern State #   Tallahassee Jamboree   TBA
  Tallahassee, Fla.
  Eastern Florida State #   Tallahassee JUCO Jamboree   TBA
  Tallahassee, FL
  TBD   Iowa Western   TBA
  Scrimmage - Southwest Showcase @ Frisco, TX
  Vincennes   Lincoln Trail   TBA
  Scrimmage
  Santa Fe #   TBA   TBA
  Southern Challenge Jamboree @ Tallahassee, FL
  Southern Challenge Jamboree #   Tallahassee   TBA
  Palm Beach State #   Tallahassee Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Colby   Juco Womens Southwest Showcase   TBA
  Florida State Jacksonville   Southern Challenge Jamboree   TBA
  Southern Challenge Jamboree @ Tallahassee, FL
  Dave Neely Shootout #   Angelina   TBA
  Collin #   Shalin Hoops Showcase   TBA
  Scrimmage
  Southwest Showcase #   Cisco   TBA
  @ Frisco, Tx
  Frisco Scrimmage #   Allen County   TBA
  @ Frisco, TX
  Odessa #   Shalin Hoops Southwest Showcase   TBA
  Scrimmage - Frisco, TX
  Eastern Oklahoma State #   Southwest Showcase   TBA
  Clarendon #   Southwest Juco Showcase   TBA
  @ Frisco, TX
  TBA #   State Fair   TBA
  Southwest Showcase @ Frisco, TX
  Pearl River #   TBA   TBA
  The Fieldhouse; Frisco, Texas @ Dave Neely's Southwest Women's JUCO Showcase
  Crowder   Southwest Showcase (scrimmage) @ Frisco, TX   TBA
  Pearl River #   TBA   TBA
  At The Fieldhouse; Frisco, Texas @ Dave Neely's Southwest Women's JUCO Showcase
  Jacksonville #   Southwest Showcase   TBA
  Southwest Showcase @ Frisco TX
  Coffeyville #   Frisco, Texas   TBA
  Western Texas   TBA (scrimmage)   TBA
  Frisco, TX @ Neely Juco Showcase
  Redlands #   Panola   TBA
  Frisco, TX @ Neely Showcase
  East Central (MS) # 53 Barton 36 Final
  Southwest Showcase @ Frisco, Texas
  Garden City #   TBA   TBA
  Southwest Showcase @ Frisco, TX
  Southeastern Challenge Jamboree   Bishop State   TBA
  @ Tallahassee, Fl
  TBA   Seminole State (OK)   TBA
  Scrimmage @ Frisco Showcase
  TBA   Independence   TBA
  @ Frisco TX Scrimmage
  East Central (MS) # 55 Independence 51 Final
  Southwest Showcase @ Frisco, Texas
  Ranger #   Southwest Showcase   TBA
  @ in Frisco, TX
  Blinn #   Bill Neely Showcase   TBA
  Scrimmage @ Frisco, Texas
  Shalin Hoops #   Grayson   TBA
  @ Fieldhouse USA
  New Mexico   Dave Neely Scrimmage   TBA
  Frisco, TX
  Dawson   Gillette Jamboree   TBA
  Gillette, WY @ Scrimmage
  Casper #   TBD   TBA
  Gillette Jamboree @ Gillette, WY
  Sheridan #   TBA   TBA
  Gillette College Jamboree @ Gillette College Jamboree
  Region IX North Scrimmage #   Miles   TBA
  @ Gillette, WY
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Gillette Jamboree @ Gillette, WY
  Northeastern #   TBD   TBA
  @ Gillette, WY
  Dave Neely Scrimmages #   Coastal Bend   9:00 AM EDT
  Scrimmages
  Hillsborough #   Tallahassee Community College Jamboree   10:00 AM EDT
  Hutchinson #   Dave Neely Juco Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Frisco, TX
  Seward County #   Southwest Showcase   11:00 AM EDT
  @ Friso, TX
  McLennan #   Tyler   11:00 AM EDT
  Rose City Scrimmage @ Wagstaff Gymnasium - Tyler, Texas
  Baton Rouge #   Dillard University   11:00 AM EDT
  Frank Phillips #   Dave Neely Super Scrimage   11:00 AM EDT
  Butler # 0 Eastern Arizona 0 Final
  @ Frisco, TX
  Sinclair #   Lincoln Trail   11:45 AM EDT
  Scrimmage
  Joint Base Langley - Eustis, VA #   South Georgia Tech   1:00 PM EDT
  University of South Carolina-Salkehatchie   Jefferson (MO)   1:00 PM EDT
  Tallahassee Community College Jamboree
  Southern Idaho #   College of Idaho   1:00 PM EDT
  Butler # 0 Labette 0 Final
  SCRIMMAGE- (Frisco, TX) @ Frisco, TX
  Pratt #   Frank Phillips   1:20 PM EDT
  Frisco, Texas @ Southwest Showcase
  McLennan #   Dallas Angels   1:30 PM EDT
  Rose City Scrimmage @ Wagstaff Gymnasium - Tyler, Texas
  Kennedy-King #   Triton   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Pratt #   Northern Oklahoma Enid   3:40 PM EDT
  @ Southwest Showcase
  Cisco #   Northern Oklahoma Enid   6:00 PM EDT
  @ Southwest Showcase
Sun. 13 Tallahassee #   CB Hoops by the Beach Jamboree   TBA
  Cory Black Women's JUCO Jamboree   Andrew   TBA
  @ Gulf Coast Community College
  Florida SouthWestern State #   CB Hoops Jam by the Beach   TBA
  Panama City, Fla.
  Eastern Florida State #   Hoops by the Beach   TBA
  Panama City, FL
  CB Hoops Jamboree #   Georgia Highlands   TBA
  Shelton State   C Black JUCO Jamboree (Scrimmage)   TBA
  C Black JUCO Jamboree Scrimmage @ Panama City, FL
  Central Georgia Tech #   CB Hoops Jamboree   10:00 AM EDT
  Panama City, FL
  Enterprise State #   Southwest Tennessee   10:00 AM EDT
  Enterprise State   Gulf Coast State   4:00 PM EDT
Mon. 14 South Eastern University   Miami Dade   6:00 PM EDT
  HOME
Tue. 15 Neosho County #   Friends University   TBA
  Bismarck State #   Presentation College   6:00 PM EDT
Wed. 16 Northeast #   Hastings College JV   5:00 PM EDT
  Central Georgia Tech #   Middle Georgia State University   5:30 PM EDT
  Cochran, GA
  Connors State   Fort Scott   6:00 PM EDT
  Scrimmage @ Miami, OK
  Southeastern University #   Santa Fe   6:30 PM EDT
  Scrimmage - NOT OPEN TO THE PUBLIC
  Copiah-Lincoln #   William Carey   8:00 PM EDT
Thu. 17 Miami Dade   Chicago National Juco Jamboree   TBA
  AWAY @ Chicago, IL
  Southeastern University   Central Florida   5:30 PM EDT
  scrimmage
  Indian River State #   Saint Thomas University   6:00 PM EDT
  South Suburban #   Harry S. Truman   6:00 PM EDT
  McPherson College #   Northern Oklahoma Tonkawa   6:00 PM EDT
  Oakwood University   Gadsden State   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 18 South Plains #   West Texas A&M   TBA
  Canyon, Texas - Scrimmage
  Scrimmages - Salt Lake Jamboree #   Utah State Eastern   TBA
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  SLCC Jamboree @ Salt Lake City, UT
  USU   Eastern Wyoming   11:00 AM EDT
  Salt Lake Jamboree @ Neutral
  Southern Idaho   SLCC Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Salt Lake City, UT
  Grand Rapids #   Kaskaskia   2:00 PM EDT
  Jamboree @ Chicago, IL
  Panhandle State #   Seward County   3:00 PM EDT
  @ Home
  Lewis & Clark #   Dyersburg State   3:00 PM EDT
  Eastern Wyoming #   Salt Lake   3:00 PM EDT
  Salt Lake Jamboree
  CSI   Eastern Wyoming   4:00 PM EDT
  Salt Lake Jamboree @ Neutral
  Miami Dade #   Dyersburg State   5:00 PM EDT
  Catawba Valley #   Kaskaskia   6:00 PM EDT
  Jamboree @ Chicago, IL
Sat. 19 Shelton State   C Black JUCO Lakepoint Jamboree (Scrimmage)   TBA
  C Black JUCO Jamboree Scrimmage @ Emerson, GA
  Spartanburg Methodist   C Black Jamboree- TBA   TBA
  Emerson, GA @ Lakepoint Sports Complex
  Vincennes   University of Southern Indiana   TBA
  Scrimmage
  TBD   Iowa Western   TBA
  Scrimmage - Midwest Juco Jam @ Lawrence, Kansasas
  Georgia Highlands #   Cory Black Jamboree   TBA
  @ Emerson, GA
  Wallace State #   C Black JUCO Lakepoint Jamboree (Scrimmage)   TBA
  C Black JUCO Lakepoint Jamboree (scrimmage) @ Emerson, GA
  Holmes   Troy Giordano Pelican State Extravaganza   TBA
  Colby   Mid America Juco Showcase   TBA
  State Fair #   TBA   TBA
  Midwest Juco Jamboree @ Lawrence, KS
  Butler # 0 Lawrence Jamboree- Teams/Game Times TBA 0 Final
  SCRIMMAGE- Lawrence Jamboree (Lawrence, KS) @ Lawrence, KS
  Collin #   SAWBC Super Scrimmage   TBA
  Clarendon #   Mid-America Juco Showcase   TBA
  @ Lawrence, KS
  Snead State   Lakepoint Sports Complex (Jamboree)   TBA
  Pratt #   Mid-America Showcase   TBA
  Lawrence, KS
  Coffeyville #   Lawrence, Kansas   TBA
  SAWBC Super Scrimmage #   Cisco   TBA
  @ Murphy, Tx
  Jamboree #   Wabash Valley   TBA
  Lawrence, KS @ Dave Neely Jamboree
  TBA #   Panola   TBA
  @ SAWBC Showcase
  Wallace-Selma   LBW Jamboree   TBA
  Jamboree
  Crowder   Midwest Showcase (scrimmage) @ Lawrence, KS   TBA
  Lawrence Scrimmage #   Allen County   TBA
  @ Lawrence, KS
  Hutchinson #   Dave Neely Juco Jamboree   TBA
  @ Lawrence, KS
  Neosho County #   Mid-American Showcase   TBA
  Odessa #   SAWBC Super Scrimmage   TBA
  Cloud County #   Mid-America Showcase   TBA
  S.A.W.B.C #   Grayson   TBA
  @ PSA- Murphy, Tx
  Laramie County #   Mid-America Showcase   TBA
  Scrimmage @ Lawrence, Kansas
  Casper #   TBD   TBA
  Mid American Showcase @ Lawrence,KS
  Western Nebraska #   Lawrence Kansas Jamboree   TBA
  Southern Union State   Truett McConnell Univeristy   12:00 AM EDT
  SAWBC Scrimmages #   Coastal Bend   9:00 AM EDT
  Scrimmages
  Three Rivers #   Laramie County   9:50 AM EDT
  Mid America Showcase @ Lawrence, KS
  SEC Prep   Gadsden State   10:00 AM EDT
  Scrimmage @ Lakepoint Jamboree
  Northeast #   Morningside College JV   11:00 AM EDT
  Converse College   Caldwell Tech   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Northern Oklahoma Tonkawa #   Mid-America Showcase   12:00 PM EDT
  @ Lawrence, Kansas
  Trinidad State #   Colorado State University Pueblo   12:00 PM EDT
  Three Rivers #   Casper   12:10 PM EDT
  Mid America Showcase @ Lawrence, KS
  McLennan #   Frank Phillips   12:40 PM EDT
  @ PSA-Murphy - Murphy, Texas
  Thomas University #   South Georgia Tech   1:00 PM EDT
  WSC Alumni %   Williston State   1:00 PM EDT
  Jacksonville #   Wiley College   1:00 PM EDT
  Dyersburg State #   Illinois Central   1:00 PM EDT
  @ Jamboree
  Northwest Kansas Tech #   Three Rivers   1:20 PM EDT
  Mid America Showcase @ Lawrence, KS
  Roane State #   Cumberland University (Scrimmage)   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Gadsden State #   Columbia State   2:00 PM EDT
  Scrimmage @ Lakepoint Jamboree
  Palm Beach State #   Keiser University   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Baton Rouge #   Louisiana State Alexandria   3:00 PM EDT
  Troy Giordano Pelican State Extravaganza @ Denham Springs High School
  Angelo State University   New Mexico   3:00 PM EDT
  Hobbs, NM
  McLennan #   Western Oklahoma State   3:20 PM EDT
  @ PSA-Murphy - Murphy, Texas
  Tucson Sol #   Central Arizona   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Montana All-Stars (Scrimmage)   Dawson   8:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Northwest Nazarene   Southern Idaho   9:00 PM EDT
Sun. 20 Florida State Jacksonville   Jacksonville University   TBA
  Jacksonville University @ Jacksonville, FL
  Jefferson (MO)   Shalin Hoops   TBA
  Sheridan #   Black Hills State University   TBA
  Central Georgia Tech #   Augusta State University   2:00 PM EDT
  Augusta, GA
Mon. 21 Enterprise State #   Miles College   TBA
  Blinn #   St. Mary's University   6:00 PM EDT
  Scrimmage @ San Antonio, Texas
  Angelina #   Sam Houston State   7:00 PM EDT
Tue. 22 Western Nebraska #   Chadron State College   TBA
  Seminole State (OK)   SNU   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Hillsborough #   Warner University   7:00 PM EDT
  Bismarck State #   Dickinson State University   7:00 PM EDT
  She Hoops #   Palm Beach State   8:00 PM EDT
  Scrimmage
  Northeast #   Midland University JV   8:00 PM EDT
Wed. 23 Bethany College #   Cloud County   TBA
  Dillard University #   Copiah-Lincoln   12:00 PM EDT
  @ Summit, MS
  Lamar #   Garden City   3:00 PM EDT
  Colorado Mesa University Scrimmage #   Utah State Eastern   3:00 PM EDT
  Tennessee Wesleyan (Scrimmage) #   Roane State   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Orange County # 0 Monroe College 0 Final
  Preseason Scrimmage
  Independence   Ottawa   6:00 PM EDT
  Mississippi Delta #   Tougaloo College   6:00 PM EDT
  Northern Oklahoma Enid #   Oklahoma Christian University   6:00 PM EDT
  Gadsden State   Talladega College   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Snead State   University of Montevallo (Scrimmage)   7:30 PM EDT
  Williams Baptist University #   Three Rivers   7:30 PM EDT
  Southern University- New Orleans #   Baton Rouge   7:30 PM EDT
  Copiah-Lincoln #   Northwest Mississippi   8:00 PM EDT
  @ Summit, MS
Thu. 24 Ranger #   Texas Wesleyan University   4:00 PM EDT
  St. Andrews University #   Spartanburg Methodist   6:00 PM EDT
  Spartanburg, SC ;
  Southeastern Oklahoma State University #   Collin   6:30 PM EDT
  Wallace State #   Oakwood University (scrimmage)   7:30 PM EDT
  Oakwood University (scrimmage)
Fri. 25 Mississippi Gulf Coast #   Southwest Mississippi Jamboree   TBA
  @ Summit
  Bacone College #   Eastern Oklahoma State   TBA
  Bemidji State #   North Dakota SCS   TBA
  Southern Union State   Point University   12:00 AM EDT
  The Rock #   Santa Fe   6:30 AM EDT
  Scrimmage - NOT OPEN TO THE PUBLIC
  Colorado State University Pueblo #   Trinidad State   1:00 PM EDT
  Roane State #   Union College (Scrimmage)   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Seward County # 0 Clarendon 0 Final
  @ Clarendon
  West Texas A&M University   New Mexico   3:00 PM EDT
  Hobbs, NM
  Hutchinson #   Fort Hays State   4:00 PM EDT
  Mississippi Delta # 19 East Central (MS) 32 Final
  Casper #   Chadron State   5:30 PM EDT
  Chadron State Scrimmage
  Indian River State #   Rollins College   6:00 PM EDT
  Marshalltown #   Central College   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 26 Vincennes   Mineral Area   TBA
  Scrimmage
  Ranger #   Cisco Shoot-Out   TBA
  @ in Cisco, TX
  Pratt #   Newman University   TBA
  Miles #   South Dakota School of Mines   TBA
  @ Rapid City, ND
  Austin College #   Grayson   10:00 AM EDT
  Dyersburg State #   Kaskaskia   12:00 PM EDT
  Jamboree @ Belleville, IL
  Coastal Bend #   Texas A & M International University (Scrimmage)   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Florida Tech #   Palm Beach State   12:30 PM EDT
  Scrimmage
  Wesleyan College #   South Georgia Tech   1:00 PM EDT
  Miami Dade   Barry University   2:00 PM EDT
  AWAY
  FSW Scrimmages #   Florida SouthWestern State   2:00 PM EDT
  Fort Myers, Fla.
  Oklahoma Angels #   Northern Oklahoma Tonkawa   2:00 PM EDT
  Parkland #   Kaskaskia   2:00 PM EDT
  Jamboree @ Belleville, IL
  Blinn #   St. Edward's University   2:00 PM EDT
  Scrimmage @ Austin, Texas
  Odessa #   Cisco   3:20 PM EDT
  Cisco, TX
  Metro State College #   Western Nebraska   3:30 PM EDT
  @ Cougar Palace
  Frank Phillips #   Adams State University   4:00 PM EDT
  Western Texas   Midwestern University (scrimmage)   6:00 PM EDT
  Wichita Falls, TX
  Crowder   John Brown University (scrimmage) @ Siloam Springs, AR   6:00 PM EDT
  Dyersburg State #   Southwestern Illinois   6:00 PM EDT
  Northeastern #   Johnson and Wales University   7:30 PM EDT
Sun. 27 Caldwell Tech   Mars Hill University   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Collin #   Texas A&M Commerce   2:00 PM EDT
  Williston State %   University of Mary   2:00 PM EDT
  Shelton State   Southern Mississippi (Scrimmage)   5:00 PM EDT
  Scrimmage
Mon. 28 Cloud County #   Fort Hays State University   TBA
  Tentatively Scheduled
  North Dakota SCS #   Southwest Minnesota State   TBA
  Ranger #   South Plains   4:30 PM EDT
  Scrimmage - Levelland, Texas
  Roane State #   Maryville College (Scrimmage)   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Rollins College # 66 Daytona State 52 Final
  Exhibition Game
  Wallace State #   Montevallo University (scrimmage)   6:00 PM EDT
  Montevallo University (scrimmage)
  Angelina #   Wiley College   6:30 PM EDT
  Marshalltown #   Grinnell College   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 29 Lamar #   Dodge City   2:00 PM EDT
  Albany State University (scimmage)   Andrew   5:30 PM EDT
  Columbia College #   Spartanburg Methodist   6:00 PM EDT
  Spartanburg, SC ;
  Florida State Jacksonville   Trinity Baptist School   6:00 PM EDT
Wed. 30 Panola #   UT Tyler   TBA
  Tyler, TX
  Hillsborough #   University of Tampa   6:00 PM EDT
  University of Mary Hardin-Baylor #   Blinn   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Northern Oklahoma Enid #   Northwestern Oklahoma State University   6:00 PM EDT
  Caldwell Tech   Pfeiffer University   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Laramie County #   Johnson & Wales University   8:30 PM EDT
  Scrimmage
Thu. 31 Spartanburg Methodist # 85 Southern Wesleyan 74 Final
  Central, SC
  Rhodes College #   Northwest Mississippi   7:00 PM EDT
 
November
Fri. 1 Dakota 53 Miles 83 Final
  Mon-Dak Pre-Season Tournament @ New Town, ND
  Dawson 68 Lake Region State 75 Final
  New Town, ND @ New Town, ND
  Northern Oklahoma Tonkawa 58 Highland (KS) 120 Final
  @ Iola, KS
  Williston State 51 Bismarck State 76 Final
  @ New Town, ND
  Shelton State 110 Roane State 38 Final
  Walters State Classic @ Walters State
  Lenoir 37 Spartanburg Methodist 91 Final
  @ Louisburg, NC
  Southwestern Christian 83 East Texas Baptist JV 60 Final
  @ Kilgore
  Kirkwood 67 Butler 59 Final
  McDonald's Classic @ Sedalia, MO
  Lawson State 71 USC Salkehatchie 41 Final
  @ Chipola College
  Gulf Coast State 98 Broward 42 Final
  @ Florida SouthWestern
  Independence 86 Rend Lake 89 Final
  @ Moberly, MO
  Central Arizona 52 Howard (TX) 38 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  United Tribes Tech 66 North Dakota SCS 87 Final
  Mon-Dak Preseason Tournament First Round @ New Town, ND
  Southern-Shreveport 39 Connors State 73 Final
  @ Camden, AR
  Frank Phillips 79 Garden City 64 Final
  Seward Classic
  Cedar Valley 42 Temple 89 Final
  @ Waco TX
  Salt Lake 62 Central Wyoming 51 Final
  WWCC Tournament @ WWCC
  Wyoming All-Stars 76 Gillette 75 Final
  @ Sheridan College
  Wyoming All Stars 37 Otero 98 Final
  @ Casper College
  Palm Beach State 61 Eastern Florida State 74 Final
  Indian River Tip Off Classic @ Indian river
  Kaskaskia #   Maryville University of St Louis   4:00 PM EDT
  Tyler 66 Western Texas 61 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Southern Idaho 73 Mesa 48 Final
  Mesa Classic
  Benedictine University of Mesa JV 54 Eastern Arizona 80 Final
  Wabash Valley 66 Pensacola State 65 Final
  Central Florida 60 Florida SouthWestern State 107 Final
  Fort Myers, Fla.
  Chattahoochee Valley 84 Central Georgia Tech 89 Final
  SGTC Classic @ Americus, GA
  Impact Academy 62 St. Petersburg 65 Final
  Gogebic 67 Kennedy-King 56 Final
  Garland Dildy Tip-Off Classic
  University of Southwest JV 41 Midland 98 Final
  @ OC Sports Center
  Eastern Wyoming 52 Utah State Eastern 63 Final
  @ Richfield, UT
  Rocky Mountain College JV 53 Sheridan 89 Final
  Miami Dade 84 Hillsborough 64 Final
  Kansas Wesleyan University JV 64 Cowley 84 Final
  Brenau University JV 41 Chattanooga State 91 Final
  Southwestern Illinois   Lindenwood University- Belleville JV   5:30 PM EDT
  Florida State Jacksonville 58 Indian River State 86 Final
  Fort Pierce, FL / Indian River Tip Off Classic
  Georgia Highlands 62 Walters State 55 Final
  Senators Tip Off Classic
  Arkansas State Mid-South 62 Jackson State 73 Final
  Texas Wesleyan JV 59 Cisco 67 Final
  Hill College Classic @ Hill College
  Calvary University 70 Allen County 91 Final
  Iola, KS
  Ranger 105 Mountain View 32 Final
  Denmark Tech 29 Chipola 113 Final
  Milton Johnson Classic
  Air Force Prep 62 McCook 88 Final
  @ North Platte
  Marshalltown 33 Moberly Area 115 Final
  Palo Verde College 34 Cochise 123 Final
  @ Mesa Community College
  Illinois Central 66 LSU Eunice 84 Final
  Lady Bear Classic
  Volunteer State 48 Wallace State 96 Final
  Richland 48 Eastern Oklahoma State 114 Final
  Vincennes 79 State Fair 66 Final
  McDonald's Classic
  Crowder 56 Coffeyville 74 Final
  @ Harrison, AR
  Pensacola Christian College 73 Enterprise State 58 Final
  @ volley
  Blinn 96 Seminole State (OK) 45 Final
  Grayson Classic @ Grayson College
  Iowa Western 53 Odessa 62 Final
  Wrangler Club Classic - OC Sports Center - Odessa, TX
  Coastal Bend 56 South Plains 121 Final
  Lady Texan Home Classic
  Santa Fe 55 South Georgia Tech 82 Final
  Lady Jets Tip-off Classic
  Clarendon 68 Palo Alto College 20 Final
  Bethany College JV 41 Seward County 94 Final
  Coahoma 86 Southern Arkansas University Tech 81 Final
  Angelina 59 McLennan 74 Final
  MCC Classic
  Colorado State University Club 48 Lamar 89 Final
  Trinidad State * 49 Casper 80 Final
  GW Mechanical Classic
  Jacksonville 42 Hill 79 Final
  Killeen Force 42 Kilgore 76 Final
  Phoenix 56 New Mexico 106 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Arizona Western 48 Snow 60 Final
  Colorado Northwestern 56 Western Wyoming 72 Final
  Mississippi Gulf Coast 64 Baton Rouge 55 Final
  BRCC Lady Bears Classic
  Northeastern Oklahoma A&M 50 Grayson 63 Final
  Oklahoma Angels 44 Murray State 84 Final
Sat. 2 Jacksonville   Hill College Classic   TBA
  Hill College Classic @ Hillsboro TX
  Central Florida 66 Broward 50 Final
  @ FSW
  Richard J. Daley   Elgin   12:00 PM EDT
  LSU Eunice 69 Pensacola State 77 Final
  @ BRCC
  Blinn 90 Northeastern Oklahoma A&M 68 Final
  Grayson Classic @ denison,TX
  Coastal Bend 53 Northwest Kansas Tech 83 Final
  @ Texan Dome
  Central Wyoming 74 Colorado Northwestern 54 Final
  WWCC Tournament @ WWCC
  Rocky Mountain College JV 53 Gillette 89 Final
  @ Sheridan College
  Roane State 68 Georgia Highlands 93 Final
  @ Morristown, TN
  Santa Fe 60 Central Georgia Tech 67 Final
  SGTC Classic @ Americus, GA
  Southwestern Christian 56 Kilgore 84 Final
  Cisco 60 Jacksonville 64 Final
  Hill College Classic @ Hill College
  Wabash Valley 63 Northwest Florida State 86 Final
  Iowa Western 55 Midland 71 Final
  @ OC Sports Center
  Crowder 63 Missouri Baptist JV 58 Final - OT
  @ Harrison, AR
  Dyersburg State 98 Arkansas Baptist 79 Final
  Dakota 55 Dawson 82 Final
  Mon-Dak Pre-Season Tournament @ New Town, ND
  Spartanburg Methodist 109 Louisburg 106 Final - OT
  Pizza Hut Classic ; Louisburg, NC
  Daytona State 63 Tallahassee 61 Final
  Palm Beach State 63 Florida State Jacksonville 50 Final
  Fort Pierce, FL / Indian River Tip Off Classic @ Ft. Pierce, FL
  Atlanta Community Christian   Albany Tech   Cancelled
  Vincennes 43 Kirkwood 61 Final
  McDonald's Classic @ Sedalia, MO
  Kaskaskia 73 Danville Area 61 Final
  Cuyahoga 56 Kennedy-King 32 Final
  Garland Dildy Tip-Off Classic
  Little Priest Tribal 61 McCook 83 Final
  @ North Platte
  Illinois Central 60 Southwest Mississippi 79 Final
  Lady Bear Classic
  Coahoma 55 Connors State 66 Final
  @ Southern Arkansas University Tech
  Seminole State (OK) 64 Grayson 94 Final
  @ Grayson College
  Denmark Tech 63 USC Salkehatchie 72 Final
  @ Chipola College
  Sterling JV 53 Colby 108 Final
  Joliet 78 Harry S. Truman 42 Final
  Marshalltown 27 Independence 73 Final
  @ MOBERLY AREA CC
  Southern-Shreveport   Southern Arkansas University Tech   2:00 PM EDT
  Southeastern Illinois 71 Mineral Area 73 Final
  @ Three Rivers Libla Arena
  Jefferson (MO) 73 Lewis & Clark 54 Final
  Rock Valley 99 Sauk Valley 45 Final
  Southern Idaho 58 Cochise 63 Final
  @ Theo Heap Gym
  Howard (TX) 50 Tyler 68 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Wyoming All-Stars 78 Sheridan 68 Final
  United Tribes Tech 65 Williston State 61 Final
  @ New Town, ND
  University of the Southwest JV 37 Odessa 121 Final
  Wrangler Club Classic - OC Sports Center - Odessa, TX
  Chattahoochee Valley 80 South Georgia Tech 95 Final
  Lady Jets Tip-off Classic
  Gulf Coast State 97 Florida SouthWestern State 89 Final - OT
  Fort Myers, Fla.
  Snead State 57 Andrew 50 Final
  Bethany JV 40 Garden City 74 Final
  Seward Classic @ Liberal, KS
  Paris 61 Collin 96 Final
  Clarendon 81 San Antonio College 49 Final
  Oklahoma Baptist Club Team 53 Western Oklahoma State 120 Final
  Bishop State 61 Gadsden State 75 Final
  Lurleen B. Wallace 54 Southern Union State 59 Final
  Angelina 79 Temple 66 Final
  @ Temple, Tx
  Panola 99 903 Elite 37 Final
  Tyler, TX
  Neosho County 60 Labette 86 Final
  Arizona Western 47 Utah State Eastern 64 Final
  @ Richfield, UT
  Elite Sports Academy 28 St. Petersburg 87 Final
  @ Webber
  Coffeyville 66 North Arkansas 65 Final
  Trinidad State 73 Wyoming All Stars 54 Final
  @ Casper, WY
  Eastern Florida State 69 Indian River State 60 Final
  Olney Central 67 Three Rivers 101 Final
  East Central (MS) 68 Baton Rouge 33 Final
  BRCC Lady Bears Classic
  Western Texas 78 Phoenix 32 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Lake Region State 60 Miles 53 Final
  MonDak Conference Tip-Off @ New Town, ND
  Shelton State 77 Walters State 52 Final
  Senators Tip Off Classic
  Panola 101 Storm Elite 37 Final
  Tyler, TX
  Snow 56 Eastern Wyoming 46 Final
  Tabor College JV 39 Cowley 56 Final
  Montreat College JV 56 Caldwell Tech 80 Final
  Northern Oklahoma Tonkawa 89 Allen County 81 Final - OT
  Iola, KS
  Lawson State 52 Chipola 82 Final
  Milton Johnson Classic
  Rend Lake 55 Moberly Area 79 Final
  Bismarck State 66 North Dakota SCS 59 Final
  @ New Town, ND
  Redlands 74 Barton 72 Final
  Butler 91 State Fair 65 Final
  McDonald's Classic
  Frank Phillips 68 Seward County 80 Final
  TBA   Independence   7:00 PM EDT
  @ Moberly, MO
  Northeastern 64 Northeast 75 Final
  Cedar Valley 43 McLennan 91 Final
  Otero * 74 Casper 89 Final
  GW Mechanical Classic
  Washburn JV 34 Hutchinson 65 Final
  Nebraska All-stars 51 Western Nebraska 106 Final
  New Mexico 80 Central Arizona 79 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Salt Lake 73 Western Wyoming 26 Final
Sun. 3 Bismarck State 95 Lake Region State 71 Final
  Mon-Dak Preseason Tournament @ New Town, ND
  Miles 59 North Dakota SCS 64 Final
  MonDak Conference Tip-Off @ New Town, ND
  United Tribes Tech 66 Dawson 44 Final
  New Town, ND @ New Town, ND
  Central Arizona 67 Western Texas 60 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Dakota 65 Williston State 50 Final
  Mon-Dak Pre-Season Tournament @ New Town
  ASA Brooklyn 59 Nassau 70 Final
  Garden City, NY
  Northwest Kansas Tech 41 South Plains 78 Final
  Lady Texan Home Classic
  Olney Central 55 Mineral Area 79 Final
  @ THREE RIVERS LIBLA FAMILY ARENA
  Cleveland State 90 Wallace State 97 Final
  Doane JV 44 Cloud County 85 Final
  Phoenix 29 Howard (TX) 49 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Lincoln Trail 72 University of Saint Francis 59 Final
  @ Saint Francis University
  Southeastern Illinois 40 Three Rivers 93 Final
  Southeast Colorado All Stars 67 Lamar 74 Final
  Tyler 54 New Mexico 91 Final
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Northeastern 100 York College- JV 66 Final
Mon. 4 Elite Sports Prep   ASA Miami   3:30 PM EST
  Hialeah, FL (The Dent)
  Jackson State 94 Williams Baptist University JV 57 Final
  Caldwell Tech 47 Wake Tech 57 Final
  Mississippi Delta 78 Blue Mountain JV 56 Final
  Chattanooga State 72 Trevecca Nazarene University JV 74 Final
  Cumberland University JV 56 Motlow State 76 Final
  Southwest Tennessee 74 Arkansas Baptist 73 Final - OT
  Allen County 66 Fort Scott 54 Final
  Fort Scott, KS
  Andrew 59 Gadsden State 74 Final
  Holmes 56 Copiah-Lincoln 75 Final
  Volunteer State 55 Itawamba 83 Final
  Oklahoma Weslyan JV 58 Connors State 89 Final
  Mid America Christian JV 43 Northern Oklahoma Enid 114 Final
  Southwest Christian 55 Seminole State (OK) 87 Final
  Coastal Alabama - Bay Minette 52 Mississippi Gulf Coast 66 Final
  @ gulf coast
  East Mississippi 65 Meridian 54 Final
  SNUJV 38 Redlands 78 Final
  Delgado 53 Pearl River 81 Final
  Southern-Shreveport 55 Trinity Valley 129 Final
  Southwestern Illinois 66 Lewis & Clark 91 Final
  Southwestern College JV 35 Cowley 101 Final
  Hastings College JV 37 McCook 86 Final
  Kilgore 94 Palo Alto College 30 Final
  McPherson College (JV) 35 Pratt 95 Final
  Pratt, KS
  Southern Idaho 68 Central Arizona 78 Final
  Northern Oklahoma Tonkawa 60 Coffeyville 68 Final
  Northwest Kansas Tech 59 New Mexico 88 Final
  Hobbs, NM
Tue. 5 Harford 106 Philadelphia 32 Final
  Spartanburg Methodist 51 Walters State 66 Final
  Snead State 84 Cleveland State 78 Final
  Prairie State * 114 Richard J. Daley 43 Final
  Malcolm X 77 DuPage 55 Final
  Jacksonville 59 Ranger 68 Final
  Southwest Mississippi 57 Northwest Mississippi 61 Final
  Southern-Shreveport   Southwestern Christian   Postponed
  John Wood 60 Moberly Area 108 Final
  Olive-Harvey 32 Elgin 67 Final
  Metropolitan Community College 87 State Fair 79 Final