2017-18 Men's Basketball Schedule DI

Date Away Home Status Links
October
Sun. 1 Danville Area #   Wabash Valley   9:00 AM EDT
  DACC Jamboree "Scrimmage" @ Danville, IL
  Kaskaskia   Danville Jamboree   12:00 PM EDT
  Danville High School
  Kaskaskia #   Mott   12:00 PM EDT
  Danville Jamboree @ Danville Community College
Fri. 6 Dallas Mullens/Mitchell Jamboree #   Panola   TBA
  Garden City #   TBD   TBA
  Mullens-Miller Jamboree @ Dallas, TX
  TBA #   State Fair   TBA
  @ Dallas Jamboree
  Indian Hills   TBA   TBA
  @ Dallas Blowout Jamboree
  Colby #   Dallas Blowout   TBA
  Northeastern #   Dallas Jamboree   TBA
  Dallas Jamboree @ Dallas, TX
  Western Nebraska #   Dallas Jamboree   TBA
  @ Dallas, Texas
  Western Oklahoma State #   Mullens Jamboree   7:00 PM EDT
Sat. 7 Andrew   Battle of South JUCO Jamboree   TBA
  @ Duluth High School
  Tyler #   TBA   TBA
  @ Scrimmage Jamboree
  Colby #   Dallas Blowout   TBA
  Mullens Jamboree   Blinn   TBA
  Scrimmage @ Dallas, Texas
  Seward County #   Dallas Jamboree   TBA
  Western Texas   TBA   TBA
  Dallas, TX @ Dallas Jamboree (Scrimmage)
  Three Rivers #   Mullen Jamboree (Dallas)   TBA
  @ Dallas, TX
  Marion Military #   BOS Jamboree   TBA
  @ Duluth HS (Duluth, GA)
  TBA #   State Fair   TBA
  @ Dallas Jamboree
  Coffeyville #   TBA   TBA
  Dallas Jamboree @ Dallas Jamboree
  Odessa   TBA   TBA
  Mullen/Mitchell Jamboree @ Dallas, TX
  Marshalltown #   TBA   TBA
  ICCAC Juco Jam @ Ames, IA
  Indian Hills   TBA   TBA
  Dallas Blowout Jamboree
  Coastal Bend #   Mullens/Mitchell Jamboree   TBA
  Scrimmage @ Dallas, TX
  Mullen/Mitchell Dallas Blowout #   San Jacinto-Central   TBA
  Holmes #   Mullen/Mitchell Dallas JC Blowout   TBA
  Mullen/Mitchell Dallas JC Blowout @ Lewisville, Texas
  Kennedy-King #   Illinois Spot-Lite Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Northeastern #   Dallas Jamboree   TBA
  Dallas Jamboree @ Dallas, TX
  Wallace State #   Battle of the South Jamboree   TBA
  @ Duluth High School-Duluth, GA
  Northwest Kansas Tech   Mullens Jamboree   TBA
  @ Dallas
  Lamar #   Dallas Jamboree   TBA
  Scrimmages
  Western Nebraska #   Dallas Jamboree   TBA
  @ Dallas, Texas
  Trinidad State #   Mullins/Mitchell Jamboree   TBA
  @ Dallas, TX
  Spartanburg Methodist #   BTOS Jamboree   9:00 AM EDT
  Atlanta, GA
  JUCO Report Battle of The South JUCO Jamboree   Gordon State   9:00 AM EDT
  @ Duluth, GA
  South Georgia State #   JuCo Report Battle of the South   9:00 AM EDT
  @ Duluth High School (Georgia)
  Baton Rouge # 34 Link Year 51 Final
  Juco Jamboree @ Lewisville High School Heramn Campus
  Coffeyville   Ranger   11:30 AM EDT
  Dallas Blowout @ Lewisville, TX
  Trinity Valley   TBA   12:00 PM EDT
  Mullens Jamboree @ Dallas, Texas
  Garden City # 46 Baton Rouge 37 Final
  Mullens-Miller Jamboree @ Dallas, TX
  Sisseton Wahpeton College #   Lake Region State   12:30 PM EDT
  Southeastern   JUCO Jam Jamboree   1:00 PM EDT
  @Iowa State University
  Columbia State   Kris Watkins Scrimmage   1:00 PM EDT
  Scrimmage Game @ Atlanta, GA
  Hutchinson   Ranger   1:30 PM EDT
  Dallas Blowout @ Lewisville, TX
  Frederick #   Louisburg   2:00 PM EDT
  ASSIST JUCO Jamboree @ U-Turn Sports Complex
  Frederick #   Bryant & Stratton (VA)   2:00 PM EDT
  ASSIST JUCO Jamboree @ U-Turn Sports Complex
  LCCC Alumni #   Laramie County   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  McCook # 38 Baton Rouge 41 Final
  Juco Jamboree @ Briarhill Middle School, Lewisville, TX
  Dallas Jamboree #   Northern Oklahoma Tonkawa   2:30 PM EDT
  Mitchell-Mullen Blowout Jamboree @ Dallas, TX
  Yellowstone Christian College #   Dawson   3:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Westwind Academy   Central Arizona   3:00 PM EDT
  Eastern Oklahoma State # 60 Mountain View 65 Final
  scrimmage game
  Murray State #   North Lake   5:30 PM EDT
  @ Lewisville High School
  Southern-Shreveport #   North Lake   6:30 PM EDT
  @ Lewisville High School
  Temple #   Northeastern   6:30 PM EDT
  Scrimmage @ Lewisville, TX
  Trinity Valley   Ranger   8:00 PM EDT
  Dallas Blowout @ Lewisville, TX
Sun. 8 Southeastern Jamboree   Tallahassee   TBA
  Albany Tech #   Southeastern JUCO Jamboree   TBA
  @ Tallahassee, FL
  Eastern Florida State #   Tallahassee Jamboree   TBA
  Tallahassee, FL
  Tallahassee Jamboree   Santa Fe   TBA
  Scrimmage @ Tallahassee, FL
  Allen County #   Rick Ball- Juco Jamboree   TBA
  Cloud County #   Central Missouri Jamboree   TBA
  North Platte #   JUCO Jamboree   TBA
  @ Warrensburg, MO
  Lewis & Clark #   Lincoln   5:00 AM EDT
  Hillsborough #   Tallahassee Community College Jamboree   9:00 AM EDT
  South Georgia Tech #   TCC Jamboree   10:00 AM EDT
  Olney Central #   Lincoln Jamboree   10:00 AM EDT
  @ Lincoln IL
  Daytona State #   Tallahassee Community College Jamboree   11:00 AM EDT
  Tallahassee Community College
  Gillette # 0 Western Montana 0 Final
  Scrimmage
  Sauk Valley #   Lincoln   1:00 PM EDT
  Lincoln Jamboree
  Kaskaskia   Lincoln Jamboree   1:00 PM EDT
  Lincoln College
Mon. 9 Northern Oklahoma Enid   Mid-America Christian University @ Putnam City North HS   7:00 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 10 Brunswick #   All Army Team   6:30 PM EDT
  Fort Bragg, Fayetteville, NC
  Florida National University   Miami Dade   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Spartanburg Methodist #   Bob Jones University   7:00 PM EDT
  Benedictine University at Mesa #   Mesa   9:00 PM EDT
Wed. 11 San Jacinto-Central #   University of St. Thomas   4:00 PM EDT
  Southeastern   William Penn University   6:00 PM EDT
Thu. 12 Wallace State #   Faulker University/South Georgia Technical College   TBA
  @ Faulkner University-Montgomery, AL
  Hutchinson #   Northern Oklahoma Tonkawa   6:00 PM EDT
  South Georgia Tech #   Faulkner State University   6:00 PM EDT
Fri. 13 Tallahassee #   All-American JUCOShowcase Jamboree   TBA
  @ Apopka, Fla.
  Western Texas   TBA   TBA
  Windsor, CO @ Rocky Mountain Jamboree (Scrimmage)
  Colby   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  Southern Idaho #   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  @ Windsor, Co
  Lamar #   Rocky Mountain Showcase   TBA
  Scrimmages
  Dawson #   Juco Jamboree Scrimmage (October 13-14)   TBA
  Windsor, CO
  Rocky Moutain Jamboree #   Utah State Eastern   TBA
  @ Windsor, CO
  Trinidad State #   JUCO Rocky Mountain Jamboree   TBA
  @ Windsor, CO
  Rocky Mountain Jamboree #   Laramie County   TBA
  Scrimmage @ Windsor, Colorado
  Suncoast Conference Jamboree #   Hillsborough   9:00 AM EDT
  Dale Mabry Campus (4001 West Tampa Bay Blvd)
  New Rock Prep #   East Georgia State   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Dakota #   Eastern Wyoming   1:00 PM EDT
  Scrimmage @ Windsor, Colorado
  Black/Orange Intra-squad #   Marion Military   2:00 PM EDT
  TBA #   Sheridan   3:00 PM EDT
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  Iowa Western #   Bellevue University   5:00 PM EDT
  Bellevue, NE -- SCRIMMAGE
  Eastern Wyoming #   Salt Lake   5:00 PM EDT
  scrimmage @ neutral
  Dakota #   Lamar   6:00 PM EDT
  Scrimmage @ Windsor, CO
  Motlow State   Enterprise State   6:45 PM EDT
  Florida SouthWestern State #   Enterprise State   8:45 PM EDT
  Motlow State   Palm Beach State   9:45 PM EDT
Sat. 14 Indian River State #   All-American Jamboree   TBA
  Richard J. Daley #   Elgin Community College Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Three Rivers #   Evangel University (Jamboree)   TBA
  Seward County #   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Garden City #   TBD   TBA
  Rocky Mountain Scrimmage @ Windsor, CO
  Northern Oklahoma Enid   Coffeyville Jamboree   TBA
  Fort Scott #   Coffeyville   TBA
  Jamboree @ CCC Jamboree
  Shelton State #   C Black Hoops (Jamboree)   TBA
  C Black Hoops Jamboree @ Barnesville, GA
  Marshalltown #   St. Ambrose University   TBA
  Jamboree @ Davenport, IA
  Indian Hills   TBA   TBA
  @ Apopka, Florida
  Cloud County #   Johnson County Community College Jamboree   TBA
  Lawson State #   CB HOOPS JUCO/PREP JAM   TBA
  Coastal Alabama - Monroeville #   CB Hoops JC Jam South   TBA
  @ Barnesville, Ga
  Rocky Mountain Jamboree #   Northeastern   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  Southern Idaho #   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  @ Windsor, Co
  Northwest Kansas Tech   Juco Advocate Jamboree   TBA
  @ Windsor
  Rocky Mountain Jamboree #   Utah State Eastern   TBA
  @ Windsor, CO
  Western Nebraska #   Ft. Collins Jamboree   TBA
  @ Ft. Collins, Colorado
  Rocky Mountain Jamboree #   Laramie County   TBA
  Rocky Mountain Jamboree (Scrimmages) @ Windsor, Colorado
  Trinidad State #   JUCO Rocky Mountain Jamboree   TBA
  @ Windsor, CO
  Cory Black JUCO Jamboree   Gordon State   9:00 AM EDT
  @ Barnesville, GA
  Chattahoochee Valley   CBlackHoops JUCO Jam (scrimmage)   9:00 AM EDT
  Barnesville, GA @ Gordon State College
  Miami Dade #   Brunswick   9:00 AM EDT
  All-American JUCO Jamboree Scrimmage @ Orlando, FL
  South Georgia State #   CBHoops JUCO JAM   9:00 AM EDT
  @ Gordon State College
  Central Georgia Tech #   CB Hoops JUCO Jamboree   10:00 AM EDT
  @ Atlanta, GA
  All-American Jamboree #   Daytona State   11:00 AM EDT
  Apopka, FL
  Brunswick #   Motlow State   11:00 AM EDT
  All-American JUCO Jamboree Scrimmage @ Orlando, Fl
  Three Rivers #   Evangel University   11:00 AM EDT
  Dakota #   Casper   11:00 AM EDT
  Scrimmage @ Windsor, Colorado
  Dawson #   Eastern Wyoming   11:00 AM EDT
  scrimmage @ neutral
  East Georgia State #   Jamboree   12:00 PM EDT
  @ BARNESVILLE,GA
  Gillette #   Trinidad State   12:00 PM EDT
  Jamboree @ Windsor Colorado
  Carl Sandburg #   Marshalltown   12:30 PM EDT
  @ St. Ambrose University
  All-American Jamboree   Santa Fe   1:00 PM EDT
  Scrimmage @ Apopka, FL
  Cape Fear #   Florida SouthWestern State   1:00 PM EDT
  Orlando, FL
  Trinity Valley   TBA   1:00 PM EDT
  Jamboree @ Collin County - Plano, Tx.
  Columbia State   Corey Black Scrimmage   1:00 PM EDT
  Scrimmage Game @ Lake Point, GA
  Dakota #   Northwest   1:00 PM EDT
  Scrimmage @ Windsor, CO
  Harry S. Truman #   Elgin Community College Jamboree   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  North Platte #   Ft Collins Jamboree   2:00 PM EDT
  @ Fort Collins, CO
  Western Oklahoma State #   Frank Phillips Scrimmage   2:00 PM EDT
  Itawamba #   Bevill State Community College   2:30 PM EDT
  @ CBlackHoops JUCO Jam @ Gordon State
  College of the Ozarks #   Three Rivers   2:30 PM EDT
  @ Evangel University
  Cape Fear #   Miami Dade   3:00 PM EDT
  Orlando, FL
  Jacksonville #   Wiley College   3:00 PM EDT
  Southwestern # 0 Coffeyville 0 Final
  Jamboree @ Coffeyville Community College
  Central Arizona   at ACCAC Jamboree   3:00 PM EDT
  ACCAC Jamboree
  North Platte #   Ft Collins Jamboree   4:00 PM EDT
  @ Fort Collins, CO
  Garden City #   Western Wyoming   4:00 PM EDT
  Rocky Mountain Scrimmage
  Eastern Wyoming #   psp elite   4:00 PM EDT
  scrimmage @ neutral
  Gillette #   Salt Lake   4:00 PM EDT
  Jamboree @ Windsor, CO
  Cochise #   Scottsdale   4:30 PM EDT
  ACCAC Pre-Season Jamboree @ Chandler-Gilbert Community College
  US Air Force Academy Prep #   Western Wyoming   5:00 PM EDT
  @ Windsor, Colorado
  North Platte #   Ft Collins Jamboree   6:00 PM EDT
  @ Fort Collins, CO
  Trailsiders #   Snow   6:00 PM EDT
  Itawamba #   Gordon State   6:30 PM EDT
  @ CBlackHoops JUCO Jam @ Gordon State
  Eastern Florida State #   Palm Beach State   8:00 PM EDT
  JUCO Recruiting Jamboree, Apopka, FL @ JUCO Recruiting Jamboree, Apopka, FL
  Tohono O'odham #   Mesa   9:00 PM EDT
  Jamboree @ Chandler-Gilbert
Sun. 15 Kennedy-King #   Vincennes University Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Johnson County Jamboree #   Allen County   TBA
  TBA #   State Fair   TBA
  @ Johnson County Jamboree
  Olney Central #   Vincennes Jamboree   10:00 AM EDT
  Vincennes Jamboree @ Vincennes Indiana
  Kaskaskia   Vincennes Jamboree   1:00 PM EDT
  VU Main Gym
  Mineral Area   Vincennes University Jamboree   1:00 PM EDT
  Cuyahoga # 50 Lake Land 51 Final
  Vincennes Jamboree @ Yes
Mon. 16 Tyler #   TBA   TBA
  @ Elite Scrimmage
  Western Oklahoma State   Duncanville Jamboree   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Polk State   Southeastern University   7:00 PM EDT
  Closed Scrimmage
Tue. 17 Wiley College #   Panola   TBA
  Ranger   South Plains   2:00 PM EDT
  (Scrimmage) @ Lubbock
Wed. 18 USAO   Western Oklahoma State   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Stillman College (Scrimmage)   Chattahoochee Valley   7:00 PM EDT
  Sunrise Christian Academy   Northern Oklahoma Enid   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Maxwell Air Force Base #   Marion Military   8:00 PM EDT
  Ottawa University #   Mesa   9:30 PM EDT
Thu. 19 North Dakota SCS #   Central Lakes   6:00 PM EDT
  scrimmage
  University of Jamestown JV #   Lake Region State   6:00 PM EDT
  Cape Fear #   All Army   7:00 PM EDT
  Fayetteville, NC
  North Platte #   Hastings College   7:00 PM EDT
Fri. 20 Indian River State #   Juco Cook-out Jamboree   TBA
  @ @ St. Thomas University
  Miami Dade   Juco Cookout   3:00 PM EDT
  @ St. Thomas Unversity
  Randall University #   Allen County   3:00 PM EDT
  Iola, KS (Scrimmage)
  Just Hoops Prep #   Cochise   5:00 PM EDT
  Trinity Valley   TBA   6:30 PM EDT
  Scrimmage @ Fort Hood, Killeen, Tx
  Wyoming All Stars   Sheridan   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 21 Albany Tech #   Super Jamboree   TBA
  @ Cartersville, GA
  Chattahoochee Valley   CBlackHoops JUCO Jamboree   TBA
  South Georgia Tech #   CB Hoops JUCO Jamboree   TBA
  Southeastern   Rock Valley College Jamboree   TBA
  Richard J. Daley #   Rock Valley College Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Malcolm X #   Rock Valley College Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Western Texas   Strength in Motion International Post Grad (Scrimmage)   TBA
  San Antonio, TX
  HOME Jamboree #   Three Rivers   TBA
  Temple College Jamboree #   Panola   TBA
  Pratt #   Kansas Wesleyan   TBA
  Shelton State #   C Black Hoops Jamboree   TBA
  C Black Hoops Jamboree @ Atlanta, GA
  Cloud County #   Wichita Hoops Jamboree   TBA
  Motlow State   TBA   TBA
  @ CBHoops Jam
  Lawson State #   CB HOOPS JUCO SUPER JAM   TBA
  Coastal Alabama - Monroeville #   CB HoopsJC Super Jam   TBA
  @ Lakepointe, Ga
  Wallace State #   CB Hoops Jamboree   TBA
  @ LakePoint Sporting Community-Cartersville, GA
  SLCC Jamboree #   Utah State Eastern   TBA
  @ Taylorsville, UT - Bruin Arena
  Andrew   CB Hoops Super Jamboree   TBA
  @ Emerson, GA
  Cory Black JUCO Jamboree   Gordon State   9:00 AM EDT
  @ Cartersville, GA
  Spartanburg Methodist #   Super Jamboree   9:00 AM EDT
  Lake Pointe, GA
  Brunswick #   Shaw University   10:00 AM EDT
  Scrimmage - Raleigh, NC (Closed To Public)
  Central Georgia Tech #   JUCO Jamboree   10:00 AM EDT
  @ Atlanta, GA
  Evangel University #   Three Rivers   11:00 AM EDT
  NEXT LEVEL HOOPS JAMBOREE #   Northern Oklahoma Tonkawa   11:00 AM EDT
  @ Wichita, KS
  Oakton #   Sauk Valley   11:00 AM EDT
  Snow #   Salt Lake Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Salt Lake City, UT
  Treasure Valley #   Salt Lake   12:00 PM EDT
  Dyersburg State #   Evangel College   12:30 PM EDT
  @ Three Rivers CC
  Trinity Valley   TBA   1:00 PM EDT
  @ San Antonio, Tx
  Blinn #   Temple   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Iowa Western #   Wichita Hoops Jamboree   1:00 PM EDT
  Bel Aire, KS -- SCRIMMAGE
  Chadron State College #   Western Nebraska   1:00 PM EDT
  @ Cougar Palace
  Western Wyoming #   Southern Idaho   1:00 PM EDT
  @ Salt Lake City Jamboree
  Dawson #   Montana Tech (Scrimmage)   2:00 PM EDT
  Billings, MT @ Billings Skyview HS
  Western Wyoming #   Salt Lake   2:00 PM EDT
  Dyersburg State #   Three Rivers   2:30 PM EDT
  Lamar State-Port Arthur # 40 Baton Rouge 61 Final
  Fall Scrimmage @ LSUA
  Brunswick #   Saint Augustine's University   3:00 PM EDT
  Scrimmage - Raleigh, NC (Closed To Public)
  Laramie County #   CSU Pueblo   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Inter-Squad   Central Arizona   3:00 PM EDT
  Brewton-Parker College #   East Georgia State   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Jones # 58 Baton Rouge 50 Final
  LSUA Scrimmage @ LSUA
  Panola #   Temple   5:30 PM EDT
  Scrimmage
Sun. 22 Three Rivers #   John A Logan Jamboree (Carbondale, IL)   TBA
  TBA #   State Fair   TBA
  @ John A. Logan Jamboree
  South Plains   Lubbock Christian University   TBA
  Scrimmage
  John A. Logan #   Wabash Valley   9:00 AM EDT
  JAL Jamobree at Southern Illinois University "Scrimmage" @ SIUC
  Olney Central #   John A Logan Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Carbondale IL
  Mineral Area   John A. Logan Jamboree   1:00 PM EDT
  Lake Land #   John A. Logan   1:00 PM EDT
  Midwest Jamboree @ Carbondale, IL
  Fayetteville Tech # 64 Caldwell Tech 73 Final
  Scrimmage
  Presentation College #   Bismarck State   4:00 PM EDT
  Three Rivers #   Olney Central   5:00 PM EDT
  @ Carbondale, IL
Mon. 23 Thomas University #   Tallahassee   TBA
  Marshalltown #   Midland University   1:00 AM EDT
  Spartanburg Methodist #   Limestone College   6:30 PM EDT
  Gaffney, SC
  Middle Georgia State University #   South Georgia State   7:00 PM EDT
Tue. 24 William Penn University   Indian Hills   6:00 PM EDT
  Preseason scrimmage
  Basketball Preview Night #   Seward County   6:30 PM EDT
  Liberal, Kansas
  Central Georgia Tech #   Life University   7:00 PM EDT
  @ Marietta, GA
  North Platte #   University of Nebraska - Kearney   7:00 PM EDT
  Open Bible College   Ranger   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Wed. 25 Blinn   St. Mary's University   TBA
  Scrimmage @ San Antonio, Texas
  Wallace State #   Lindsey Wilson College   3:00 PM EDT
  Coffeyville #   Northeastern State   4:00 PM EDT
  @ NCAA D2
  Garden City #   Fort Hays State   4:00 PM EDT
  Scrimmage @ Hays, KS
  Lenoir Rhyne University #   Caldwell Tech   6:00 PM EDT
  Eastern Florida State #   University of Tampa   6:00 PM EDT
  Tampa, FL (UT)
  Houston Blaze #   San Jacinto-Central   6:00 PM EDT
  Jacksonville #   LSU Alexandria   6:00 PM EDT
  Allen County #   Fort Scott   6:30 PM EDT
  Cape Fear #   Queens University   7:00 PM EDT
  Charlotte, NC
  Florida Southern College   Central Florida   7:30 PM EDT
  scrimmage
  Frederick #   Shepherd University   8:00 PM EDT
  Scrimmage
  Cloud County #   Hesston   9:00 PM EDT
Thu. 26 Albany Tech #   Albany State Univ (Scrimmage)   TBA
  Blinn   Texas A&M International University   TBA
  Scrimmage
  Lake Region State #   University of Minnesota Crookston   TBA
  Eastern Wyoming #   Chadron State University   TBA
  Northwestern Oklahoma State #   Northern Oklahoma Tonkawa   6:30 PM EDT
  Action Sports Academy #   South Georgia State   7:00 PM EDT
  Sheridan   Black Hills State University   7:00 PM EDT
  Exhibition Game
  Colby #   McCook   8:00 PM EDT
  Marion Military #   University of West Alabama   8:00 PM EDT
  Alabama Southen JV #   Lawson State   8:00 PM EDT
  Bellavista Prep #   Mesa   9:00 PM EDT
Fri. 27 Southwestern #   Iowa Western   5:00 PM EDT
  Reiver Arena -- SCRIMMAGE
  Dixie State Alumni #   Salt Lake   5:00 PM EDT
  Hillcrest Prep #   Cochise   5:00 PM EDT
  Southern Basketball Academy #   East Georgia State   5:30 PM EDT
  Scrimmage
  Middle Georgia Prep   Miami Dade   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Andrew   Albany State (Scrimmage)   7:00 PM EDT
  CSU-Pueblo #   Trinidad State   8:00 PM EDT
  Impact Academy # 75 Snow 103 Final
  Planet Athlete   Central Arizona   9:00 PM EDT
Sat. 28 Brunswick #   Swanny's Jamboree   TBA
  Scrimmage -Myrtle Beach Sportsplex - Myrtle Beach, SC
  Albany Tech Alumni (Scrimmage) #   Albany Tech   TBA
  Indian River State #   Barry University   TBA
  Lauren Silver Jamboree - Weatherford College #   Panola   TBA
  Southeastern   John Wood Jamboree   TBA
  ProVision Prep #   Tyler   TBA
  Coffeyville #   Drury   11:30 AM EDT
  NCAA D2
  Eastern Wyoming #   Regis University   12:30 PM EDT
  Northwest Kansas Tech #   Metro State University of Denver   1:30 PM EDT
  Colorado Mesa University #   Utah State Eastern   1:30 PM EDT
  Central Georgia Tech #   Columbus State University   2:00 PM EDT
  @ Columbus, GA
  Hagerstown #   Southern Maryland   2:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Men's Basketball Jamboree @ CCBC Catonsville
  Coastal Bend #   Texas A&M International University   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lamar   University of Colorado at Colorado Springs   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Odessa   UTPB   4:30 PM EDT
  Camden County #   Hagerstown   5:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Men's Basketball Jamboree @ CCBC Catonsville
  DSCC Alumni #   Dyersburg State   5:00 PM EDT
  University of Mary #   Gillette   5:00 PM EDT
  Beaver County #   Hagerstown   6:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Men's Basketball Jamboree @ CCBC Catonsville
  Lindenwood University - Belleville #   Lake Land   6:00 PM EDT
  Lewis & Clark #   McKendree University   8:00 PM EDT
Sun. 29 Tallahassee #   Middle Tennessee State University   TBA
  Kennedy-King #   Malcolm X College Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Malcolm X College Jamboree #   Malcolm X   TBA
  Scrimmage
  Shelton State #   University of West Alabama Livingston, AL (Scrimmage)   TBA
  scrimmage
  Morton #   Sauk Valley   TBA
  Bismarck State #   Black Hills State University   3:00 PM EDT
  Frederick #   Hood College   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Olney Central #   Parkland   5:00 PM EDT
Mon. 30 Middle Georgia Prep #   South Georgia Tech   5:00 PM EDT
  Pedro's Posse #   Daytona State   6:00 PM EDT
  Daytona Beach, FL
  Ft. Hood #   Temple   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  American Basketball Institute   Gordon State   7:30 PM EDT
  North Lake #   Navarro   7:30 PM EDT
Tue. 31 ASA Brooklyn #   Passaic County   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Northeastern #   Colorado School of Mines   6:00 PM EDT
  Lincoln Land #   Lewis & Clark   6:30 PM EDT
  Polk State   Florida Southern College   7:30 PM EDT
  Closed Scrimmage
 
November
Wed. 1 Taylor Made Academy # 80 Delgado 77 Final
  Southern Idaho #   Miles CC Scrimmage   3:00 PM EDT
  @ Miles City, MT
  Southern-Shreveport 77 Southwestern Christian 85 Final
  Bethel JV 64 John A. Logan 110 Final
  Creating Young Minds Academy 69 Paris 97 Final
  Benedictine University JV 63 Eastern Arizona 77 Final
  Hillsborough 78 Pasco-Hernando State 54 Final
  Clinton (SC) 83 Richard Bland 93 Final
  Statesman Hall
  Saint Andrews University JV 47 Brunswick 87 Final
  Bolivia, NC
  Harrisburg Area 76 Harford 91 Final
  Allegany Maryland 87 Northern Virginia 69 Final
  Red Devil Academy 48 Florida State Jacksonville 81 Final
  Impact Academy 46 Santa Fe 116 Final
  Thaddeus Stevens Tech 67 Harcum 137 Final
  Florida National University (Junior Varsity) 51 Broward 100 Final
  Middle Georgia Prep 71 USC Salkehatchie 104 Final
  Indiana Elite Prep 53 Vincennes 121 Final
  Trailblazer Tailgate
  Randall University JV 71 Western Oklahoma State 80 Final
  LSU Alexandria JV 60 Baton Rouge 61 Final
  Enterprise State 90 Stillman 78 Final
  @ Stillman
  ASA Miami 51 Florida SouthWestern State 88 Final
  Ft. Myers, FL
  Victory Rock Prep 71 Central Florida 93 Final
  Snead State 75 Cleveland State 78 Final - OT
  Motlow State 79 Georgia Highlands 60 Final
  Summerhill Prep 68 Albany Tech 85 Final
  Spartanburg Methodist 56 East Georgia State 71 Final
  Southern Crescent Tech 59 Andrew 62 Final
  SWICD 15 Western Texas 36 Final
  Snyder, TX
  Wayland Baptist College JV 52 Frank Phillips 101 Final
  State College of Florida 83 Warner University 53 Final
  Chattanooga State 107 King University JV 56 Final
  Connors State 121 St. Gregory's College 69 Final
  scrimmage
  Kennedy-King 2 Wilbur Wright 0 Final
  Wright forfeit
  Central 71 Cloud County 65 Final
  Concordia, KS
  Clarendon 80 Seward County 97 Final
  Concordia University JV 85 Iowa Western 111 Final
  Reiver Arena
  Northeast 116 York College 63 Final
  Lone Star College - Kingwood 55 San Jacinto-Central 88 Final
  Weatherford 86 Howard (TX) 87 Final
  Jarvis Christian JV 45 Ranger 91 Final
  Robert Morris - Peoria 75 Lake Land 102 Final
  Houston Gladiators 66 Lamar State-Port Arthur 97 Final
  Cy Fair Prep 78 Bossier Parish 84 Final
  Louisiana Christian School 58 Kilgore 69 Final
  Northwest Florida State 83 Coastal Alabama - Monroeville 78 Final
  Monroeville, AL
  NAU 80 Collin 94 Final
  Uptempo Basketball Academy 71 Angelina 113 Final
  Central Bapstist College 0 Eastern Oklahoma State 2 Final
  College of Faith Prep 50 Moberly Area 100 Final
  Tennessee Prep 80 Dyersburg State 82 Final
  Bethany College JV 44 Coffeyville 115 Final
  Friends University JV 56 Hutchinson 102 Final
  Lone Star College-Cy Fair 76 Blinn 97 Final
  McPherson College JV 57 Barton 102 Final
  Bacone JV 73 Murray State 102 Final
  Central Baptist 63 Northeastern Oklahoma A&M 90 Final
  Atlanta Metropolitan 75 Gadsden State 81 Final
  Western Kentucky Community & Technical College 90 Columbia State 140 Final
  Northwest Kansas Technical College JV 51 Dodge City 92 Final
  University of St. Mary JV 47 Neosho County 107 Final
  Northern Oklahoma Tonkawa 68 Cowley 74 Final
  Milwaukee Area Tech 71 Sauk Valley 60 Final
  Oklahoma City Storm 69 Pratt 108 Final
  Oklahoma Wesleyan 59 Independence 111 Final
  Ottawa University JV 67 Allen County 96 Final
  Sterling College 87 Garden City 107 Final
  Southeast Colorado All-Stars 82 Lamar 89 Final
  Northern New Mexico JV 70 New Mexico Military 152 Final
  Roswell, NM
  Nueta Hidatsa Sahnish College 69 Dawson 103 Final
  Glendive, MT
  Casper * 97 Eastern Wyoming 88 Final
  Odessa 145 University of the Southwest JV 54 Final
  Salt Lake 91 Scottsdale 70 Final
Thu. 2 Red Devils 60 Miami Dade 142 Final
  Ave Maria JV 58 Indian River State 119 Final
  OKC Metro Prep 61 Western Oklahoma State 72 Final
  Bacone JV 74 Redlands 118 Final
  Palo Alto College 64 Coastal Bend 92 Final
  Taylormade Academy 69 Meridian 59 Final
  New Mexico Military 71 Jacksonville 94 Final
  Thunderbird Classic @ Hobbs, NM
  Skill Factory Academy 77 South Georgia State 91 Final
  @ Douglas Campus
  Northern Oklahoma Enid 106 Rhema Bible 73 Final
  Lone Star College-Tomball 67 McLennan 108 Final
  Faith Prep Academy 73 Northwest Mississippi 106 Final
  Victoria College 67 Angelina 118 Final
  Graceland University JV 63 Marshalltown 93 Final
  University of Mobile JV 53 Marion Military 83 Final
  Coastal Alabama - Bay Minette 85 Bevill State Community College 74 Final
  Southwest Tennessee 84 Pensacola State 83 Final - 3OT
  Pensacola, FL
  Temple 111 Trinity Valley 104 Final
  Athens, TX
  Western Texas 88 Wayland Baptist University JV 44 Final
  Plainview, TX
  Talladega Prep 62 Shelton State 77 Final
  Tennessee Prep Academy 56 East Mississippi 68 Final
  Wallace-Selma 61 Itawamba 73 Final
  Coahoma 81 East Central (MS) 75 Final
  Bishop State 48 Pearl River 78 Final