2018-19 Softball Schedule DII

Date Away Home Status Links
September
Sat. 1 Lincoln Land   St Mary of the Woods College   2:00 PM EDT
  @ Lincoln Trail College
  Lincoln Land   Lincoln Trail   3:30 PM EDT
  Alumni   Lake Region State   5:00 PM EDT
Fri. 7 Lincoln Land   University of Illinois Springfield   4:00 PM EDT
  Lincoln Land   Univeristy of Illinois Springfileld   6:00 PM EDT
  Waldorf University #   Iowa Lakes   6:30 PM EDT
Sat. 8 Northeast #   Dakota Wesleyan University (Tournament)   TBA
  Lake Michigan #   Indiana University- South Bend   12:00 PM EDT
  Scrimmage- Game 1
  Virginia Lady Eagles #   Bryant & Stratton (VA)   Cancelled
  Illinois Central   Bradley University   12:00 PM EDT
  North Iowa Area #   St. Cloud State University   1:00 PM EDT
  At St. Cloud, Minn. (1 14-inning game)
  Virginia Lady Eagles #   Bryant & Stratton (VA)   Cancelled
  Lake Michigan #   Indiana University- South Bend   2:00 PM EDT
  Scrimmage- Game 2
  Iowa Lakes Alumni #   Iowa Lakes   3:00 PM EDT
  Western Illinois University   Illinois Central   5:00 PM EDT
  @ Bradley
Sun. 9 Northeast #   Wayne State College   1:00 PM EDT
  Lake Region State #   Dakota   2:00 PM EDT
  Fall Ball
  Lake Region State #   Dakota   4:00 PM EDT
  Fall Ball
Wed. 12 Dakota #   Lake Region State   3:30 PM EDT
  Fall Ball
  Dakota #   Lake Region State   5:30 PM EDT
  Fall Ball
Fri. 14 Kirkwood #   University of Iowa   6:00 PM EDT
Sat. 15 Lincoln Land   Lindenwood Belleville   TBA
  Lansing #   Ferris State University   10:00 AM EDT
  Edison State #   Mt. Vernon   11:00 AM EDT
  Upper Iowa University #   Kirkwood   11:00 AM EDT
  Anne Arundel #   CCBC Catonsville   12:00 PM EDT
  Edison State #   Mt. Vernon   1:00 PM EDT
  Waldorf University #   North Iowa Area   1:00 PM EDT
  At Mason City, Iowa
  Potomac State #   Kent State Tuscarawas   1:30 PM EDT
  @ Penn State Beaver
  Anne Arundel #   CCBC Catonsville   2:00 PM EDT
  Lansing #   Cornerstone University   2:00 PM EDT
  @ Ferris State University
  Lake Region State #   Valley City State University   2:00 PM EDT
  Iowa Lakes #   Morningside College JV   3:00 PM EDT
  @ SYA Softball Complex, Sioux City, IA
  Lansing #   Ferris State University   4:00 PM EDT
  Lake Region State #   Valley City State University   4:00 PM EDT
  Northeast #   Iowa Western   4:00 PM EDT
  Potomac State #   Penn State Beaver   4:30 PM EDT
  Iowa Lakes #   Dordt College JV   5:00 PM EDT
  @ SYA Softball Complex, Sioux City, IA
  St. Ambrose #   Kirkwood   5:00 PM EDT
Sun. 16 Iowa Lakes #   Doane College JV   11:00 AM EDT
  @ SYA Softball Complex, Sioux City, IA
  Illinois Central   Eastern Illinois University   11:00 AM EDT
  Lansing #   Wayne State University   12:00 PM EDT
  One 9-Inning
  Mid Michigan # 0 Mott 0
Top of 1st
  Iowa Lakes #   Valley City State JV   1:00 PM EDT
  @ SYA Softball Complex, Sioux City, IA
  Minnesota Magic Club #   Dakota County Tech   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Wabash Valley   Illinois Central   1:00 PM EDT
  @ Eastern Illinois University
  Mineral Area #   Three Rivers   2:00 PM EDT
  Lake Region State #   Mayville State University   2:00 PM EDT
  Mid Michigan # 3 Mott 0
Top of 1st
  Minnesota Magic Club #   Dakota County Tech   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Southwestern #   Graceland University JV   4:00 PM EDT
  @ Grand View
  Lake Region State #   Mayville State University   4:00 PM EDT
Wed. 19 North Iowa Area #   Mount Mercy University   6:00 PM EDT
  At Cedar Rapids, Iowa
Thu. 20 Saginaw Valley State University #   Mott   4:00 PM EDT
  Saginaw Valley State University #   Mott   6:00 PM EDT
  Lakeland #   Lake Erie College   6:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  Kirkwood #   Drake University   6:00 PM EDT
Fri. 21 Lansing #   Cleary University   5:00 PM EDT
  Illinois Central   University of Missouri St Louis   5:00 PM EDT
  North Iowa Area #   Winona State University   5:00 PM EDT
  At Winona, Minn.
  Lansing #   Cleary University   7:00 PM EDT
  Illinois Central   University of Missouri St Louis   7:00 PM EDT
Sat. 22 Southern Maryland   University of Mary Washington   TBA
  Mott #   Concordia University   10:00 AM EDT
  Edison State #   Heidelberg University   11:00 AM EDT
  @ Heidelberg University
  Mott #   Concordia University   12:00 PM EDT
  Oakland #   Lawrence Tech University   12:00 PM EDT
  @ Oakland University
  Butler County #   Lakeland   12:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  Bay College #   Gogebic   12:00 PM EDT
  City of Ironwood Softball Field
  Lincoln Land   Spoon River   12:00 PM EDT
  @ UIS
  Suffolk County #   Delaware Tech   1:00 PM EDT
  @ Roawn College at Gloucester County
  Edison State #   Mount St. Joe   1:00 PM EDT
  @ Heidelberg University
  Webster University #   East Central (MO)   1:00 PM EDT
  Srimmage
  Iowa Lakes #   Southwest Minnesota State University   1:00 PM EDT
  Butler County #   Lakeland   2:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  Mott #   Concordia University   2:00 PM EDT
  Oakland #   Oakland University   2:00 PM EDT
  Bay College #   Gogebic   2:00 PM EDT
  City of Ironwood Softball Field
  Northeast #   Briar Cliff University   2:00 PM EDT
  North Iowa Area #   University of Minnesota-Duluth   3:00 PM EDT
  At Duluth, Minn.
  Webster University #   East Central (MO)   3:00 PM EDT
  Illinois Central   Missouri Baptist College   8:00 PM EDT
Sun. 23 Dawson #   Dickinson State University   TBA
  Dickinson, ND
  Lakeland #   Baldwin Wallace University   10:00 AM EDT
  Fall Scrimmage
  Three Rivers #   Mineral Area   10:00 AM EDT
  St. Louis, MO @ Fontbonne Exposure/Field C
  Illinois Central   Lindenwood   10:00 AM EDT
  @ Fontbonne
  Lansing #   Michigan State University   12:00 PM EDT
  Bay College #   Northland College   12:00 PM EDT
  Kirkwood #   Bradley University   12:00 PM EDT
  Northeast #   Concordia University (Tournament)   1:00 PM EDT
  Lake Region State #   North Dakota SCS   1:00 PM EDT
  @ Jamestown, ND
  Minnesota Irish Club #   Dakota County Tech   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Iowa Lakes #   Minnesota State University, Mankato   1:00 PM EDT
  Lakeland #   Baldwin Wallace University   2:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  Bay College #   Northland College   2:00 PM EDT
  Lincoln Trail   Lincoln Land   2:30 PM EDT
  @ UIS
  Lake Region State #   University of Jamestown JV   2:45 PM EDT
  Minnesota Irish Club #   Dakota County Tech   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Millikin University JV   Lincoln Land   4:00 PM EDT
  @ UIS
  Lake Region State #   University of Jamestown JV   4:30 PM EDT
Tue. 25 Kirkwood #   University of Northern Iowa   4:30 PM EDT
Wed. 26 Missouri Baptist University JV #   St. Louis   4:00 PM EDT
  North Iowa Area #   University of Northern Iowa   5:30 PM EDT
  At Cedar Falls, Iowa (1 14-inning game)
Thu. 27 Kirkwood #   Mount Mercy University   6:00 PM EDT
Fri. 28 Rochester College #   Oakland   3:00 PM EDT
  Rochester College #   Oakland   5:00 PM EDT
Sat. 29 Lincoln Land   McKendree University   TBA
  Lake Michigan #   Aquinas College   TBA
  Scrimmage- Tourney
  Lincoln Land   McKendree University   TBA
  Alumni Team #   Dawson   TBA
  Glendive, MT
  Lakeland #   John Carroll University   8:30 AM EDT
  Fall Scrimmage
  Washington Adventist #   CCBC Catonsville   10:00 AM EDT
  Edison State #   OSU - Club   10:30 AM EDT
  Ohio Collegiate Charity Classic @ Ohio State University
  Lakeland #   Hiram College   10:45 AM EDT
  Fall Scrimmage @ John Carroll University
  Cleary University #   Lansing   11:30 AM EDT
  Whistlestop Park @ Aquinas College
  Virginia Union University 0 Southern Maryland 0 12:00 PM EDT
  North Iowa Area #   Upper Iowa University   12:00 PM EDT
  At Fayette, Iowa
  tba #   Mott   1:00 PM EDT
  Gogebic #   Bay College   1:00 PM EDT
  Lemerand Fields, Escanaba, MI
  St. Louis #   Maryville University   1:00 PM EDT
  Graceland University JV #   Southwestern   1:00 PM EDT
  Lansing #   Rochester College   1:15 PM EDT
  Whistlestop Park @ Aquinas College
  Virginia Union University   Southern Maryland   2:00 PM EDT
  East Central (MO) #   Drury University   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  tba #   Mott   3:00 PM EDT
  Edison State #   Wittenberg University   3:00 PM EDT
  Ohio Collegiate Charity Classic @ Ohio State University
  Gogebic #   Bay College   3:00 PM EDT
  Lemerand Fields, Escanaba, MI
  Illinois Central   Evansville   3:00 PM EDT
  Copiah-Lincoln #   Coastal Alabama - Bay Minette   3:00 PM EDT
  @ Belhaven Tournament Clinton, MS
  East Central (MO) #   Drury University   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lansing #   Cornerstone University   4:45 PM EDT
  Whistlestop Park @ Aquinas College
  Edison State #   Ohio Christian   5:15 PM EDT
  @ Ohio State University / Ohio Collegiate Charity Classic
Sun. 30 Lincoln Land   Eastern Illinois University   TBA
  Lincoln Land   Eastern Illinois University   TBA
  Bowie State #   CCBC Catonsville   12:00 PM EDT
  Mott #   Albion College   1:00 PM EDT
  Clarke College #   North Iowa Area   1:00 PM EDT
  At Mason City, Iowa
  St. Louis #   University of Missouri - St. Louis   1:00 PM EDT
  Mid Atlantic Heat #   Hagerstown   2:00 PM EDT
  Bowie State #   CCBC Catonsville   2:00 PM EDT
  North Dakota SCS #   Dakota County Tech   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Mott #   Albion College   3:00 PM EDT
  Iowa Lakes #   Concordia University, St. Paul   3:00 PM EDT
  Mid Atlantic Heat #   Hagerstown   4:00 PM EDT
  North Dakota SCS #   Dakota County Tech   4:00 PM EDT
  Scrimmage
 
October
Wed. 3 Lakeland #   Ursuline College   4:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  North Iowa Area #   Iowa State University   5:00 PM EDT
  At Ames, Iowa
  Kirkwood   University of Northern Iowa   5:30 PM EDT
  Illinois Central #   Illinois State Univerisity   6:00 PM EDT
  Scrimmage
Thu. 4 Bryant & Stratton (VA) # 11 Stratford University 11 Final - 7 innings
Fri. 5 Lansing #   Northwood University   4:00 PM EDT
  Kirkwood #   Iowa State University   4:00 PM EDT
  St. Louis #   Lindenwood University - Belleville   4:00 PM EDT
  Southside Park Belleville, IL
  Lansing #   Northwood University   6:00 PM EDT
Sat. 6 Mott #   Cleary University   TBA
  @ Alma College, Alma, MI
  Mott #   Alma College   TBA
  Bay College #   Finlandia University   TBA
  Lincoln Land   Quincy University   TBA
  Lincoln Land   Quincy University   TBA
  Hagerstown #   Shenandoah University   Cancelled
  Hagerstown #   Shenandoah University   Cancelled
  CCBC Catonsville #   UMES   12:00 PM EDT
  St. Louis #   William Woods University   12:00 PM EDT
  Rio Grande #   Edison State   1:00 PM EDT
  Lake Michigan #   Goshen College   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  CCBC Catonsville #   UMES   2:00 PM EDT
  Lakeland #   Mount Union University   2:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  Kirkwood #   Creighton University   2:00 PM EDT
  Rio Grande #   Edison State   3:00 PM EDT
  Lakeland #   The College of Wooster   4:00 PM EDT
  Fall Scrimmage @ Mount Union University
Sun. 7 Hagerstown #   Juniata College   8:30 AM EDT
  @ Wilson College Fall Softball Tournament
  Lansing #   Davenport University   10:00 AM EDT
  @ Davenport University
  Oakland #   Madonna University   10:00 AM EDT
  Potomac State #   Wilson College   10:00 AM EDT
  Dakota County Tech #   tba   10:00 AM EDT
  Scrimmage
  Hagerstown #   Potomac State   11:30 AM EDT
  @ Wilson College Softball Fall Tournament
  Mott #   University of Northern Ohio   12:00 PM EDT
  Edison State #   Ohio University   1:00 PM EDT
  Lansing #   Aquinas College   2:00 PM EDT
  @ Davenport University
  Mott #   University of Northern Ohio   2:00 PM EDT
  Dakota County Tech #   tba   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lindenwood University- Belleville #   East Central (MO)   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Potomac State #   Juniata College   2:30 PM EDT
  @ wilson College
  Edison State #   Ohio University   3:00 PM EDT
  Hagerstown   Wilson College   4:00 PM EDT
  @ Wilson College Fall Softball Tournament
  Dakota County Tech #   tba   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lake Region State #   Mayville State College   4:00 PM EDT
  Southwestern #   Rochester   Cancelled
  @ ICCAC Scrimmages (Fort Dodge, IA)
  Lindenwood University- Belleville #   East Central (MO)   4:00 PM EDT
  Scrimmage
Mon. 8 Bowie State University   Southern Maryland   3:00 PM EDT
  Bowie State University   Southern Maryland   5:00 PM EDT
Tue. 9 Mineral Area #   St. Louis   4:00 PM EDT
Fri. 12 Gillette Tournament #   Dawson   TBA
  Gillette, WY
  Coastal Alabama - Bay Minette #   Copiah-Lincoln   2:00 PM EDT
  @ William Carey University, Hattiesburg, MS
  Bryant & Stratton (VA) #   Hampton University   Cancelled
  Rain Out
  Bryant & Stratton (VA) #   Hampton University   Cancelled
  Rain Out
Sat. 13 Gillette Tournament #   Dawson   TBA
  Gillette, WY
  Lansing #   Mott   10:00 AM EDT
  9-Inning
  Dakota County Tech #   tba   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  Lansing #   Mott   12:00 PM EDT
  9-Inning
  Dakota County Tech #   tba   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  North Iowa Area #   Clarke College   2:00 PM EDT
  At Dubuque, Iowa
Sun. 14 Gillette Tournament #   Dawson   TBA
  Gillette, WY
  Southern Maryland #   CCBC Catonsville   12:00 PM EDT
  Salem University #   Potomac State   1:00 PM EDT
  Frederick Heartbrakers #   Hagerstown   Cancelled
  Southern Maryland #   CCBC Catonsville   2:00 PM EDT
  Salem University #   Potomac State   3:00 PM EDT
  Frederick Heartbrakers #   Hagerstown   4:00 PM EDT
Fri. 19 Oakland #   mid michigan community College   1:00 PM EDT
  Oakland #   mid michigan community College   3:00 PM EDT
Sat. 20 CCBC Catonsville #   Morgan   10:30 AM EDT
  U of M Dearborn #   Oakland   11:00 AM EDT
  Virginia Union #   Bryant & Stratton (VA)   Cancelled
  Rain Out
  CCBC Catonsville #   Coppin State   12:30 PM EDT
  @ Morgan State
  U of M Dearborn #   Oakland   1:00 PM EDT
  Virginia Union #   Bryant & Stratton (VA)   Cancelled
  Rain Out
Sun. 21 Hagerstown #   Shepherd University   9:00 AM EDT
  Hagerstown #   Shepherd University   11:00 AM EDT
Sat. 27 CCBC Catonsville #   Delaware Tech   12:00 PM EDT
  CCBC Catonsville #   Delaware Tech   2:00 PM EDT
 
January
Fri. 25 Temple 1 LSU Eunice 2 Final
  Galveston, TX @ Galveston, TX
  Iowa Central 8 Pasco-Hernando State 3 Final
  JUCO Kickoff Classic @ Clearwater, FL
  Southeastern-Whiteville #   UNC-Pembroke   2:00 PM EST
  Iowa Central 11 St. Johns River State 9 Final
  JUCO Kickoff Classic @ clear water florida
  Southeastern-Whiteville #   UNC-Pembroke   4:00 PM EST
  LSU Eunice 28 Alvin 4 Final - 5 innings
  @ Galveston, TX
  Pasco-Hernando State 7 Richard Bland 2 Final
  JUCO Kick-Off Tournament @ Clearwater, FL
  GateWay (AZ) 6 Rio Hondo 6 Final - 5 innings
  David Hawk memorial @ Glendale, CA
  GateWay (AZ) 8 Glendale Community College - CA 3 Final - 5 innings
Sat. 26 Georgia Military 6 Iowa Central 2 Final
  JUCO Kickoff Classic @ Clearwater, Fl
  San Jacinto-South 11 LSU Eunice 9 Final - 8 innings
  Galveston Tournament @ Galveston, TX
  GateWay (AZ) 5 Moorpark CC 10 Final - 6 innings
  David Hawk Memorial @ Glendale, CA
  Iowa Central 6 Tallahassee 3 Final
  JUCO Kickoff Classic @ Clearwater, Fla.
  Florida State Jacksonville 3 Pasco-Hernando State 5 Final
  JUCO Kick-Off Tournament @ Clearwater
  Blinn 5 LSU Eunice 2 Final
  2019 Galveston College Invitational @ Galveston, TX
  Benedictine University Mesa 2 Mesa 14 Final - 5 innings
  LSU Eunice 9 Navarro 6 Final
  @ Galveston, TX
  Benedictine University Mesa 5 Mesa 6 Final
  LA Harbor College 6 GateWay (AZ) 4 Final - 5 innings
  David Hawk Memorial @ Glendale, CA
  Pasco-Hernando State 8 State College of Florida 11 Final
  @ Clearwater, FL
Sun. 27 Iowa Central   Palm Beach State   Cancelled
  JUCO Kickoff Classic @ Clearwater, FL
  Ecceslia College 6 North Arkansas 8 Final
  Ecceslia College 5 North Arkansas 1 Final - 6 innings
Tue. 29 Grand Canyon University Club 5 Mesa 6 Final
  Phoenix * ^ 12 Paradise Valley 0 Final - 5 innings
  Grand Canyon University Club 3 Mesa 4 Final
  Phoenix * ^ 13 Paradise Valley 1 Final - 5 innings
  South Mountain * ^ 12 Scottsdale 2 Final
  South Mountain * ^ 1 Scottsdale 10 Final - 4 innings
Thu. 31 Phoenix 1 Southern Idaho 3 Final
  Great Western Shootout @ Yuma
  Phoenix 2 Utah State Eastern 0 Final - 7 innings
  Great Western Shootout @ Yuma
  Glendale 5 Highland (IL) 4 Final
  @ Yuma, AZ
  Highland (IL) 0 Arizona Western 14 Final - 5 innings
  @ Yuma, AZ
  Glendale 10 Southern Nevada 4 Final
  @ Yuma, AZ
 
February
Fri. 1 Seminole State (OK) 18 Cowley 8 Final
  Ft. Worth TX (Gateway Park) @ Gateway Park
  Coastal Bend 6 Allen County 0 Final
  Cowtown Classic @ Forth Worth, TX
  Southern Union State 0 LSU Eunice 13 Final - 5 innings
  Cowley 2 Laredo 10 Final - 5 innings
  Cowtown Tournament @ Ft. Worth, TX
  USC Salkehatchie 5 Southeastern-Whiteville 0 Final
  Northeast Mississippi 2 Jackson State 0 Final
  Carl Albert State 6 North Arkansas 5 Final
  Pitt # 4 Barton College 3 Final - 6 innings
  USC Salkehatchie 4 Southeastern-Whiteville 10 Final
  Northeast Mississippi 5 Jackson State 6 Final - 8 innings
  Spoon River 1 Hinds 6 Final
  Chandler-Gilbert 4 Southern Idaho 2 Final
  Great Western Shootout @ Yuma, Ariz.
  Highland (IL) 7 Glendale 8 Final
  @ Yuma, AZ
  Carl Albert State 7 North Arkansas 0 Final
  Northern Oklahoma Tonkawa 10 Allen County 11 Final
  Cowtown Classic @ Fort Worth, TX
  San Jacinto-South 2 LSU Eunice 10 Final - 5 innings
  Lamar State-Port Arthur 11 Cowley 2 Final - 5 innings
  Spoon River 3 Hinds 8 Final
  Highland (IL) 1 Central Arizona 4 Final
  Great Western Shootout (changed) @ Yuma, AZ
  Northern Oklahoma Enid 7 Allen County 2 Final - 8 innings
  Fort Worth, TX
  Highland (IL) 2 Yavapai 18 Final - 5 innings
  @ Yuma, AZ
  Glendale 17 El Paso 1 Final - 5 innings
  @ Yuma, AZ
  Chandler-Gilbert 2 Utah State Eastern 3 Final - 7 innings
  Great Western Shootout @ Yuma, AZ
Sat. 2 North Central Texas 10 Allen County 1 Final - 5 innings
  Cowtown Classic @ Fort Worth, TX
  Galveston 3 Cowley 4 Final
  @ Ft. Worth, Tx
  Coastal Alabama - Monroeville 3 LSU Eunice 12 Final - 6 innings
  Copiah-Lincoln 6 Spoon River 3 Final
  @ Raymond, MS
  Ranger 8 Cowley 9 Final
  Cowtown Classic @ Ft. Worth, TX
  Allen County 0 Galveston 2 Final
  Cowtown Classic @ Fort Worth, TX
  Glendale 7 Utah State Eastern 1 Final
  Great Western Shootout @ Yuma, AZ
  Williston State 0 Dawson 8 Final - 5 innings
  Minot Dome
  Surry 0 Spartanburg Methodist 14 Final - 5 innings
  USC Sumter 3 Florence-Darlington Tech 2 Final
  Belmont Abbey College JV 1 Louisburg 10 Final - 5 innings
  Ava Maria University 7 Pasco-Hernando State 4 Final
  Marion Military 0 Mississippi Gulf Coast 15 Final - 5 innings
  Spoon River 3 Hinds 10 Final
  Itawamba 8 Jackson State 0 Final - 5 innings
  Southern Union State 2 LSU Eunice 6 Final
  Scottsdale * ^ 2 Phoenix 5 Final
  Paradise Valley * ^ 6 Eastern Arizona 4 Final
  Glendale 2 Southern Idaho 19 Final - 5 innings
  @ Yuma, AZ
  Surry 1 Spartanburg Methodist 11 Final - 5 innings
  USC Sumter 9 Florence-Darlington Tech 5 Final
  Belmont Abbey College JV 2 Louisburg 6 Final
  Ava Maria University 6 Pasco-Hernando State 2 Final - 6 innings
  Copiah-Lincoln 6 Hinds 0 Final
  Itawamba 10 Jackson State 1 Final
  Marion Military 2 Mississippi Gulf Coast 0 Final - 8 innings
  Roane State 2 Pearl River 11 Final - 5 innings
  Pensacola State Inv. @ Pensacola
  Scottsdale * ^ 2 Phoenix 10 Final - 5 innings
  Paradise Valley * ^ 0 Eastern Arizona 2 Final
  Dawson 4 Lake Region State 2 Final - 6 innings
  Minot Dome
  Pearl River 2 Pensacola State 4 Final
  Pensacola State INV.
  Lake Region State 4 North Dakota SCS 2 Final - 6 innings
  @ Minot St.Univ Bubble
Sun. 3 North Dakota SCS 3 Dawson 2 Final - 6 innings
  Minot Dome
  Williston State 5 North Dakota SCS 9 Final - 5 innings
  @ Minot, ND
  Dawson 17 Dakota 3 Final - 5 innings
  @ MSU Bubble @ Minot, ND
  Williston State 1 Lake Region State 4 Final - 6 innings
  @ Minot St.Univ Bubble
  Louisburg # 2 Methodist University 0 Final
  Marion Military 2 Mississippi Gulf Coast 0 Final
  North Arkansas 2 Ecceslia College 3 Final - 9 innings
  Dakota 11 Lake Region State 2 Final - 5 innings
  @ MSU Bubble @ Minot, ND
  Louisburg # 14 Methodist University 2 Final - 5 innings
  Marion Military 2 Mississippi Gulf Coast 3 Final
  North Arkansas 3 Ecceslia College 8 Final - 5 innings
Mon. 4 Mississippi Delta 1 Southwest Tennessee 9 Final - 6 innings
  Mississippi Delta 7 Southwest Tennessee 15 Final - 6 innings
  Southwest Mississippi 0 Hinds 5 Final
  Southwest Mississippi 6 Hinds 0 Final
Tue. 5 Murray State 8 Paris 10 Final
  Chandler-Gilbert * 1 GateWay (AZ) 5 Final
  Glendale * 6 Central Arizona 7 Final
  Eastern Arizona * 11 Scottsdale 3 Final
  Murray State 9 Paris 7 Final
  Chandler-Gilbert * 9 GateWay (AZ) 0 Final - 5 innings
  Glendale * 2 Central Arizona 10 Final - 5 innings
  Eastern Arizona * 6 Scottsdale 0 Final
Wed. 6 Murray State 4 Northern Oklahoma Tonkawa 10 Final
  Baton Rouge 1 Southwest Mississippi 3 Final
  Murray State 0 Northern Oklahoma Tonkawa 0 Final
  Baton Rouge 2 Southwest Mississippi 7 Final
Thu. 7 Yavapai * ^ 8 Mesa 0 Final - 5 innings
  Yavapai * ^ 3 Mesa 2 Final
  Benedictine University- Mesa 2 Scottsdale 5 Final
  Benedictine University- Mesa 10 Scottsdale 11 Final
Fri. 8 Rochester College #   Oakland   8:30 AM EST
  @ Total Sports-Wixom,MI
  Fayetteville Tech 2 Chipola 18 Final - 5 innings
  @ dothan
  Mississippi Delta 9 Bevill State Community College 10 Final
  USC Union 14 Surry 11 Final
  Mississippi Delta 1 Bevill State Community College 9 Final - 5 innings
  Coastal Alabama - Monroeville 7 Southwest Mississippi 14 Final
  Evangel University JV   North Arkansas   Postponed
  North Platte 7 Frank Phillips 15 Final - 6 innings
  South Mountain * 6 GateWay (AZ) 3 Final
  Florence-Darlington Tech 11 Methodist University JV 1 Final - 5 innings
  Marion Military 3 Pearl River 7 Final
  Wildcat Invitational
  USC Union 10 Surry 6 Final
  Holmes 1 Copiah-Lincoln 8 Final
  Coastal Alabama - Monroeville 10 Southwest Mississippi 1 Final - 5 innings
  Evangel University JV   North Arkansas   Postponed
  North Platte 5 Frank Phillips 13 Final - 6 innings
  South Mountain * 4 GateWay (AZ) 5 Final
  Florence-Darlington Tech 9 Methodist University JV 1 Final - 6 innings
  Baton Rouge 5 LSU Eunice 10 Final
  @ Poplarville, MS
  Fayetteville Tech 3 Meridian 11 Final - 5 innings
  @ Dothan, AL
  Holmes 1 Copiah-Lincoln 13 Final
  LSU Eunice 17 Pearl River 9 Final - 5 innings
  Wildcat Invitational
  Fayetteville Tech 0 Wallace State 17 Final - 5 innings
  @ Dothan, Al
  Tallahassee 14 Meridian 1 Final
  @ Dothan, Ala.
Sat. 9 Fayetteville Tech 2 Coastal Alabama - Brewton 11 Final - 5 innings
  Marion Military 2 Mississippi Gulf Coast 3 Final
  @ Poplarville, MS
  USC Union 9 Patrick Henry 4 Final
  Southwest Tennessee 7 Coffeyville 5 Final
  @ Poteau, OK
  Surry 20 Guilford College JV 5 Final - 5 innings
  Florence-Darlington Tech 20 USC Sumter 5 Final - 5 innings
  Pasco-Hernando State 3 South Florida State 2 Final
  Marion Military 1 LSU Eunice 9 Final - 6 innings
  @ Poplarville, MS
  North Arkansas 1 Eastern Oklahoma State 14 Final - 5 innings
  USC Union 11 Patrick Henry 9 Final
  North Platte 9 Frank Phillips 5 Final
  Fayetteville Tech 0 Walters State 12 Final - 5 innings
  @ dothan
  Paradise Valley * 4 Central Arizona 5 Final - 8 innings
  Phoenix * ^ 4 Chandler-Gilbert 1 Final
  Mesa * 1 Eastern Arizona 2 Final
  Scottsdale * ^ 2 Glendale 10 Final - 5 innings
  Surry 16 Guilford College JV 11 Final
  Florence-Darlington Tech 11 USC Sumter 5 Final
  Pasco-Hernando State 3 South Florida State 7 Final
  Jackson State 5 Itawamba 2 Final
  LSU Eunice 3 Mississippi Gulf Coast 0 Final
  @ Poplarville. MS
  North Arkansas 0 Eastern Oklahoma State 8 Final - 6 innings
  Gulf Coast State 6 Meridian 1 Final
  @ Dothan, AL
  Central Alabama 12 Fayetteville Tech 2 Final
  @ Dothan