2016-17 Men's Basketball Schedule DI

Date Away Home Status Links
October
Sat. 1 South Georgia Tech #   TCC Jamboree   TBA
  @ Tallahassee Community College
  Eastern Florida State #   Tallahassee Jamboree   TBA
  Indian River State #   Tallahassee Jamboree   TBA
  State College of Florida #   Tallahassee Community College Jamboree   TBA
  @ Tallahassee Community College
  Southeastern JUCO Jamboree #   Palm Beach State   TBA
  at Tallahassee CC
  Santa Fe   Tallahassee Community College Jamboree (scrimmage)   TBA
  Albany Tech #   Southeastern Jamboree   TBA
  @ Tallahassee, FL
  Kennedy-King #   Illinois Spot-Lite Junior College Jamboree   TBA
  Scrimmage @ Plainfield, IL
  Tyler #   TBA   TBA
  CYM Showcase @ Dallas, TX
  Hillsborough #   Tallahassee CC Jamboree (Scrimmage)   10:00 AM EDT
  Southeastern Jamboree #   Tallahassee   10:00 AM EDT
  Tallahassee Jamboree #   Central Georgia Tech   10:00 AM EDT
  @ Tallahassee, FL
  Mesa *   ACCAC Jamboree   3:00 PM EDT
  ACCAC Jamboree @ Glendale, AZ
  Central Arizona   ACCAC Jamboree   7:00 PM EDT
  Scrimmage
Sun. 2 Wabash Valley #   Danville Area Community College Jamboree   9:00 AM EDT
  @ Danville, IL
  Kaskaskia   TBA   12:00 PM EDT
  @ Danville Jamboree
  Lake Land #   Danville Jamboree   1:00 PM EDT
Fri. 7 Seward County #   Dallas Jamboree   TBA
  Dallas, Texas
  Dallas Jamboree #   New Mexico   TBA
  Dallas, TX
  South Plains   Dallas Blowout @ Flower Mound, TX   TBA
  SCRIMMAGE
  Baton Rouge #   TBA   TBA
  JUCO Jamboree @ Dallas, TX
  McLennan #   JUCO Jamboree   TBA
  @ Dallas, Texas
  Lamar #   Mullen/Mitchell Jamboree in Dallas, TX   TBA
  Scrimmages
  Trinidad State #   Mullen-Mitchell Jamboree   TBA
  @ Dallas, TX
  Northwest Kansas Tech #   Mullens Jamboree   TBA
  TBA #   McCook   1:00 AM EDT
  @ Dallas, TX
  Western Oklahoma State   Mullen's Jamboree   6:00 AM EDT
  Scrimmage @ Dallas
  State Fair #   Dallas Jamboree   9:00 AM EDT
  Dallas Jamboree
  Mullen/Mitchell Jamboree #   San Jacinto-Central   12:00 PM EDT
  Missouri State-West Plains   Mullens / Mitchell Juco Jamboree   12:00 PM EDT
  Dallas, Tx
  Mitchell/Mullen Blowout #   Northern Oklahoma Tonkawa   3:00 PM EDT
  @ Dallas, TX
  Dallas Jamboree   Northeastern   3:00 PM EDT
  @ Dallas Jamboree
  Lawson State #   Concordia College   6:00 PM EDT
  Blinn #   Mullens Jamboree   8:00 PM EDT
  Scrimmage @ Dallas, Texas
  Frank Phillips   Eastfield   10:00 PM EDT
  Scrimmage @ Lewisville
Sat. 8 South Georgia State #   JucoReport Battle of the South   TBA
  Tyler #   TBA   TBA
  Branchoree @ Duncanville, TX
  TBA #   Garden City   TBA
  Scrimmage @ Dallas, TX
  Mullens/Mitchell Jamboree #   Panola   TBA
  @ Dallas, TX
  Harry S. Truman #   Elgin Community College Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Odessa   TBA   TBA
  Mullen/Mitchell Jamboree @ Dallas, TX
  Seward County #   Dallas Jamboree   TBA
  Dallas, Texas
  Coffeyville #   Dallas   TBA
  Jerry Mullen Dallas Blowout Jamboree
  Marion Military #   BOS Jamboree   TBA
  @ Marietta, GA
  Battle of South #   Shelton State   TBA
  Battle of South Jamboree @ Kell High School
  Hutchinson #   TBA   TBA
  @ Jerry Mullins Jamboree, Flower Mound, Texas
  Trinidad State #   Mullen-Mitchell Jamboree   TBA
  @ Dallas, TX
  Northwest Kansas Tech #   Mullens Jamboree   TBA
  @ Dallas, TX
  Dallas Jamboree #   New Mexico   TBA
  Dallas, TX
  Chattahoochee Tech #   Battle of the South Jamboree   9:00 AM EDT
  @ Kell High School, Marietta, GA
  State Fair #   Dallas Jamboree   9:00 AM EDT
  BOTS Jamboree #   Central Georgia Tech   10:00 AM EDT
  @ Marietta, GA
  Spartanburg Methodist   Juco Report Jamboree   10:00 AM EDT
  Scrimmage
  Wallace State #   Battle of the South Jamboree   10:00 AM EDT
  @ Kell High School (Marietta, GA)
  Three Rivers #   Evangel University   10:00 AM EDT
  TBA #   McCook   11:00 AM EDT
  @ Dallas, TX
  BOTS Jamboree #   Georgia Highlands   12:00 PM EDT
  @ Marietta, GA
  Seminole State (OK) #   Jerry Mullens Juco Jamboree   12:00 PM EDT
  Juco Jamboree in Dallas, TX
  Missouri State-West Plains   Mullen / Mitchell Juco Jamboree   12:00 PM EDT
  Dallas, Tx
  College of the Ozarks #   Three Rivers   1:30 PM EDT
  @ @ Evangel University Springfield, MO
  Bossier Parish   Eastfield   1:30 PM EDT
  Scrimmage @ Flower Mound
  North Lake #   Baton Rouge   2:30 PM EDT
  @ Marcus High School, Flower Mound, TX
  Itawamba # 31 West Georgia Tech 40 Final
  @ Battle of the South; Atlanta, GA
  Dallas Jamboree   Northeastern   3:00 PM EDT
  @ Dallas Jamboree
  Central Arizona   TOCC Jamboree   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Itawamba # 43 Marion Military 30 Final
  @ Battle of the South; Atlanta, GA
  North Lake #   Panola   5:30 PM EDT
  @ Marcus HIgh School, Flower Mound, TX
  LCCC Alumni #   Laramie County   8:00 PM EDT
Sun. 9 Hill #   Garden City   TBA
  Scrimmage @ Hillsboro, TX
  Kaskaskia   TBA   1:00 PM EDT
  @ Lincoln College Jamboree
  Lake Land #   Lincoln Jamboree   1:00 PM EDT
  Mineral Area   Lincoln College Jamboree   1:00 PM EDT
  @ Lincoln College
Mon. 10 Wabash Valley #   Olney Central College Jamboree   9:00 AM EDT
  @ Olney, IL
  Olney Central College Jamboree #   Olney Central   10:00 AM EDT
  OCC Jamboree
  Southeastern Illinois #   Olney Central Jamboree   4:00 PM EDT
  Florida National University   Miami Dade   7:00 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 11 Spartanburg Methodist   Bob Jones University   7:00 PM EDT
  Scrimmage
Wed. 12 Cloud County #   Northern Oklahoma Tonkawa   6:30 PM EDT
  Benedictine University   Mesa   9:00 PM EDT
  Scrimmage
Thu. 13 Sunrise Academy #   Hutchinson   7:00 AM EDT
  Seminole State (OK)   St.Gregory Univ   3:00 PM EDT
  Fort Scott #   Allen County   5:00 PM EDT
  Iola, KS - Scrimmage
  Blinn #   Ranger   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lindenwood-Belleville (Scrimmage)   Mineral Area   8:00 PM EDT
Fri. 14 State College of Florida #   Suncoast Conference Jamboree   TBA
  @ Hillsborough Community College
  Wallace State #   Faulkner University/South Georgia Technical College   12:00 PM EDT
  @ @ Faulkner University (Montgomery, AL)
  Concordia University #   Iowa Western   3:00 PM EDT
  Scrimmage @ Bellevue, NE
  Iowa Western #   Bellevue University   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Houston Blaze #   San Jacinto-Central   6:00 PM EDT
  Eastern Wyoming   Ft. Carson   9:00 PM EDT
  Planet Athlete Academy   Central Arizona   9:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 15 South Georgia Tech #   CB Hoops JUCO Jamboree   TBA
  @ TBA
  All-American JUCO Jamboree #   Palm Beach State   TBA
  at Gulf Coast State
  South Georgia State #   Corry Black JuCo Showcase   TBA
  Santa Fe   CB Hoops Junior College Jamboree (scrimmage)   TBA
  East Georgia State #   Ga Juco Jamboree   TBA
  @ Gordon College Barnesville Ga
  Albany Tech #   CB Hoops JUCO   TBA
  TBA #   Garden City   TBA
  Scrimmage @ Cheyenne, WY
  Seward County #   Dodge City Jamboree   TBA
  Dodge City, Kansas
  C Black Hoops Jamboree #   Shelton State   TBA
  Jamboree @ Gordon State
  Elgin #   Sauk Valley   TBA
  Oakton #   Sauk Valley   TBA
  Lamar #   Dodge City Jamboree in Dodge City, KS   TBA
  Scrimmages
  Northwest Kansas Tech #   Dodge City Jamboree   TBA
  @ Dodge City, KS
  Dawson   JUCO Jamboree (Scrimmage)   TBA
  Cheyenne, WY
  Western Nebraska #   LCCC Jamboree   TBA
  @ Cheyenne, Wyoming
  Chattahoochee Valley   CB Hoops (Jamboree)   9:00 AM EDT
  Cory Black Juco Jam #   Gordon State   9:00 AM EDT
  @ Barnesville GA
  CB Hoops Jamboree #   Central Georgia Tech   10:00 AM EDT
  @ Barnesville, GA
  Lawson State #   CB South GA JUCO Jamboree   10:00 AM EDT
  Coffeyville Jamboree #   Northeastern Oklahoma A&M   10:00 AM EDT
  LCCC Jamboree   Northeastern   10:00 AM EDT
  @ LCCC Jamboree
  Brunswick #   Southeastern Prep/JC Challenge   11:00 AM EDT
  @ Greensboro Sportsplex (Greensboro, NC)
  LCCC Jamboree #   Laramie County   11:00 AM EDT
  All-American Jamboree #   Georgia Highlands   12:00 PM EDT
  @ Panama City, FL
  Dyersburg State #   Crowleys Ridge College   12:00 PM EDT
  Central Wyoming #   Northeastern   12:00 PM EDT
  LCCC Jamboree @ Cheyenne, WY
  Shawnee   Meet The Saints (Scrimmage)   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  WJCAC Jamboree #   New Mexico   2:00 PM EDT
  Hobbs, NM
  Southwestern #   Coffeyville   3:00 PM EDT
  Coffeyville Red Raven Jamboree (scrimmage) @ Jamboree
  Wiley College #   Jacksonville   3:00 PM EDT
  Eastern Oregon   Southern Idaho   4:00 PM EDT
  @ La Grande, Ore.
  Central Wyoming *   Eastern Wyoming   4:00 PM EDT
  LCCC Jamboree @ Cheyenne, WY
  Central Wyoming #   Western Nebraska   5:00 PM EDT
  LCCC Jamboree @ Cheyenne, WY
  Miami Dade   Daytona State   7:00 PM EDT
  Scrimmage @ All-American Jamboree
Sun. 16 Rick Ball JUCO Jamboree #   Allen County   TBA
  Warrensburg, MO
  North Platte #   JUCO Jamboree   TBA
  @ Warrensburg, MO
  Malcolm X #   Vincennes University Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Kennedy-King #   Vincennes University Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Enterprise State   CB Hoops Jamboree   TBA
  State Fair #   Johnson County Jamboree   9:00 AM EDT
  Johnson County Jamboree
  ASA Miami #   Johnson & Wales   10:00 AM EDT
  (Scrimmage) North Miami, FL
  Lake Land #   Vincennes Jamboree   11:00 AM EDT
  Olney Central #   Vincennes Jamboree   11:00 AM EDT
  Vincennes Jamboree
  Southeastern Illinois #   Vincennes University Jamboree   12:00 PM EDT
  Kaskaskia   TBA   12:00 PM EDT
  @ Vincennes University Jamboree
  Lewis & Clark #   MCC-Penn Valley   12:00 PM EDT
  @ cmsu
  Shawnee   Vincennes Jamboree (Scrimmage)   1:00 PM EDT
  Lewis & Clark #   Moberly Area   4:00 PM EDT
  Rick Ball Jamboree @ Warrensburg, MO
  Missouri State-West Plains   Johnson County Jamboree   4:00 PM EDT
  Kansas, MO
  Middle Georgia Prep   East Georgia State   5:30 PM EDT
  @ East Ga State College
Mon. 17 Tyler #   TBA   TBA
  Super Scrimmages @ Duncanville, TX
  Louisiana Christian School 65 Kilgore 100 Final
Tue. 18 Chattahoochee Valley 88 Point University (Scrimmage) 70 Final
  Missouri Baptist (Scrimmage)   Mineral Area   8:00 PM EDT
Wed. 19 Brewton Parker College #   East Georgia State   5:30 PM EDT
  @ East Ga State College
  McLennan #   San Jacinto-Central   7:00 PM EDT
  Brewton Parker College #   East Georgia State   7:30 PM EDT
  @ East Ga State College
Thu. 20 Seminole State (OK)   Southwest christain   1:00 PM EDT
  Copiah-Lincoln #   William Carey University   5:00 PM EDT
  Spartanburg Methodist   Limestone College   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Hutchinson #   Northern Oklahoma Tonkawa   6:30 PM EDT
  Capitol Christian #   Chesapeake   7:00 PM EDT
  Ranger   Eastfield   7:00 PM EDT
  Scrimmage @ in Dallas
  Hines Prep #   Cape Fear   7:30 PM EDT
  Wilmington, NC
  Maxwell Air Force Base # 64 Marion Military 106 Final
  Crowley's Ridge College (Scrimmage)   Shawnee   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 21 Cloud County #   Kansas Wesleyan University   TBA
  Suncoast Conference Jamboree #   Hillsborough   12:00 PM EDT
  SunCoast Conference Jamboree
  Randall University #   Allen County   3:00 PM EDT
  Iola, KS
  Jackson State # 29 Itawamba 21 Final
  Chattanooga State # 35 Itawamba 32 Final
  DuPage #   Sauk Valley   6:30 PM EDT
  Bismarck State #   Presentation College   8:00 PM EDT
  AZ Elite   Central Arizona   10:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 22 South Georgia Tech #   CB Hoops JUCO Jamboree   TBA
  @ Atlanta, GA
  Chattahoochee Valley   CB Hoops (Jamboree)   TBA
  East Georgia State #   JUCO Jam   TBA
  @ Lake Point Sports Facility Emerson Ga.
  Albany Tech #   JUCO Jamboree   TBA
  @ Emerson, GA
  LSUA Jamboree #   Panola   TBA
  Malcolm X #   Rock Valley College Jamboree   TBA
  Scrimmage
  C Black Hoops Jamboree #   Shelton State   TBA
  Trinidad State #   UCCS   TBA
  @ Colorado Springs, CO
  Enterprise State   CB Hoops Jamboree   TBA
  Western Nebraska #   Salt Lake CC Jamboree   TBA
  @ Salt Lake City, Utah
  SLCC Preseason Jamboree #   Utah State Eastern   TBA
  Exhibition Games @ SLCC
  Chattahoochee Tech #   Corry Black Juco Jamboree   9:00 AM EDT
  @ Lake Point, Emerson, GA
  JUCO Jamboree #   Central Georgia Tech   10:00 AM EDT
  @ Cartersville, GA
  Spartanburg Methodist   CB Juco Jamboree   10:00 AM EDT
  Scrimmage
  Lawson State #   CB Juco Jamboree ATL   10:00 AM EDT
  Hagerstown #   Delaware Tech   11:00 AM EDT
  CCBC Catonsville Jamboree @ CCBC Catonsville
  Evangel University #   Three Rivers   11:00 AM EDT
  Southwestern Assemblies of God University #   McLennan   11:00 AM EDT
  Laramie County #   SLCC Jamboree   11:00 AM EDT
  CB Hoops Juco Jam #   Georgia Highlands   12:00 PM EDT
  @ Emerson, GA
  Independence #   Fort Scott   12:00 PM EDT
  College Basketball Experience - Scrimmage @ Kansas City, KS
  Eastern Florida State #   Barry   12:30 PM EDT
  Dyersburg State #   Evangel College   12:30 PM EDT
  @ Three Rivers CC
  Hagerstown #   Camden County   1:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Jamboree @ CCBC Catonsville
  Conrad Basketball/Clearwater Academy (Scrimmages)   Santa Fe   1:00 PM EDT
  Southeast #   Iowa Western   1:00 PM EDT
  Scrimmage @ CBE SLAMboree - Kansas City, MO
  Frank Phillips #   Western Oklahoma State   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Baton Rouge #   LSU-Alexandria   1:00 PM EDT
  Seward County #   Eastern New Mexico   1:00 PM EDT
  Portales, New Mexico
  Seminole State (OK)   Langston University   2:00 PM EDT
  Dyersburg State #   Freed Hardeman College   2:00 PM EDT
  @ Three Rivers CC
  Trinity International University JV #   Richard J. Daley   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Treasure Valley #   Salt Lake   2:00 PM EDT
  Hagerstown #   Howard (MD)   3:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Jamboree @ CCBC Catonsville
  Missouri Valley College #   Iowa Western   3:00 PM EDT
  Scrimmage @ CBE SLAMboree - Kansas City, MO
  Red Devil Academy #   State College of Florida   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  St. Thomas University #   ASA Miami   4:00 PM EDT
  (Scrimmage) Hialeah, FL
  Freed Hardeman University #   Three Rivers   4:00 PM EDT
  Harford #   Beaver County   5:00 PM EDT
  @ CCBC Catonsville Jamboree
  Colby #   McCook   5:00 PM EDT
  Iowa Western #   Fort Scott   7:00 PM EDT
  College Basketball Experience - Scrimmage @ Kansas City, KS
  Alumni (Scrimmage)   Dawson   8:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Cory Black Juco Jam #   Gordon State   9:00 PM EDT
  @ Atlanta GA
  Southern Idaho #   Salt Lake   10:00 PM EDT
Sun. 23 Kennedy-King #   Malcolm X College Jamboree   TBA
  Scrimmage
  Malcolm X College Jamboree #   Malcolm X   TBA
  Scrimmage
  Wallace State #   University of Alabama-Huntsville   TBA
  Wabash Valley #   John A. Logan College Jamboree   9:00 AM EDT
  @ Carbondale, IL
  Harry S. Truman #   Malcolm X College Jamboree   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  Olney Central #   John A Logan Jamboree   11:00 AM EDT
  Jamboree at John A Logan
  State Fair #   John A. Logan Jamboree   11:00 AM EDT
  John A. Logan Jamboree
  Brunswick #   Myrtle Beach JUCO Jam   12:00 PM EDT
  @ Myrtle Beach Sports Center (Myrtle Beach, SC)
  Mineral Area   John A. Logan Jamboree   1:00 PM EDT
  MIdwest Jamboree #   John A. Logan   2:00 PM EDT
  @ Carbondale, IL
  Shawnee   Midwest Jamboree (Scrimmage)   2:00 PM EDT
  Lake Land #   John A. Logan Jamboree   3:00 PM EDT
  South Plains   Lubbock Christian   3:00 PM EDT
  SCRIMMAGE
  Northeastern Oklahoma A&M #   Northeastern State University   3:30 PM EDT
  Missouri State-West Plains   John A. Logan Jamboree   4:00 PM EDT
  Carterville, IL
  South Georgia State #   College of Coastal Georgia   5:00 PM EDT
Mon. 24 ASA Miami #   Florida Memorial   7:00 PM EDT
  (Scrimmage) Miami Gardens, FL
  Alumni #   Chesapeake   7:00 PM EDT
  Alumni Game
  Coffeyville #   Drury University   7:45 PM EDT
Tue. 25 Lewis & Clark #   Lindenwood University   4:00 PM EDT
  Laramie County #   Regis University   5:30 PM EDT
  Lewis & Clark #   UMSL   6:00 PM EDT
  @ LU
  Northeastern   Colorado School of Mines- Scrimmage   6:00 PM EDT
  Northwestern Oklahoma State University #   Northern Oklahoma Tonkawa   6:30 PM EDT
  Fayetteville State University #   Brunswick   7:00 PM EDT
  Midland University #   Marshalltown   7:00 PM EDT
  Marshalltown, IA
  ASA Brooklyn # 79 Passaic County 85 Final
Wed. 26 All Navy #   Chesapeake   7:00 PM EDT
  Eastern Florida State #   University of Tampa   7:00 PM EDT
  Cowley #   Northeastern Oklahoma A&M   7:00 PM EDT
  Olney Central #   Danville Area   8:00 PM EDT
  SCRIMMAGE GAME
  Houston Community College #   San Jacinto-Central   8:00 PM EDT
  Black Hills State University #   Sheridan   8:00 PM EDT
  Northwest Kansas Tech #   Colorado State Pueblo   9:30 PM EDT
Thu. 27 Hutchinson #   Newman University   TBA
  @ Wichita, KS
  Lamar #   Adams State University   TBA
  Scrimmage
  Blinn #   Texas A&M International University   3:30 PM EDT
  Scrimmage
  Southwestern #   Iowa Western   5:00 PM EDT
  Shaw University #   Cape Fear   6:00 PM EDT
  Wilmington, NC
  Crowleys Ridge JV #   Dyersburg State   6:00 PM EDT
  Fort Benning # 55 Chattahoochee Valley 66 Final
  Impact Academy #   State College of Florida   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Basketball Preview Night #   Seward County   7:00 PM EDT
  Liberal, Kansas
Fri. 28 Coffeyville #   TBA   TBA
  Missouri Southern
  Trinidad State #   CSU-Pueblo   TBA
  Dyersburg State #   Blue Mountain College   3:00 PM EDT
  @ Jackson State CC
  John A. Logan #   USI   3:00 PM EDT
  Odessa   UTPB   3:00 PM EDT
  Columbia State   Freed-Hardman (Scrimmage)   3:00 PM EDT
  Scrimmage Game
  Hillsborough #   Johnson University (Scrimmage)   4:00 PM EDT
  Ranger   Hardin-Simmon University   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Wallace State #   Freed-Hardeman University/Columbia State CC   4:30 PM EDT
  @ @ Freed-Hardeman University (Henderson, TN)
  Hagerstown #   Hagerstown   6:00 PM EDT
  Inner-Squad Scrimmage
  Lake Region State #   University of Mary   7:00 PM EDT
  ASA Brooklyn #   Quinsigamond   7:30 PM EDT
  Albany Tech #   Albany State Univ   8:00 PM EDT
  @ Hyper Gym
Sat. 29 ASA Miami #   Lynn University   10:00 AM EDT
  (Scrimmage) Boca Raton, FL
  Dalton State #   Georgia Highlands   11:00 AM EDT
  Lewis & Clark #   Lincoln Land   12:00 PM EDT
  vs. Lincolnland, MacMurray and McKendree
  Laramie County #   University of Colorado - Colorado Springs   12:00 PM EDT
  Gordon State #   Columbus State University   1:00 PM EDT
  Taylor Made Academy #   Copiah-Lincoln   1:00 PM EDT
  @ East Central Jamboree
  Dawson   Miles Community College (Scrimmage)   1:00 PM EDT
  Miles City, MT
  Chesapeake #   University of the District of Columbia   2:00 PM EDT
  Lewis & Clark #   MacMurray College   2:00 PM EDT
  @ LLCC
  Utah State Eastern #   Colorado Mesa University   3:00 PM EDT
  Exhibition Game
  Brunswick #   Saint Augustine's University   4:00 PM EDT
  Marion Military #   University of West Alabama   4:00 PM EDT
  Shelton State #   Copiah-Lincoln   4:00 PM EDT
  @ East Central Jamboree
  Lewis & Clark #   McKendree University   4:00 PM EDT
  @ LLCC
  Alumni #   Dyersburg State   6:00 PM EDT
  Chadron State College #   Western Nebraska   6:00 PM EDT
  Cougar Palace
  Moberly Area #   Carl Sandburg   7:50 PM EDT
  John Wood Jamboree @ John Wood
Sun. 30 Sauk Valley #   St Ambrose Un   1:30 PM EDT
Mon. 31 Lake Region State #   Minot State University   4:30 PM EDT
 
November
Tue. 1 Clarendon 95 Texas Wesleyan JV 54 Final
  Victory Rock Prep 77 Hillsborough 86 Final
  Palo Alto College 89 Coastal Bend 119 Final
  @ Beevill, Tx
  Motlow State 85 Cumberland University JV 44 Final
  Kaskaskia 69 Lindenwood University-Belleville 54 Final
  Lehigh Carbon 73 Harford 92 Final
  Impact Academy 51 St. Petersburg 93 Final
  Spartanburg Methodist 75 East Georgia State 64 Final
  Swainsboro, Ga
  Game on Rise Prep 72 Daytona State 121 Final
  Georgia Highlands 110 Roane State 89 Final
  Handle It Prep 106 Central Georgia Tech 108 Final
  Macon, GA
  Red Devil Academy 66 Florida State Jacksonville 84
  Polk State 53 Eastern Florida State 84 Final
  Indiana Elite 55 Vincennes 123 Final
  Florida National University (Junior Varsity) 70 Broward 106 Final
  Tennessee Wesleyan College 47 Walters State 93 Final
  Chattanooga State 120 King College 61 Final
  Port City Sports Academy 74 USC Salkehatchie 99 Final
  Friends University JV 64 Pratt 112 Final
  Pratt, KS
  Odessa Wizards 75 Odessa 119 Final
  Saint Andrews University JV 69 Brunswick 89 Final
  Bolivia, NC
  Faith Baptist Christian Academy 59 Tallahassee 69 Final
  Snead State 63 Cleveland State 69 Final
  The Game Changers Academy 53 ASA Miami 76 Final
  Miami Gardens, FL
  New Rock Prep 75 South Georgia Tech 83 Final
  Carl Sandburg 59 Southeastern 97 Final
  @ West Burlington,IA
  Southeastern Illinois 2 Missouri State-West Plains 0 Final
  MSU West Plains forfeit
  Bethel JV 81 Dyersburg State 98 Final
  Lincoln Trail 72 Three Rivers 100 Final
  Harry S. Truman 77 Oakton 82 Final - OT
  Wilbur Wright 57 Kennedy-King 71 Final
  Fort Carson 74 Dodge City 104 Final
  Frank Phillips 105 SWCID 35 Final
  Link Year Prep 73 Mineral Area 93 Final
  Quakerdale Prep Academy 64 Marshalltown 84 Final
  Marshalltown, IA
  Kentucky Wesleyan JV 64 John A. Logan 128 Final
  Tennessee Prep Academy 75 Northwest Mississippi 114 Final
  Redlands 106 Oklahoma Wesleyan JV 68 Final
  Faith Prep Academy 72 East Mississippi 107 Final
  Lone Star College - Cy Fair 73 San Jacinto-Central 104 Final
  Memphis Lions 72 Arkansas Baptist 110 Final
  Cloud County 75 Brown Mackie 65 Final
  Hutchinson 91 Tabor College Junior Varsity 63 Final
  CYM Academy 69 Navarro 115 Final
  Victoria College 69 Angelina 125 Final
  Southwestern Christian Junior Varsity 72 Connors State 95 Final
  Southern-Shreveport 85 Southwestern Christian 88 Final
  Northeastern 62 Sheridan 88 Final
  Bacone College JV 79 Northern Oklahoma Enid 129 Final
  Pensacola Christian College 74 Coastal Alabama - Bay Minette 103 Final
  West Georgia Tech 65 Southern Union State 94 Final
  Elgin 57 Kankakee 56 Final
  Lone Star College - Tomball 69 Blinn 83 Final
  Lindsey Wilson JV 54 Wabash Valley 100 Final
  Baton Rouge 81 Bossier Parish 68 Final
  Bishop State 72 University of Mobile JV 61 Final
  Shawnee 62 Southwest Tennessee 68 Final
  Colleges International 55 Ranger 87 Final
  Itawamba 66 Wallace-Selma 67 Final
  Western Kentucky Community & Technical College 100 Columbia State 116 Final
  Sauk Valley 43 Milwaukee Area Tech 81 Final
  Northern Oklahoma Tonkawa 77 Cowley 78 Final
  William Carey JV 33 Pearl River 101 Final
  Mississippi Delta 73 Hinds 96 Final
  Sunrise Christian 95 Seward County 90 Final - 2OT
  Liberal, Kansas
  Sterling College JV 63 Garden City 112 Final
  Oklahoma Wesleyan University JV 50 Allen County 93 Final
  Iola, KS
  Iowa Western 0 Concordia University JV 2 Final
  Iowa Western forfeit
  Copiah-Lincoln 74 Holmes 68 Final
  Howard (TX) 135 University of Southwest JV 64 Final
  Southeast Colorado All-Stars 61 Lamar 97 Final
  Western Oklahoma State 121 OBU Basketball Club 77 Final
  Just Hoops Prep 91 Cochise 94 Final
Wed. 2 Red Devils Basketball Academy 75 Miami Dade 189 Final
  Denmark Tech 82 Pitt 95 Final
  Martinique National 29 South Georgia State 148 Final
  @ Douglas, GA
  T.A.G.G. Basketball Academy 74 Hillsborough 72 Final
  Wayland Baptist JV 38 South Plains 136 Final
  Texan Dome
  Victory Rock Prep 71 Central Florida 89 Final
  @ Ocala, FL.
  Gordon State 72 Southern Crescent Tech 61 Final
  Gadsden State 72 Atlanta Metropolitan 74 Final
  Summer Hill Post Grad 60 Chattahoochee Tech 127 Final
  @ Summer Hill Complex
  Brewton-Parker JV 55 Albany Tech 68 Final
  Lone Star College-Tomball 81 McLennan 114 Final
  CYM 70 Weatherford 77 Final
  Florida SouthWestern State 65 ASA Miami 59 Final
  Davie, FL (Central Campus) @ Broward College
  Friends University JV 79 Coffeyville 118 Final
  Bethel JV 64 John A. Logan 128 Final
  Hill 108 Paul Quinn JV 40 Final
  Western Oklahoma State 133 Saint Gregory JV 54 Final
  Kentucky Wesleyan JV 78 Volunteer State 112 Final
  El Centro 87 Collin 83 Final
  Bacone JV 61 Seminole State (OK) 120 Final
  McPherson College JV 48 Barton 86 Final
  Link Year Prep 70 Northeastern Oklahoma A&M 69 Final
  Oklahoma Wesleyan JV 73 Neosho County 115 Final
  Labette 54 Independence 57 Final
  Sunrise Christian Post Grad 84 Garden City 96 Final
  Fort Berthold Community College 76 Lake Region State 106 Final
  Fort Carson 73 Seward County 90 Final
  Liberal, Kansas
  Utah Basketball Academy 74 Salt Lake 102 Final
  Dawson 104 University of Jamestown JV 90 Final
  Jamestown, ND
  Western Texas 139 University of Southwest JV 67 Final
  Hobbs, NM
  Elite 1 Prep 78 Central Arizona 108 Final
  Coolidge, AZ
  3 Kings Prep 44 Mesa 109 Final
Thu. 3 Connors State 74 Arkansas Baptist 90 Final
  Wallace-Selma 64 Concordia College 68 Final
  Scrimmage
  Faith Baptist 72 Gulf Coast State 77 Final
  @ Pensacola, FL
  Ave Maria JV 64 Indian River State 109 Final
  Redlands 107 Western Oklahoma JV 81 Final
  Arizona Western 76 New Mexico Military 47 Final
  NMJC Thunderbird Classic @ Hobbs, NM
  Game on Rise 47 St. Petersburg 105 Final
  Red Devil Prep 50 Polk State 89 Final
  @ Polk State College
  Thomas Nelson Community College 49 Harford 85 Final
  Limestone College JV 39 Spartanburg Methodist 115 Final
  Spartanburg, SC
  Eastern Arizona 76 Western Wyoming 71 Final
  @ Las Vegas, Nevada
  Snead State 83 Reinhardt College JV 70 Final
  Chattahoochee Valley 101 Shorter University (JV) 94 Final - OT
  Tomball College 85 Temple 150 Final
  Temple, TX (Temple High School)
  Mississippi Gulf Coast 119 William Carey JV 63 Final
  Carl Sandburg 71 Indian Hills 101 Final
  Murray State   Missouri Valley College JV   8:00 PM EDT
  Faith Prep Academy 93 Northwest Mississippi 111 Final
  University of Mobile JV 63 Marion Military 96 Final
  Clarendon 116 Wayland Baptist JV 40 Final
  Rhema Bible College 74 Northern Oklahoma Enid 105 Final
  Stillman College JV 100 Lawson State 84 Final
  Jackson State 124 Crowley's Ridge JV 70 Final