2019-20 NJCAA Women's Basketball Schedule DI

Date Away Home Status Links
October
Thu. 3 Seminole State (OK)   Langston   6:30 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 4 Northern Oklahoma Tonkawa #   Southwestern College   5:00 PM EDT
  TBA   Independence   6:00 PM EDT
  @ Winfield Ks
Sat. 5 Southeast Juco Jamboree   Andrew   TBA
  @ Albany State West Campus
  Eastern Florida State #   SE JUCO Jamboree   TBA
  Albany, GA
  Tallahassee #   Southeast Juco Jamboree   TBA
  South Georgia Tech #   Southeastern JUCO Jamboree   TBA
  @ Albany State College - Darton Campus
  Florida SouthWestern State #   Albany Jamboree   TBA
  Albany, Ga.
  Florida State Jacksonville   Darton JUCO Jamboree   TBA
  Darton JUCO Jamboree @ Albany, Georgia
  Vincennes #   Illinois Central   TBA
  Jamboree
  Shelton State   Southeast Juco Jamboree (Scrimmage)   TBA
  Southeast JUCO Jamboree (Scrimmage) @ Albany, GA
  Wallace State #   SE JUCO Jamboree (scrimmage)   TBA
  SE JUCO Jamboree (scrimmage) @ Albany, GA
  Holmes   Southeast Juco Jamboree   TBA
  Southeast Juco Jamboree
  Colby   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Pratt #   University of St. Mary   TBA
  Leavenworth, KS
  Casper #   TBD   TBA
  Rocky Mountain JUCO Jamboree @ Winsdor, CO
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  TBA #   Sheridan   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Rocky Mountain Jamboree
  Laramie County #   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Scrimmage @ Windsor
  Garden City #   TBA   TBA
  JUCO Advocate Women's Rocky Mountain @ Windsor, CO
  Southern Idaho   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  @ Windsor, CO
  Dawson   Rocky Mountain Fall Jamboree   TBA
  Windsor, CO @ Juco Jamboree (5-6)
  Western Nebraska #   Windsor Colorado Jamboree   TBA
  Central Georgia Tech #   Southeast Juco Jamboree   10:00 AM EDT
  Albany, GA
  Hillsborough #   Darton State College Jamboree   10:00 AM EDT
  JUCO Jamboree #   Seward County   11:00 AM EDT
  @ Windsor, CO
  Frank Phillips #   Rocky Mountain Jamboree   11:00 AM EDT
  Lamar #   Juco Advocate Showcase   11:00 AM EDT
  JUCOadvocate Showcase @ Windsor, CO
  JUCO Jamboree #   Seward County   1:00 PM EDT
  @ Windsor, CO
  Colby   Eastern Wyoming   1:00 PM EDT
  Rocky Mountain JUCO Jamboree @ Neutral
  Salt Lake #   Miles   2:00 PM EDT
  @ Windsor, Colorado
  She Hoops Elite   Miami Dade   3:00 PM EDT
  HOME
  903 Elite #   Jacksonville   3:00 PM EDT
  Lamar   Eastern Wyoming   3:00 PM EDT
  Rocky Mountain JUCO Jamboree @ Neutral
  JUCO Jamboree #   Seward County   4:00 PM EDT
  @ Windsor, CO
  Northwest Kansas Tech   Eastern Wyoming   5:00 PM EDT
  Rocky Mountain JUCO Jamboree @ Neutral
  North Platte #   Miles   6:00 PM EDT
  @ Windsor, Colorado
Sun. 6 TBD   Iowa Western   TBA
  Scrimmage - Graphic Edge Juco Jam @ Ames, IA
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  Laramie County #   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Scrimmage @ Windsor, Colorado
  Jamestown JV   Lake Region State   9:00 AM EDT
  Laramie County #   Miles   11:00 AM EDT
  @ Windsor, Colorado
  Marshalltown #   ICCAC Jamboree   1:00 PM EDT
  @ Ames, IA
  Dickinson State University %   Williston State   2:00 PM EDT
  @ Watford City, ND
  Kirkwood #   Iowa Western   4:00 PM EDT
  Iowa State Jamboree @ Ames, IA
  Kirkwood #   North Dakota SCS   6:00 PM EDT
  Iowa State Jamboree @ Ames, IA
Mon. 7 Dyersburg State #   Three Rivers   2:30 PM EDT
Wed. 9 Cloud County #   Doane College   TBA
  Sterling College #   Hutchinson   6:00 PM EDT
  Neosho County #   Fort Scott   6:30 PM EDT
  Scrimmage
  Crowder   Evangel University (scrimmage)   7:00 PM EDT
Thu. 10 Bishop State   Bishop State   7:00 PM EDT
  Intersquad scrimmage
Fri. 11 Odessa #   Grayson College Scrimmages   TBA
  Scrimmage - Sherman, TX
  South Plains #   Dave Neely Showcase   TBA
  Scrimmage
  State Fair #   Grayson   4:00 PM EDT
  Grayson County Shoot-Out @ Grayson County Shoot-Out
  Johnson & Wales University # 67 ASA Miami 50 Final
  Hialeah, FL (The Dent)
Sat. 12 Florida SouthWestern State #   Tallahassee Jamboree   TBA
  Tallahassee, Fla.
  Eastern Florida State #   Tallahassee JUCO Jamboree   TBA
  Tallahassee, FL
  TBD   Iowa Western   TBA
  Scrimmage - Southwest Showcase @ Frisco, TX
  Vincennes   Lincoln Trail   TBA
  Scrimmage
  Santa Fe #   TBA   TBA
  Southern Challenge Jamboree @ Tallahassee, FL
  Southern Challenge Jamboree #   Tallahassee   TBA
  Palm Beach State #   Tallahassee Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Colby   Juco Womens Southwest Showcase   TBA
  Florida State Jacksonville   Southern Challenge Jamboree   TBA
  Southern Challenge Jamboree @ Tallahassee, FL
  Dave Neely Shootout #   Angelina   TBA
  Collin #   Shalin Hoops Showcase   TBA
  Scrimmage
  Southwest Showcase #   Cisco   TBA
  @ Frisco, Tx
  Frisco Scrimmage #   Allen County   TBA
  @ Frisco, TX
  Odessa #   Shalin Hoops Southwest Showcase   TBA
  Scrimmage - Frisco, TX
  Eastern Oklahoma State #   Southwest Showcase   TBA
  Clarendon #   Southwest Juco Showcase   TBA
  @ Frisco, TX
  TBA #   State Fair   TBA
  Southwest Showcase @ Frisco, TX
  Pearl River #   TBA   TBA
  The Fieldhouse; Frisco, Texas @ Dave Neely's Southwest Women's JUCO Showcase
  Crowder   Southwest Showcase (scrimmage) @ Frisco, TX   TBA
  Pearl River #   TBA   TBA
  At The Fieldhouse; Frisco, Texas @ Dave Neely's Southwest Women's JUCO Showcase
  Jacksonville #   Southwest Showcase   TBA
  Southwest Showcase @ Frisco TX
  Coffeyville #   Frisco, Texas   TBA
  Western Texas   TBA (scrimmage)   TBA
  Frisco, TX @ Neely Juco Showcase
  Redlands #   Panola   TBA
  Frisco, TX @ Neely Showcase
  East Central (MS) # 53 Barton 36 Final
  Southwest Showcase @ Frisco, Texas
  Garden City #   TBA   TBA
  Southwest Showcase @ Frisco, TX
  Southeastern Challenge Jamboree   Bishop State   TBA
  @ Tallahassee, Fl
  TBA   Seminole State (OK)   TBA
  Scrimmage @ Frisco Showcase
  TBA   Independence   TBA
  @ Frisco TX Scrimmage
  East Central (MS) # 55 Independence 51 Final
  Southwest Showcase @ Frisco, Texas
  Ranger #   Southwest Showcase   TBA
  @ in Frisco, TX
  New Mexico   Dave Neely Scrimmage   TBA
  Frisco, TX
  Dawson   Gillette Jamboree   TBA
  Gillette, WY @ Scrimmage
  Casper #   TBD   TBA
  Gillette Jamboree @ Gillette, WY
  Sheridan #   TBA   TBA
  Gillette College Jamboree @ Gillette College Jamboree
  Region IX North Scrimmage #   Miles   TBA
  @ Gillette, WY
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Gillette Jamboree @ Gillette, WY
  Hillsborough #   Tallahassee Community College Jamboree   10:00 AM EDT
  Pratt #   Midland   11:00 AM EDT
  Frisco, Texas @ Southwest Showcase
  Hutchinson #   Dave Neely Juco Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Frisco, TX
  Seward County #   Southwest Showcase   11:00 AM EDT
  @ Friso, TX
  McLennan #   Tyler   11:00 AM EDT
  Rose City Scrimmage @ Wagstaff Gymnasium - Tyler, Texas
  Baton Rouge #   Dillard University   11:00 AM EDT
  Frank Phillips #   Dave Neely Super Scrimage   11:00 AM EDT
  Butler 0 Eastern Arizona 0 Final
  SCRIMMAGE- (Frisco, TX) @ Frisco, TX
  Sinclair #   Lincoln Trail   11:45 AM EDT
  Scrimmage
  Joint Base Langley - Eustis, VA #   South Georgia Tech   1:00 PM EDT
  University of South Carolina-Salkehatchie   Jefferson (MO)   1:00 PM EDT
  Tallahassee Community College Jamboree
  Southern Idaho #   College of Idaho   1:00 PM EDT
  Southwest Showcase #   Seward County   1:20 PM EDT
  @ Friso, TX
  Butler 0 Labette 0 Final
  SCRIMMAGE- (Frisco, TX) @ Frisco, TX
  Pratt #   Frank Phillips   1:20 PM EDT
  Frisco, Texas @ Southwest Showcase
  McLennan #   Dallas Angels   1:30 PM EDT
  Rose City Scrimmage @ Wagstaff Gymnasium - Tyler, Texas
  Kennedy-King #   Triton   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Union County #   ASA Brooklyn   3:30 PM EDT
  Nexxt Level U Mid Atlantic JUCO Jamboree @ Spooky Nook, PA
  Pratt #   Northern Oklahoma Enid   3:40 PM EDT
  @ Southwest Showcase
  Jefferson (MO)   Tallahassee   6:00 PM EDT
  Tallahassee Community College Jamboree
  Cisco #   Northern Oklahoma Enid   6:00 PM EDT
  @ Southwest Showcase
Sun. 13 Tallahassee #   CB Hoops by the Beach Jamboree   TBA
  Cory Black Women's JUCO Jamboree   Andrew   TBA
  @ Gulf Coast Community College
  Florida SouthWestern State #   CB Hoops Jam by the Beach   TBA
  Panama City, Fla.
  Eastern Florida State #   Hoops by the Beach   TBA
  Panama City, FL
  Shelton State   C Black JUCO Jamboree (Scrimmage)   TBA
  C Black JUCO Jamboree Scrimmage @ Panama City, FL
  Central Georgia Tech #   CB Hoops Jamboree   10:00 AM EDT
  Panama City, FL
  Enterprise State #   Southwest Tennessee   10:00 AM EDT
  Enterprise State   Gulf Coast State   4:00 PM EDT
Mon. 14 South Eastern University   Miami Dade   6:00 PM EDT
  HOME
Tue. 15 Neosho County #   Friends University   TBA
  Bismarck State #   Presentation College   6:00 PM EDT
Wed. 16 Northeast #   Hastings College JV   5:00 PM EDT
  Central Georgia Tech #   Middle Georgia State University   5:30 PM EDT
  Cochran, GA
  Connors State   Fort Scott   6:00 PM EDT
  Scrimmage @ Miami, OK
  Southeastern University #   Santa Fe   6:30 PM EDT
  Scrimmage - NOT OPEN TO THE PUBLIC
  Copiah-Lincoln #   William Carey   8:00 PM EDT
Thu. 17 Miami Dade   Chicago National Juco Jamboree   TBA
  AWAY @ Chicago, IL
  Southeastern University   Central Florida   5:30 PM EDT
  scrimmage
  Indian River State #   Saint Thomas University   6:00 PM EDT
  South Suburban #   Harry S. Truman   6:00 PM EDT
  McPherson College #   Northern Oklahoma Tonkawa   6:00 PM EDT
  Oakwood University   Gadsden State   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 18 South Plains #   West Texas A&M   TBA
  Canyon, Texas - Scrimmage
  Scrimmages - Salt Lake Jamboree #   Utah State Eastern   TBA
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  SLCC Jamboree @ Salt Lake City, UT
  USU   Eastern Wyoming   11:00 AM EDT
  Salt Lake Jamboree @ Neutral
  Southern Idaho   SLCC Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Salt Lake City, UT
  Grand Rapids # 49 Kaskaskia 48 Final
  Jamboree @ Chicago, IL
  Panhandle State #   Seward County   3:00 PM EDT
  @ Home
  Rock Valley # 52 Kaskaskia 42 Final
  Jamboree @ Chicago, IL
  CSI   Eastern Wyoming   4:00 PM EDT
  Salt Lake Jamboree @ Neutral
  Eastern Wyoming   Salt Lake   5:00 PM EDT
  Salt Lake Jamboree
  Catawba Valley # 55 Kaskaskia 41 Final
  Jamboree @ Chicago, IL
Sat. 19 Shelton State   C Black JUCO Lakepoint Jamboree (Scrimmage)   TBA
  C Black JUCO Jamboree Scrimmage @ Emerson, GA
  Spartanburg Methodist   C Black Jamboree- TBA   TBA
  Emerson, GA @ Lakepoint Sports Complex
  Vincennes   University of Southern Indiana   TBA
  Scrimmage
  TBD   Iowa Western   TBA
  Scrimmage - Midwest Juco Jam @ Lawrence, Kansasas
  Wallace State #   C Black JUCO Lakepoint Jamboree (Scrimmage)   TBA
  C Black JUCO Lakepoint Jamboree (scrimmage) @ Emerson, GA
  Holmes   Troy Giordano Pelican State Extravaganza   TBA
  Colby   Mid America Juco Showcase   TBA
  State Fair #   TBA   TBA
  Midwest Juco Jamboree @ Lawrence, KS
  Butler 0 Lawrence Jamboree- Teams/Game Times TBA 0 Final
  SCRIMMAGE- Lawrence Jamboree (Lawrence, KS) @ Lawrence, KS
  Collin #   SAWBC Super Scrimmage   TBA
  Clarendon #   Mid-America Juco Showcase   TBA
  @ Lawrence, KS
  Snead State   Lakepoint Sports Complex (Jamboree)   TBA
  Pratt   Mid-America Showcase   TBA
  Lawrence, KS
  Coffeyville #   Lawrence, Kansas   TBA
  SAWBC Super Scrimmage #   Cisco   TBA
  @ Murphy, Tx
  Jamboree #   Wabash Valley   TBA
  Lawrence, KS @ Dave Neely Jamboree
  TBA #   Panola   TBA
  @ SAWBC Showcase
  Wallace-Selma   LBW Jamboree   TBA
  Jamboree
  Crowder   Midwest Showcase (scrimmage) @ Lawrence, KS   TBA
  Lawrence Scrimmage #   Allen County   TBA
  @ Lawrence, KS
  Hutchinson #   Dave Neely Juco Jamboree   TBA
  @ Lawrence, KS
  Neosho County #   Mid-American Showcase   TBA
  Odessa #   SAWBC Super Scrimmage   TBA
  Cloud County #   Mid-America Showcase   TBA
  Laramie County #   Mid-America Showcase   TBA
  Scrimmage @ Lawrence, Kansas
  Casper #   TBD   TBA
  Mid American Showcase @ Lawrence,KS
  Western Nebraska #   Lawrence Kansas Jamboree   TBA
  Southern Union State   Truett McConnell Univeristy   12:00 AM EDT
  Three Rivers #   Laramie County   9:50 AM EDT
  Mid America Showcase @ Lawrence, KS
  SEC Prep   Gadsden State   10:00 AM EDT
  Scrimmage @ Lakepoint Jamboree
  CB Hoops SUPER Jamboree #   Cleveland State   10:00 AM EDT
  @ Lakepoint Champions Center, Emerson, Ga.
  McLennan #   Kilgore   10:00 AM EDT
  @ PSA-Murphy - Murphy, Texas
  Northeast #   Morningside College JV   11:00 AM EDT
  Northern Oklahoma Tonkawa #   Mid-America Showcase   12:00 PM EDT
  @ Lawrence, Kansas
  Trinidad State #   Colorado State University Pueblo   12:00 PM EDT
  Three Rivers #   Casper   12:10 PM EDT
  Mid America Showcase @ Lawrence, KS
  McLennan #   Frank Phillips   12:40 PM EDT
  @ PSA-Murphy - Murphy, Texas
  Thomas University #   South Georgia Tech   1:00 PM EDT
  WSC Alumni %   Williston State   1:00 PM EDT
  Jacksonville #   Wiley College   1:00 PM EDT
  Northwest Kansas Tech #   Three Rivers   1:20 PM EDT
  Mid America Showcase @ Lawrence, KS
  Roane State #   Cumberland University (Scrimmage)   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Gadsden State #   Columbia State   2:00 PM EDT
  Scrimmage @ Lakepoint Jamboree
  Palm Beach State #   Keiser University   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Baton Rouge #   Louisiana State Alexandria   3:00 PM EDT
  Troy Giordano Pelican State Extravaganza @ Denham Springs High School
  Angelo State University   New Mexico   3:00 PM EDT
  Hobbs, NM
  McLennan #   Western Oklahoma State   3:20 PM EDT
  @ PSA-Murphy - Murphy, Texas
  Montana All-Stars (Scrimmage)   Dawson   8:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Northwest Nazarene   Southern Idaho   9:00 PM EDT
Sun. 20 Florida State Jacksonville   Jacksonville University   TBA
  Jacksonville University @ Jacksonville, FL
  Jefferson (MO)   Shalin Hoops   TBA
  Sheridan #   Black Hills State University   TBA
  Central Georgia Tech #   Augusta State University   2:00 PM EDT
  Augusta, GA
Mon. 21 Enterprise State #   Miles College   TBA
  Angelina #   Sam Houston State   7:00 PM EDT
Tue. 22 Western Nebraska #   Chadron State College   TBA
  Seminole State (OK)   SNU   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Hillsborough #   Warner University   7:00 PM EDT
  Bismarck State #   Dickinson State University   7:00 PM EDT
  She Hoops #   Palm Beach State   8:00 PM EDT
  Scrimmage
  Northeast #   Midland University JV   8:00 PM EDT
Wed. 23 Bethany College #   Cloud County   TBA
  Dillard University #   Copiah-Lincoln   12:00 PM EDT
  @ Summit, MS
  Lamar #   Garden City   3:00 PM EDT
  Colrado Mesa University Scrimmage #   Utah State Eastern   3:00 PM EDT
  Itawamba #   Copiah-Lincoln   4:00 PM EDT
  @ Summit, MS
  Tennessee Wesleyan (Scrimmage) #   Roane State   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Independence   Ottawa   6:00 PM EDT
  Mississippi Delta #   Tougaloo College   6:00 PM EDT
  Northern Oklahoma Enid #   Oklahoma Christian University   6:00 PM EDT
  TBA #   Walters State   6:30 PM EDT
  Gadsden State   Talladega College   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Shawnee #   Arkansas State Mid-South   7:00 PM EDT
  Snead State   University of Montevallo (Scrimmage)   7:30 PM EDT
  Williams Baptist University #   Three Rivers   7:30 PM EDT
  Southern University- New Orleans #   Baton Rouge   7:30 PM EDT
  Copiah-Lincoln #   Northwest Mississippi   8:00 PM EDT
  @ Summit, MS
Thu. 24 Ranger #   Texas Wesleyan University   4:00 PM EDT
  St. Andrews University #   Spartanburg Methodist   6:00 PM EDT
  Spartanburg, SC ;
  Southeastern Oklahoma State University #   Collin   6:30 PM EDT
  Wallace State #   Oakwood University (scrimmage)   7:30 PM EDT
  Oakwood University (scrimmage)
Fri. 25 Mississippi Gulf Coast #   Southwest Mississippi Jamboree   TBA
  @ Summit
  Bacone College #   Eastern Oklahoma State   TBA
  EC Jamboree #   East Central (MS)   TBA
  Brackeen-Wood Gym
  Bemidji State #   North Dakota SCS   TBA
  Southern Union State   Point University   12:00 AM EDT
  The Rock #   Santa Fe   6:30 AM EDT
  Scrimmage - NOT OPEN TO THE PUBLIC
  Mississippi Delta #   East Central (MS)   12:00 PM EDT
  Colorado State University Pueblo #   Trinidad State   1:00 PM EDT
  Roane State #   Union College (Scrimmage)   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Seward County #   Clarendon   3:00 PM EDT
  @ @ Clarendon
  West Texas A&M University   New Mexico   3:00 PM EDT
  Hobbs, NM
  Hutchinson #   Fort Hays State   4:00 PM EDT
  Casper #   Chadron State   5:30 PM EDT
  Chadron State Scrimmage
  Indian River State #   Rollins College   6:00 PM EDT
  Morningside College (NAIA)   Iowa Western   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Marshalltown #   Central College   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 26 Johnson University #   Cleveland State   TBA
  @ Site TBD
  Vincennes   Mineral Area   TBA
  Scrimmage
  Odessa #   Cisco   TBA
  Cisco, TX
  Pratt #   Newman University   TBA
  Wichita, KS
  Ranger #   Cisco Shoot-Out   TBA
  @ in Cisco, TX
  Miles #   South Dakota School of Mines   TBA
  @ Rapid City, ND
  Dyersburg State #   Kaskaskia   12:00 PM EDT
  Jamboree @ Belleville, IL
  Southeastern #   Southwestern Illinois   12:00 PM EDT
  Wesleyan College #   South Georgia Tech   1:00 PM EDT
  Miami Dade   Barry University   2:00 PM EDT
  AWAY
  FSW Scrimmages #   Florida SouthWestern State   2:00 PM EDT
  Fort Myers, Fla.
  Oklahoma Angels #   Northern Oklahoma Tonkawa   2:00 PM EDT
  Parkland #   Kaskaskia   2:00 PM EDT
  Jamboree @ Belleville, IL
  Metro State College #   Western Nebraska   3:30 PM EDT
  @ Cougar Palace
  Frank Phillips #   Adams State University   4:00 PM EDT
  Western Texas   Midwestern University (scrimmage)   6:00 PM EDT
  Wichita Falls, TX
  Crowder   John Brown University (scrimmage) @ Siloam Springs, AR   6:00 PM EDT
Sun. 27 Collin #   Texas A&M Commerce   2:00 PM EDT
  Williston State %   University of Mary   2:00 PM EDT
  Shelton State   Southern Mississippi (Scrimmage)   5:00 PM EDT
  Scrimmage
Mon. 28 Cloud County #   Fort Hays State University   TBA
  Tentatively Scheduled
  North Dakota SCS #   Southwest Minnesota State   TBA
  Ranger #   South Plains   4:30 PM EDT
  Scrimmage - Levelland, Texas
  Roane State #   Maryville College (Scrimmage)   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Rollins College #   Daytona State   6:00 PM EDT
  Exhibition Game
  Wallace State #   Montevallo University (scrimmage)   6:00 PM EDT
  Montevallo University (scrimmage)
  Angelina #   Wiley College   6:30 PM EDT
  Marshalltown #   Grinnell College   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 29 Lamar #   Dodge City   2:00 PM EDT
  Albany State University (scimmage)   Andrew   5:30 PM EDT
  Columbia College #   Spartanburg Methodist   6:00 PM EDT
  Spartanburg, SC ;
Wed. 30 Panola #   UT Tyler   TBA
  Tyler, TX
  Hillsborough #   University of Tampa   6:00 PM EDT
  Northern Oklahoma Enid #   Northwestern Oklahoma State University   6:00 PM EDT
  Laramie County #   Johnson & Wales University   8:30 PM EDT
  Scrimmage
Thu. 31 Spartanburg Methodist #   Southern Wesleyan   6:30 PM EDT
  Central, SC
 
November
Fri. 1 Southwestern Christian   Kilgore College Classic   TBA
  @ Kilgore, Tx
  Palo Verde College   Cochise   TBA
  @ Mesa
  Dakota   Miles   9:30 AM EDT
  MonDak Conference Tip-Off @ New Town, ND
  Dawson   Lake Region State   11:15 AM EDT
  New Town, ND @ Mon-Dak Pre-Season Tourney
  Northern Oklahoma Tonkawa   Highland (KS)   1:00 PM EDT
  @ Iola, Kansas
  Williston State   Bismarck State   1:00 PM EDT
  @ New Town, ND
  Spartanburg Methodist   Lenoir   2:00 PM EDT
  Pizza Hut Classic ; Louisburg, NC
  Shelton State   Roane State   2:00 PM EDT
  Walters State Classic @ Morristown, TN
  Kirkwood   Butler   2:00 PM EDT
  McDonald's Classic @ Sedalia, MO
  Lawson State   USC Salkehatchie   2:00 PM EDT
  @ Neutral
  Gulf Coast State   Broward   2:00 PM EDT
  @ FSW
  Independence   Rend Lake   2:00 PM EDT
  @ Moberly,MO
  Howard (TX)   Central Arizona   2:00 PM EDT
  @ NMJC
  United Tribes Tech   North Dakota SCS   2:45 PM EDT
  Mon-Dak Preseason Tournament First Round @ New Town, ND
  Southern-Shreveport   Connors State   3:00 PM EDT
  @ Camden, Arkansas
  Garden City   Frank Phillips   3:00 PM EDT
  Seward Classic @ Liberal, KS
  Cedar Valley   Temple   3:00 PM EDT
  @ Waco
  Western Texas   Tyler   3:00 PM EDT
  Hobbs, NM @ NMJC Classic
  Salt Lake   Central Wyoming   3:00 PM EDT
  WWCC Tournament @ Rock Springs, WY
  Rexburg United   Gillette   3:00 PM EDT
  @ Sheridan College
  Wyoming All Stars   Otero   3:00 PM EDT
  @ Casper College Classic
  Palm Beach State   Eastern Florida State   4:00 PM EDT
  Indian River Tip Off Classic @ Ft. Pierce
  Kaskaskia #   Maryville University of St Louis   4:00 PM EDT
  Southern Idaho   Mesa   4:00 PM EDT
  Mesa Classic
  Wabash Valley   Pensacola State   4:30 PM EDT
  Central Florida   Florida SouthWestern State   5:00 PM EDT
  Fort Myers, Fla.
  Chattahoochee Valley   Central Georgia Tech   5:00 PM EDT
  SGTC Classic @ Americus, GA
  Impact Academy   St. Petersburg   5:00 PM EDT
  Gogebic   Kennedy-King   5:00 PM EDT
  Garland Dildy Tip-Off Classic
  University of Southwest JV   Midland   5:00 PM EDT
  @ Odessa College Classic
  Eastern Wyoming   Utah State Eastern   5:00 PM EDT
  @ Richfield, UT
  Wyoming All-Stars   Sheridan   5:00 PM EDT
  Miami Dade   Hillsborough   5:30 PM EDT
  Brenau University JV   Chattanooga State   5:30 PM EDT
  Kansas Wesleyan University JV   Cowley   5:30 PM EDT
  Florida State Jacksonville   Indian River State   6:00 PM EDT
  Fort Pierce, FL / Indian River Tip Off Classic
  Georgia Highlands   Walters State   6:00 PM EDT
  Senators Tip Off Classic
  Arkansas State Mid-South   Jackson State   6:00 PM EDT
  Texas Wesleyan JV   Cisco   6:00 PM EDT
  Hill College Classic @ Hillsboro, Tx
  Calvary University   Allen County   6:00 PM EDT
  Iola, KS
  Ranger   Mountain View   6:00 PM EDT
  Denmark Tech   Chipola   6:00 PM EDT
  Milton Johnson Classic
  Air Force Prep *   McCook   6:00 PM EDT
  @ North Platte, NE
  Marshalltown   Moberly Area   6:00 PM EDT
  West Kentucky Community and Technical College   Southwest Tennessee   6:00 PM EDT
  Illinois Central   LSU Eunice   6:30 PM EDT
  Lady Bear Classic
  Volunteer State   Wallace State   6:30 PM EDT
  Richland   Eastern Oklahoma State   6:30 PM EDT
  Vincennes   State Fair   6:30 PM EDT
  McDonald's Classic
  Crowder   Coffeyville   6:30 PM EDT
  @ Harrison, AR
  Pensacola Christian College   Enterprise State   6:30 PM EDT
  @ Lolley Gym
  Blinn   Seminole State (OK)   6:30 PM EDT
  Grayson Classic @ Denison, Texas
  Iowa Western   Odessa   6:45 PM EDT
  Wrangler Club Classic - OC Sports Center - Odessa, TX
  Coastal Bend   South Plains   6:45 PM EDT
  Lady Texan Home Classic
  Santa Fe   South Georgia Tech   7:00 PM EDT
  Lady Jets Tip-off Classic
  Clarendon   Palo Alto College   7:00 PM EDT
  Bethany College JV   Seward County   7:00 PM EDT
  Coahoma   Southern Arkansas University Tech   7:00 PM EDT
  Angelina   McLennan   7:00 PM EDT
  MCC Classic
  Colorado State University Club   Lamar   7:00 PM EDT
  Trinidad State *   Casper   7:30 PM EDT
  GW Mechanical Classic
  Jacksonville   Hill   8:00 PM EDT
  Phoenix   New Mexico   8:00 PM EDT
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Arizona Western   Snow   8:00 PM EDT
  Colorado Northwestern   Western Wyoming   8:00 PM EDT
  Mississippi Gulf Coast   Baton Rouge   8:30 PM EDT
  BRCC Lady Bears Classic
  Northeastern Oklahoma A&M   Grayson   8:30 PM EDT
Sat. 2 TBD   North Dakota SCS   TBA
  Mon-Dak Preseason Tournament Semifinals @ New Town, ND
  Mon Dak Tournament   Lake Region State   TBA
  Mon-Dak Preseason Tournament @ Four Bears Casino & Event Center
  Jacksonville   Hill College Classic   TBA
  Hill College Classic @ Hillsboro TX
  TBD   Williston State   TBA
  @ New Town, ND Mon-Dak Pre-Season Tournament
  Dawson   Mon-Dak Pre-Season Tournament   TBA
  New Town, ND @ Mon-Dak Pre-Season Tourney
  Southwestern Christian   Kilgore College Classic   TBA
  @ Kilgore, Tx
  Southern Idaho   Cochise   TBA
  TBA   Miles   TBA
  MonDak Conference Tip-Off @ New Town, ND
  Central Florida   Broward   11:00 AM EDT
  @ Florida SouthWestern (Fort Myers, Fla.)
  Richard J. Daley   Elgin   12:00 PM EDT
  LSU Eunice   Pensacola State   12:00 PM EDT
  @ Baton Rouge Community College
  Blinn   Northeastern Oklahoma A&M   12:00 PM EDT
  Grayson Classic @ Denison, Texas
  Wyoming All-Stars   Gillette   12:30 PM EDT
  @ Sheridan College
  Vincennes   Kirkwood   1:00 PM EDT
  State Fair Tournament @ Sedalia, MO
  Roane State   Georgia Highlands   1:00 PM EDT
  @ Morristown, TN
  Santa Fe   Central Georgia Tech   1:00 PM EDT
  SGTC Classic @ Americus, GA
  Cisco   Jacksonville   1:00 PM EDT
  Hill College Classic @ Hillsboro, Tx
  Wabash Valley   Northwest Florida State   1:00 PM EDT
  Iowa Western   Midland   1:00 PM EDT
  @ Odessa College Classic
  Crowder   Missouri Baptist JV   1:00 PM EDT
  @ Harrison, AR
  Central Wyoming   Colorado Northwestern   1:00 PM EDT
  WWCC Tournament @ Rock Springs, WY
  Spartanburg Methodist   Louisburg   2:00 PM EDT
  Pizza Hut Classic ; Louisburg, NC
  Daytona State   Tallahassee   2:00 PM EDT
  Palm Beach State   Florida State Jacksonville   2:00 PM EDT
  Fort Pierce, FL / Indian River Tip Off Classic @ Indian River State College
  St. Thomas University   St. Petersburg   2:00 PM EDT
  NWKTC vs Coastal Bend   South Plains   2:00 PM EDT
  Lady Texan Home Classic
  Kaskaskia   Danville Area   2:00 PM EDT
  Cuyahoga   Kennedy-King   2:00 PM EDT
  Garland Dildy Tip-Off Classic
  Jefferson (MO)   Lewis & Clark   2:00 PM EDT
  Little Priest Tribal   McCook   2:00 PM EDT
  @ North Platte, NE
  Illinois Central   Southwest Mississippi   2:00 PM EDT
  Lady Bear Classic
  Coahoma   Connors State   2:00 PM EDT
  @ Camden, Arkansas
  Seminole State (OK)   Grayson   2:00 PM EDT
  @ Grayson County
  Denmark Tech   USC Salkehatchie   2:00 PM EDT
  @ Neutral
  Sterling JV   Colby   2:00 PM EDT
  Joliet   Harry S. Truman   2:00 PM EDT
  Marshalltown   Independence   2:00 PM EDT
  @ Moberly, MO
  Southern-Shreveport   Southern Arkansas University Tech   2:00 PM EDT
  Coastal Bend   Northwest Kansas Tech   2:00 PM EDT
  @ Lady Texan Home Classic
  Southeastern Illinois   Mineral Area   2:00 PM EDT
  @ Three Rivers Community College
  Tyler   Howard (TX)   2:00 PM EDT
  @ NMJC
  Rexburg United   Sheridan   2:30 PM EDT
  University of the Southwest JV   Odessa   2:45 PM EDT
  Wrangler Club Classic - OC Sports Center - Odessa, TX
  Chattahoochee Valley   South Georgia Tech   3:00 PM EDT
  Lady Jets Tip-off Classic
  Gulf Coast State   Florida SouthWestern State   3:00 PM EDT
  Fort Myers, Fla.
  Snead State   Andrew   3:00 PM EDT
  Western Texas   Phoenix   3:00 PM EDT
  Hobbs, NM @ NMJC Classic
  Garden City   Bethany JV   3:00 PM EDT
  Seward Classic @ Liberal, KS
  Paris   Collin   3:00 PM EDT
  Clarendon   San Antonio College   3:00 PM EDT
  Oklahoma Baptist Club Team   Western Oklahoma State   3:00 PM EDT
  Bishop State   Gadsden State   3:00 PM EDT
  Lurleen B. Wallace   Southern Union State   3:00 PM EDT
  Angelina   Temple   3:00 PM EDT
  @ Waco
  Panola   903 Elite   3:00 PM EDT
  Tyler, TX
  Arizona Western   Utah State Eastern   3:00 PM EDT
  @ Richfield, UT
  Coffeyville   North Arkansas   3:30 PM EDT
  Eastern Florida State   Indian River State   4:00 PM EDT
  Olney Central   Three Rivers   4:00 PM EDT
  East Central (MS)   Baton Rouge   4:00 PM EDT
  BRCC Lady Bears Classic
  Shelton State   Walters State   5:00 PM EDT
  Senators Tip Off Classic
  Dyersburg State   Arkansas Baptist   5:00 PM EDT
  Panola   Storm Elite   5:00 PM EDT
  Tyler, TX
  Eastern Wyoming   Snow   5:00 PM EDT
  Tabor College JV   Cowley   5:30 PM EDT
  Northern Oklahoma Tonkawa   Allen County   6:00 PM EDT
  Iola, KS
  Lawson State   Chipola   6:00 PM EDT
  Milton Johnson Classic
  Rend Lake   Moberly Area   6:00 PM EDT
  Redlands   Barton   6:30 PM EDT
  Neosho County   Labette   6:30 PM EDT
  Butler   State Fair   6:30 PM EDT
  McDonald's Classic
  Rock Valley   Sauk Valley   6:30 PM EDT
  Frank Phillips   Seward County   7:00 PM EDT
  TBA   Independence   7:00 PM EDT
  @ Moberly, MO
  Cedar Valley   McLennan   7:00 PM EDT
  MCC Classic
  Otero *   Casper   7:30 PM EDT
  GW Mechanical Classic
  Washburn JV   Hutchinson   8:00 PM EDT
  Nebraska All-stars   Western Nebraska   8:00 PM EDT
  Central Arizona   New Mexico   8:00 PM EDT
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Salt Lake   Western Wyoming   8:00 PM EDT
  Northeastern   Northeast   8:30 PM EDT
Sun. 3 Mon Dak Tournament   Lake Region State   TBA
  Mon-Dak Preseason Tournament @ Four Bears Casino & Event Center
  TBD   Williston State   TBA
  @ New Town, ND Mon-Dak Pre-Season Tournament
  TBD   North Dakota SCS   TBA
  @ New Town, ND
  Dawson   Mon-Dak Pre-Season Tournament   TBA
  New Town, ND @ Mon-Dak Pre-Season Tourney
  Miles   TBA   TBA
  MonDak Conference Tip-Off @ New Town, ND
  Western Texas   Central Arizona   11:00 AM EST
  Hobbs, NM @ NMJC Classic
  Northwest Kansas Tech   South Plains   2:00 PM EST
  Lady Texan Home Classic
  Olney Central   Mineral Area   2:00 PM EST
  @ Three Rivers College
  Howard (TX)   Phoenix   2:00 PM EST
  @ NMJC
  Cleveland State   Wallace State   3:00 PM EST
  Doane College JV   Cloud County   3:00 PM EST
  Lincoln Trail   University of Saint Francis   4:00 PM EST
  @ Saint Francis
  Southeastern Illinois   Three Rivers   4:00 PM EST
  Southeast Colorado All Stars   Lamar   4:00 PM EST
  Tyler   New Mexico   5:00 PM EST
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
Mon. 4 Elite Sports Prep   ASA Miami   3:30 PM EST
  Hialeah, FL (The Dent)
  Hastings College JV   McCook   5:00 PM EST
  Southwest Tennessee   Arkansas Baptist   6:00 PM EST
  Mississippi Delta   Blue Mountain JV   6:00 PM EST
  Chattanooga State   Trevecca Nazarene University JV   6:00 PM EST
  Cumberland University JV   Motlow State   6:00 PM EST
  Allen County   Fort Scott   6:30 PM EST
  Fort Scott, KS
  Andrew   Gadsden State   6:30 PM EST
  Holmes   Copiah-Lincoln   6:30 PM EST
  Volunteer State   Itawamba   6:30 PM EST
  Oklahoma Weslyan JV   Connors State   6:30 PM EST
  Mid America Christian JV   Northern Oklahoma Enid   6:30 PM EST
  Southwest Christian   Seminole State (OK)   6:30 PM EST
  Coastal Alabama - Bay Minette   Mississippi Gulf Coast   6:30 PM EST
  East Mississippi   Meridian   6:30 PM EST
  SNUJV   Redlands   6:30 PM EST
  Delgado   Pearl River   6:30 PM EST
  Southern-Shreveport   Trinity Valley   6:30 PM EST
  Southwestern College JV   Cowley   7:00 PM EST
  McPherson College (JV)   Pratt   7:00 PM EST
  Pratt, KS
  Southern Idaho   Central Arizona   7:00 PM EST
  Northwest Kansas Tech   New Mexico   7:00 PM EST
  Northern Oklahoma Tonkawa   Coffeyville   8:00 PM EST
Tue. 5 Spartanburg Methodist   Walters State   5:30 PM EST
  Snead State   Cleveland State   5:30 PM EST
  Prairie State   Richard J. Daley   6:00 PM EST
  Metropolitan Community College   State Fair   6:00 PM EST
  Malcolm X   DuPage   6:00 PM EST
  Jacksonville   Ranger   6:00 PM EST
  Southwest Mississippi   Northwest Mississippi   6:00 PM EST
  Southern-Shreveport   Southwestern Christian   6:00 PM EST
  Marshalltown   Iowa Central   6:30 PM EST
  Hill   Bossier Parish   6:30 PM EST
  Hesston   Neosho County   6:30 PM EST
  Trinidad State   Dodge City   6:30 PM EST
  Weatherford   Howard (TX)   6:30 PM EST
  Southern Union State   Wallace-Selma   6:30 PM EST
  East Georgia State   Chipola   6:30 PM EST
  Marianna, FL
  Baton Rouge   Coastal Alabama - Bay Minette   6:30 PM EST
  Bay Minette, AL
  Paris   Grayson   6:30 PM EST
  Bethany College JV   Butler   6:30 PM EST
  Lurleen B. Wallace   Lawson State   6:30 PM EST
  Collin   Murray State   6:30 PM EST
  Pensacola State   Coastal Alabama - Monroeville   6:30 PM EST
  Bryan College JV   Roane State   7:00 PM EST
  Northeast   Cloud County   7:00 PM EST
  Lamar   Clarendon   7:00 PM EST
  Casper *   Northeastern   7:00 PM EST
  Western Wyoming   Colorado Northwestern   7:00 PM EST
  Lincoln Trail   MacMurray University   7:30 PM EST
  @ MacMurray
  University of the Southwest JV   Odessa   7:30 PM EST
  OC Sports Center - Odessa, TX
  Western Nebraska   Sheridan   7:30 PM EST
  Shawnee   Lindenwood University Belleville JV   8:00 PM EST
Wed. 6 Baltimore City   Northern Virginia   5:00 PM EST
  Central Georgia Tech *   Andrew   5:30 PM EST
  Cuthbert, GA
  Indian River State   Central Florida   5:30 PM EST
  EMPOWER ACADEMY   St. Petersburg   5:30 PM EST
# Exhibition
* Conference
% Post season