2018-19 Baseball Schedule DII

Date Away Home Status Links
 
August
Fri. 24 Vincennes # 0 Vincennes 0 Final
  scout day @ Indiana State Universioty
Sat. 25 Eastern Gateway Community College #   Lakeland   11:00 AM EDT
  Eastern Gateway Community College #   Lakeland   2:00 PM EDT
Thu. 30 Lincoln Land #   Illinois Central   5:00 PM EDT
 
September
Sat. 1 Ontario Royals #   Monroe CC   12:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
Tue. 4 Illinois Central #   Carl Sandburg   4:00 PM EDT
Fri. 7 Grand Rapids # 0 Lansing 0 3:00 PM EDT
Sat. 8 CCBC Essex #   CCBC Dundalk   9:00 AM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  Lake Michigan #   Bethel College   10:00 AM EDT
  Scrimmage
  Lake Michigan #   Bethel College   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Arsenal Baseball 18u Team #   Mott   1:00 PM EDT
  14 innings
  Blizzard Baseball Club #   Dakota County Tech   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  MCC Alumni   Miles   2:00 PM EDT
  Alumni Team   Lake Region State   4:00 PM EDT
  MCC Alumni   Miles   4:00 PM EDT
  Going Yard   Dawson   4:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Going Yard   Dawson   6:00 PM EDT
  Glendive, MT
Sun. 9 Going Yard   Dawson   11:00 AM EDT
  Glendive, MT
  Bryant & Stratton (VA) #   Norfolk State University   Cancelled
  Going Yard   Dawson   1:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Clarke University #   Kirkwood   2:00 PM EDT
  @Kirkwood - fall scrimmage
Mon. 10 CCBC Catonsville #   CCBC Dundalk   3:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  North Iowa Area #   Waldorf University   5:00 PM EDT
  At Forest City (scrimmage)
Tue. 11 Lake Region State #   University of North Dakota Club   5:00 PM EDT
  Lake Region State #   University of North Dakota Club   7:00 PM EDT
Wed. 12 CCBC Catonsville #   Harford   3:30 PM EDT
  North Iowa Area #   Grand View University   4:00 PM EDT
  at Des Moines, Iowa (exhibition)
  Vincennes #   Danville Area   6:00 PM EDT
  Lincoln Christian University   Lincoln Land   7:30 PM EDT
Thu. 13 Dakota County Tech #   Century   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Manhattan Christian #   Hesston   6:00 PM EDT
Fri. 14 Holmes   Sophomore Showcase   TBA
  @ Hinds Community College, Raymond, Miss.
  Ancilla #   Lake Michigan   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lansing #   Elgin   3:00 PM EDT
  Best of Midwest @ Grand Park, IN
  Ancilla #   Lake Michigan   5:00 PM EDT
  Scrimmage- Game 2
  University of North Dakota Club #   Lake Region State   6:00 PM EDT
  University of North Dakota Club #   Lake Region State   8:00 PM EDT
Sat. 15 Sykesville Legion #   CCBC Dundalk   9:00 AM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  Hesston   KJCCC Soph Showcase   10:00 AM EDT
  Wichita State University @ Wichita, KS
  Le Moyne College #   Monroe CC   12:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  Lincoln Land   Illinois Central   12:30 PM EDT
  @ Indianapolis, IN
  Miles   Big Sky Baseball   3:00 PM EDT
  @ Billings, MT
  MSU Bozeman   Dawson   4:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Miles   Big Sky Baseball   5:00 PM EDT
  @ Billings, MT
  MSU Bozeman   Dawson   6:00 PM EDT
  Glendive, MT
Sun. 16 Bloomfield College # 0 Sussex County 0 12:00 PM EDT
  MSU Bozeman   Dawson   12:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Lakes Area Dodgers 18u Team #   Mott   1:00 PM EDT
  14 innings
  MSU Bozeman   Dawson   2:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Miles   Big Sky Baseball   3:00 PM EDT
  @ Billings, MT
  Miles   Big Sky Baseball   5:00 PM EDT
  @ Billings, MT
Mon. 17 Holmes   Baton Rouge Community College Tournament   1:00 PM EDT
  Baton Rouge Community College Tournament @ Baton Rouge, La.
Tue. 18 Kirkwood #   Clarke University   5:00 PM EDT
  fall scrimmage
Wed. 19 Dulaney Showcase #   CCBC Dundalk   3:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  Lake Region State #   Mayville State College   3:00 PM EDT
  Harford #   CCBC Catonsville   3:30 PM EDT
  Lake Region State #   Mayville State College   5:00 PM EDT
  University of Mary #   Bismarck State   5:00 PM EDT
  @ Haaland Field
Thu. 20 Kirkwood #   Upper Iowa University   3:30 PM EDT
  Fayette - fall scrimmage
Fri. 21 Edison State   University of St. Francis   9:30 AM EDT
  @ Ft. Wayne - World Baseball Academy
  Edison State   Ivy Tech Community College   12:00 PM EDT
  @ Ft. Wayne - World Baseball Academy
  Lansing #   Central Michigan University   3:00 PM EDT
  University of Mary #   Bismarck State   4:30 PM EDT
Sat. 22 Kansas Curve #   Hesston   TBA
  CCBC Essex #   CCBC Dundalk   10:00 AM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  Monroe CC #   Mansfield University   12:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  Bay College #   Gogebic   1:00 PM EDT
  Lorensen Field, Ironwood, MI
  Mott #   Tiffin University   1:30 PM EDT
  Alumni #   Dakota County Tech   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Miles   Big Sky Baseball   3:00 PM EDT
  @ Billings, MT
  Bay College #   Gogebic   3:30 PM EDT
  Lorensen Field, Ironwood, MI
  John Wood #   Illinois Central   4:00 PM EDT
  Big Sky Baseball   Miles   5:00 PM EDT
  @ Billings, MT
Sun. 23 Bay College #   Northland College   11:00 AM EDT
  Lincoln Land   Danville Area   11:00 AM EDT
  @ UIS
  CCBC Catonsville #   Navy   12:00 PM EDT
  Miami Valley Prospects #   Edison State   12:00 PM EDT
  Lakeland #   Lake Erie College   1:00 PM EDT
  Saginaw Sugar Beets 18u Team #   Mott   1:00 PM EDT
  14 innings
  Bay College #   Northland College   1:30 PM EDT
  Big Sky Baseball   Miles   2:00 PM EDT
  @ Billings, MT
  CCBC Catonsville #   Navy   2:30 PM EDT
  Miami Valley Prospects   Edison State   2:30 PM EDT
  Scrimmage
  Dyersburg State #   Vincennes   2:30 PM EDT
  Austin Peay State University Clarksville, TN
  Lakeland #   Lake Erie College   4:00 PM EDT
  Big Sky Baseball   Miles   4:00 PM EDT
  @ Billings, MT
Mon. 24 Kirkwood #   Mount Mercy University   5:30 PM EDT
Tue. 25 Lansing #   Northwood University   3:00 PM EDT
  Grand View University #   North Iowa Area   4:00 PM EDT
  At Mason City, Iowa (exhibition)
  Dodge City #   Hesston   5:00 PM EDT
  Lake Region State   University of Minnesota Crookston   5:00 PM EDT
  Lake Region State   University of Minnesota Crookston   7:00 PM EDT
Thu. 27 TBD #   Kirkwood   11:00 AM EDT
  Cedar Rapids @ ICCAC Showcase
  Southwestern #   Iowa Lakes   3:30 PM EDT
  Prairie High School @ Cedar Rapids, IA
Fri. 28 Lansing #   Grand Valley University   2:00 PM EDT
  Holmes   Nunez Community College   4:00 PM EDT
  Holmes #   Nunez Community College   7:30 PM EDT
Sat. 29 Upper Deck   Dawson   TBA
  Glendive, MT
  CCBC Essex #   CCBC Dundalk   9:00 AM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  Bryant & Stratton (VA) #   Chowan University   11:00 AM EDT
  CCBC Catonsville #   McDaniel   12:00 PM EDT
  Vincennes #   Hanover College   12:00 PM EDT
  Bryant & Stratton (VA) #   Norfolk State University   12:30 PM EDT
  Mott #   Lourdes University   1:00 PM EDT
  14 innings
  Gogebic #   Bay College   1:00 PM EDT
  Al Ness Field, Escanaba, MI
  CCBC Catonsville #   McDaniel   2:30 PM EDT
  Black & Blue Game #   Lakeland   3:30 PM EDT
  Gogebic #   Bay College   3:30 PM EDT
  Al Ness Field, Escanaba, MI
Sun. 30 Upper Deck   Dawson   TBA
  Glendive, MT
  Vincennes #   Iowa Lakes   10:00 AM EDT
  @ University of Illinois-Springfield
  North Iowa Area   Lincoln Land   11:00 AM EDT
  University of Illinois - Springfield Juco Classic
  CCBC Catonsville #   Mary Washington   12:00 PM EDT
  Alfred State #   Monroe CC   12:00 PM EDT
  Fall Scrimmage
  Danville Area #   Iowa Lakes   1:30 PM EDT
  @ University of Illinois-Springfield
  Lake Region State #   Valley City State College   2:00 PM EDT
  CCBC Catonsville #   Mary Washington   2:30 PM EDT
  North Iowa Area #   Jefferson (MO)   3:00 PM EDT
  University of Illinois - Springfield Juco Classic @ Springfield, Ill.
  Lake Region State #   Valley City State College   4:00 PM EDT
  Vincennes #   Lincoln Land   4:00 PM EDT
  Danville Area #   Kirkwood   5:30 PM EDT
  University of Illinois - Springfield Showcase @ Springfield, IL
 
October
Mon. 1 Black & Blue Game #   Lakeland   3:30 PM EDT
  Waldorf University #   North Iowa Area   6:00 PM EDT
  At Mason City, Iowa
Tue. 2 Lansing #   Davenport University   3:00 PM EDT
  CCBC Essex #   CCBC Dundalk   3:30 PM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  Black & Blue Game #   Lakeland   3:30 PM EDT
  Mayville State College #   Lake Region State   6:00 PM EDT
  Mayville State College #   Lake Region State   8:00 PM EDT
Wed. 3 CCBC Catonsville #   UMBC   3:00 PM EDT
  Danville Area #   Vincennes   4:00 PM EDT
  Lincoln Land   Quincy University JV   5:00 PM EDT
Thu. 4 Team Ontario #   North Iowa Area   3:00 PM EDT
  At Mason City, Iowa (1 nine-inning contest)
  Mount Mercy University #   Kirkwood   5:15 PM EDT
  fall scrimmage
Fri. 5 Lansing #   Wayne State University   2:00 PM EDT
  Lincoln Land   University of Illinois at Springfield   4:00 PM EDT
  Kirkwood #   University of Iowa   4:30 PM EDT
  Iowa City - fall scrimmage
  Dakota County Tech #   North Iowa Area   8:30 PM EDT
Sat. 6 Edison State #   TBD   TBA
  3-scrimmages @ Kent State Tuscarawas Round Robin Tourney
  Kansas Crush #   Hesston   TBA
  Upper Deck   Dawson   TBA
  Glendive, MT
  CCBC Dundalk #   Wilmington University   12:00 PM EDT
  New Castle, Del.
  Lake Michigan #   Kalamazoo College   12:00 PM EDT
  Scrimmage- Game 1
  Capital City Kings 18u Team #   Mott   1:00 PM EDT
  14 innings
  John Wood   Lincoln Land   1:00 PM EDT
  Vincennes #   Oakland City College   1:30 PM EDT
  MSU Club   Miles   1:30 PM EDT
  Lake Michigan #   Kalamazoo College   2:00 PM EDT
  Scrimmage- Game 2
  Dakota County Tech #   Luther College   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  CCBC Dundalk #   Wilmington University   2:30 PM EDT
  New Castle, Del.
  MSU Club   Miles   3:30 PM EDT
  Bay College #   Finlandia University   4:30 PM EDT
  MSU Club   Miles   5:30 PM EDT
  State Fair #   North Iowa Area   6:30 PM EDT
  NIACC Juco Classic (Mason City, Iowa)
Sun. 7 Upper Deck   Dawson   TBA
  Glendive, MT
  Lansing #   The University of Michigan   12:00 PM EDT
  Vincennes #   Franklin College   1:00 PM EDT
  Baseball Utility 18u Team #   Mott   1:00 PM EDT
  14 innings
  State Fair #   Iowa Lakes   1:30 PM EDT
  @ NIACC
  Meridian #   Shelton State   3:00 PM EDT
  Iowa Lakes #   North Iowa Area   6:30 PM EDT
  NIACC Juco Classic (Mason City, Iowa)
Tue. 9 Aquinas College #   Lansing   4:00 PM EDT
  Bryant & Stratton (VA) #   Newport News Apprentice School   4:30 PM EDT
  Kirkwood #   Mount Mercy University   4:30 PM EDT
  Cedar Rapids - fall scrimmage
  Carl Sandburg #   Illinois Central   6:00 PM EDT
Wed. 10 Mount Mercy University #   Kirkwood   Postponed
  fall scrimmage
Thu. 11 Southwest Mississippi   Nunez Community College   12:00 PM EDT
  @ Nicholls State University
  Kirkwood #   Mount Mercy University   4:15 PM EDT
  fall scrimmage
Fri. 12 Lansing #   Eastern Michigan University   3:00 PM EDT
  Bryant & Stratton (VA) #   Barton College   5:00 PM EDT
  Kirkwood #   Mount Mercy University   5:30 PM EDT
  Cedar Rapids - fall scrimmage
Sat. 13 CCBC Essex #   CCBC Dundalk   9:00 AM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  CCBC Catonsville #   Towson University   11:00 AM EDT
  Southern Maryland   Washington College   12:00 PM EDT
  Dyersburg State #   Vincennes   12:30 PM EDT
  @ Western kentucky University Bowling Green, KY
  Illinois Central #   John Wood   1:00 PM EDT
  CCBC Catonsville #   Harford   1:30 PM EDT
  @ Towson University
  Ontario Pirates #   North Iowa Area   2:00 PM EDT
  At Mason City, Iowa (Parent's day)
  Miles   MSUB   2:00 PM EDT
  Gillette College   Dawson   4:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Gillette College   Dawson   6:00 PM EDT
  Glendive, MT
Sun. 14 Bryant & Stratton (VA) #   Virginia Wesleyan University   11:00 AM EDT
  Southern Maryland   St. Mary's College   12:00 PM EDT
  Lincoln Land   John Wood   1:00 PM EDT
Mon. 15 Mount Mercy University #   Kirkwood   5:00 PM EDT
Tue. 16 Bryant & Stratton (VA) #   Newport News Apprentice School   4:30 PM EDT
Wed. 17 Lincoln Land   University of Illinois at Springfield   4:00 PM EDT
Fri. 19 Holmes   Hinds Community College Tournament   1:00 PM EDT
  @ Hinds Community College, Raymond, Miss.
  Monroe CC #   University of Rochester   4:00 PM EDT
  Fall Scrimmage - Rescheduled from 10/6
  Holmes   Hinds Community College Tournament   4:00 PM EDT
  @ Hinds Community College, Raymond, Miss.
Sat. 20 Bryant & Stratton (VA) #   University of Maryland-Eastern Shore   TBA
  Long Island Showcase #   CCBC Dundalk   9:00 AM EDT
  CCBC Dundalk Baseball Stadium
  Miles   MSUB   2:00 PM EDT
  406   Dawson   3:00 PM EDT
  Glendive, MT
  406   Dawson   5:00 PM EDT
  Glendive, MT
Sun. 21 406   Dawson   12:00 PM EDT
  Glendive, MT
  406   Dawson   2:00 PM EDT
  Glendive, MT
Tue. 23 Hesston #   Dodge City   6:30 PM EDT
Sat. 27 Hesston #   McPherson College   TBA
  @ McPherson, KS
  Bryant & Stratton (VA) #   Randolph Macon College   12:00 PM EDT
  Lake Michigan #   Ancilla   12:00 PM EDT
  Scrimmage- Game 1
  Lake Michigan #   Ancilla   2:00 PM EDT
  Scrimmage- Game 2
 
November
Mon. 5 Bryant & Stratton (VA) #   Bryant & Stratton (VA)   TBA
Tue. 6 Bryant & Stratton (VA) #   Bryant & Stratton (VA)   TBA
Wed. 7 Bryant & Stratton (VA) #   Bryant & Stratton (VA)   TBA
Thu. 8 Bryant & Stratton (VA) #   Bryant & Stratton (VA)   TBA
 
January
Tue. 15 Florida National University #   ASA Miami   5:30 PM EST
  Hialeah, FL (Alex Fernandez Field)
Fri. 25 GateWay (AZ) 3 Utah State Eastern 4 Final
  @ CSN
  El Paso 5 Scottsdale 6 Final - 8 innings
  Bryant & Stratton (VA) 7 Pensacola State 9 Final
  Pensacola, FL
  Pasco-Hernando State 4 Tallahassee 7 Final
  Arizona Christian University JV 8 Paradise Valley 12 Final
  Benedictine JV 3 Mesa 17 Final - 7 innings
  ASA Miami 1 Florida SouthWestern State 3 Final
  Fort Myers, Fla.
  North Lake 5 LSU Eunice 15 Final - 7 innings
  Arizona State University Club Team 1 Phoenix 21 Final - 7 innings
Sat. 26 ASA Miami 4 Florida SouthWestern State 5 Final - 11 innings
  Fort Myers, Fla.
  Pasco-Hernando State 2 Tallahassee 8 Final
  Bryant & Stratton (VA) 4 Pensacola State 7 Final - 7 innings
  Pensacola, FL
  El Paso 14 Scottsdale 12 Final - 7 innings
  Continuation Game from 1/25/2019
  Arizona Christian University JV 0 Paradise Valley 19 Final - 7 innings
  Ellsworth 3 Paris 1 Final - 7 innings
  North Lake 4 LSU Eunice 5 Final - 10 innings
  Bengal Stadium - Eunice, LA
  Benedictine JV 1 Mesa 5 Final
  Grand Canyon Club 5 Glendale 6 Final
  Arizona State University Club Team 2 Phoenix 8 Final
  El Paso 5 Scottsdale 9 Final - 7 innings
  Pasco-Hernando State 5 Tallahassee 3 Final
  Bryant & Stratton (VA) 4 Pensacola State 14 Final - 5 innings
  Pensacola, FL
  ASA Miami 2 Florida SouthWestern State 10 Final
  Fort Myers, Fla.
  Ellsworth 6 Paris 13 Final
  El Paso 2 Scottsdale 6 Final - 7 innings
  GateWay (AZ) 7 Southern Nevada 2 Final
  GateWay (AZ) 6 Central Arizona 14 Final - 8 innings
  CSN Tournament @ CSN
Sun. 27 Bryant & Stratton (VA) 4 Pensacola State 14 Final - 5 innings
  Pensacola, FL
  Ellsworth 21 Paris 15 Final
  North Lake 10 LSU Eunice 17 Final
  New Mexico 11 GateWay (AZ) 7 Final
  @ Henderson, Nevada
Mon. 28 Benedictine University at Mesa JV 9 Paradise Valley 12 Final - 9 innings
  Arizona Christian University 2 Chandler-Gilbert 12 Final
Tue. 29 ASA Miami 6 Palm Beach State 7 Final
  Colorado Northwestern 1 Scottsdale 5 Final
  Benedictine University at Mesa JV 3 Paradise Valley 11 Final - 9 innings
  Grand Canyon Club 0 Mesa 2 Final
  Arizona Christian JV 6 Phoenix 7 Final
Wed. 30 ASA Miami 5 Miami Dade 12 Final
  Pasco-Hernando State 1 Hillsborough 7 Final - 8 innings
Thu. 31 Scottsdale 4 Southern Idaho 11 Final - 7 innings
  @ Basic HS
  Paris 2 LSU Eunice 9 Final
  Bengal Stadium - Eunice, LA
  Scottsdale 1 Southern Idaho 4 Final
  @ Basic HS
  Arizona Christian JV 7 Phoenix 11 Final
 
February
Fri. 1 Trinidad State 7 GateWay (AZ) 10 Final
  Hesston 7 Richland 11 Final - 7 innings
  Colorado Northwestern 6 Glendale 5 Final - 7 innings
  Scottsdale 4 Southern Idaho 2 Final - 7 innings
  @ Basic HS
  Hesston 4 Richland 5 Final - 7 innings
  Yavapai 3 GateWay (AZ) 0 Final
  Colorado Northwestern 6 Glendale 7 Final - 7 innings
  Southern Idaho 9 Scottsdale 3 Final
  @ Basic HS
  Murray State 8 Coastal Bend 1 Final
  Beeville, TX (9 Innings)
  Paris 5 LSU Eunice 13 Final
  Bengal Stadium - Eunice, LA
  Grand Canyon University Club 1 Chandler-Gilbert 14 Final - 7 innings
Sat. 2 Iowa Central #   Northwestern   TBA
  (Scrimmage) @ Orange City, IA
  USC Lancaster 5 Wake Tech 6 Final - 7 innings
  ASA Miami 4 Broward 0 Final
  USC Sumter 13 Southeastern-Whiteville 3 Final - 5 innings
  Patrick Henry 0 Spartanburg Methodist 9 Final
  Spartanburg, SC
  Next Level Baseball Academy   Pasco-Hernando State   Cancelled
  Rained Out in 2nd inning
  Ellsworth 5 Northern Oklahoma Tonkawa 8 Final - 7 innings
  Tonkawa, OK
  Murray State 8 Coastal Bend 6 Final - 11 innings
  Beeville, TX (9 Innings)
  Hesston 6 Richland 7 Final - 7 innings
  Northeast 2 Northern Oklahoma Enid 9 Final - 7 innings
  Paris 3 LSU Eunice 7 Final
  Bengal Stadium - Eunice, LA
  Colorado Northwestern 1 Mesa 5 Final - 7 innings
  ASA Miami 1 Broward 2
Suspended due to rain
  Patrick Henry 4 Spartanburg Methodist 9 Final
  Spartanburg, SC
  USC Lancaster 6 Wake Tech 4 Final
  USC Sumter 9 Southeastern-Whiteville 6 Final - 7 innings
  Ellsworth 6 Northern Oklahoma Tonkawa 16 Final - 7 innings
  Tonkawa, OK
  San Jacinto-North 14 Murray State 3 Final - 8 innings
  @ Coastal Bend
  Hesston 0 Richland 7 Final - 7 innings
  Southern Nevada 16 GateWay (AZ) 12 Final
  @ Phoenix, AZ
  Northeast 0 Northern Oklahoma Enid 3 Final - 7 innings
  Glendale 3 Arizona Western 7 Final - 11 innings
  Colorado Northwestern 5 Mesa 3 Final - 8 innings
  Grand Canyon University Club 4 Chandler-Gilbert 14 Final - 8 innings
Sun. 3 Patrick Henry 6 Spartanburg Methodist 7 Final
  Spartanburg, SC
  USC Lancaster 2 Wake Tech 3 Final - 11 innings
  Pasco-Hernando State 10 St. Petersburg 7 Final
  Ellsworth 3 Northern Oklahoma Tonkawa 22 Final - 5 innings
  Tonkawa, OK
  Northeast 8 Northern Oklahoma Enid 6 Final - 7 innings
  Glendale 0 Arizona Western 2 Final - 7 innings
  USC Lancaster 2 Wake Tech 1 Final - 7 innings
  USC Sumter 8 Southeastern-Whiteville 7 Final
  Northeast 3 Northern Oklahoma Enid 7 Final - 7 innings
  Glendale 3 Arizona Western 13 Final - 7 innings
Mon. 4 North Arkansas 0 Carl Albert State 8 Final
  ASA Miami 6 Miami Dade 2 Final
  Southeastern-Whiteville 15 St. Andrews University JV 7 Final - 8 innings
  North Arkansas 1 Carl Albert State 3 Final - 8 innings
  GateWay (AZ) 7 South Mountain 4 Final - 8 innings
  Paradise Valley 10 Arizona Christian University JV 4 Final
  @ Phoenix, AZ
Tue. 5 Chesapeake   Salisbury University   2:00 PM EST
  Scrimmage
  Inspiration Academy 0 Pasco-Hernando State 15 Final
  Colorado Northwestern 1 Chandler-Gilbert 13 Final - 5 innings
  Grand Canyon University Club Team 1 Paradise Valley 3 Final - 9 innings
  Benedictine JV 5 Mesa 13 Final
  Colorado Northwestern 2 Chandler-Gilbert 4 Final - 7 innings
Wed. 6 NC Wesleyan JV 6 Lenoir 5 Final
  Bryant & Stratton (VA) 17 Thomas Nelson CC 4 Final - 7 innings
  Hampton Cup @ War Memorial Stadium - Hampton, VA
  Paul D. Camp Community College 1 Apprentice School 2 Final - 7 innings
  Hampton Cup
  Grand Canyon Club 1 Mesa 16 Final - 7 innings
  Arizona Christian University JV 12 Glendale 6 Final
  Benedictine JV 0 Phoenix 10 Final - 7 innings
  ASA Miami 4 Florida SouthWestern State 11 Final
  Fort Myers, Fla.
Thu. 7 Paul D. Camp Community College 2 Thomas Nelson CC 1 Final - 7 innings
  Hampton Cup
  Western Oklahoma State 12 Western Texas 13 Final - 7 innings
  Snyder, TX
  Western Oklahoma State 11 Western Texas 5 Final - 7 innings
  Snyder, TX
  GateWay (AZ) 7 Arizona Western 17 Final - 7 innings
  Benedictine JV 5 Phoenix 6 Final
Fri. 8 Stratford University 16 Paul D. Camp Community College 4 Final - 7 innings
  Hampton Cup
  ASA Miami 5 Seminole State (FL) 6 Final
  Colorado Northwestern 0 Paradise Valley 3 Final - 7 innings
  GateWay (AZ) 0 Arizona Western 9 Final - 7 innings
  Paul D. Camp Community College 11 Bryant & Stratton (VA) 12 Final - 7 innings
  Hampton Cup @ Hampton
  State College of Florida 4 Pasco-Hernando State 0 Final
  ASA Miami 7 Seminole State (FL) 1 Final
  Glendale 0 Central Arizona 5 Final
  Home Opener
  Bryant & Stratton (VA) 10 Apprentice School 12 Final - 7 innings
  Hampton Cup @ War Memorial Stadium - Hampton, VA
  ASU Club 8 Mesa 16 Final
  Benedictine University AZ 2 Chandler-Gilbert 8 Final
  Colorado Northwestern 0 Paradise Valley 2 Final - 7 innings
  GateWay (AZ) 4 Arizona Western 2 Final
  Frontier 3 Mississippi Delta 4 Final
  @ Hartfield Academy
  Frontier 7 Mississippi Delta 2 Final
  @ Hartfield Academy
Sat. 9 Pitt 15 USC Sumter 0 Final - 5 innings
  Catawba Valley 8 USC Union 2 Final - 7 innings
  Union, S.C.
  Guilford Tech 2 Louisburg 10 Final - 7 innings
  Vincennes 3 West Georgia Tech 6 Final - 7 innings
  Wake Tech 9 Surry 4 Final
  Lenoir 3 Rockingham 4 Final - 7 innings
  Pasco-Hernando State 7 Seminole State (FL) 9 Final
  Jefferson (MO) 8 Mississippi Gulf Coast 9 Final
  St. Louis 7 LSU Eunice 10 Final
  @ Chalmette, LA
  Redlands 5 Vernon 4 Final - 8 innings
  Frontier 9 Coahoma 6 Final - 7 innings
  @ Hartfield Academy
  Murray State 1 Seminole State (OK) 11 Final - 7 innings
  1-9
  Snead State 2 Itawamba 3 Final - 7 innings
  Calhoun 0 Northwest Mississippi 4 Final
  Southwestern 1 Northern Oklahoma Enid 8 Final - 7 innings
  Enid, OK
  Southwest Mississippi 0 Louisiana College JV 3 Final - 7 innings
  Colorado Northwestern 4 Paradise Valley 5 Final - 7 innings
  Central Arizona 13 Glendale 3 Final
  ASU Club 1 Mesa 11 Final
  Benedictine University AZ 3 Chandler-Gilbert 14 Final - 7 innings
  Yavapai 10 Phoenix 0 Final - 5 innings
  Stratford University 8 Bryant & Stratton (VA) 5 Final - 7 innings
  Hampton Cup @ War Memorial Stadium - Hampton, VA
  Monroe College 3 Patrick Henry 4 Final
  Lenoir 17 Rockingham 9 Final - 7 innings
  Guilford Tech 7 Louisburg 4 Final - 8 innings
  Louisburg, NC
  Catawba Valley 10 USC Union 8 Final - 7 innings
  Union, S.C.
  Vincennes 11 West Georgia Tech 5 Final - 7 innings
  Frontier 1 Coahoma 7 Final - 7 innings
  @ Hartfield Academy
  Pitt 4 USC Sumter 2 Final - 8 innings
  Jefferson (MO) 8 Mississippi Gulf Coast 2 Final - 7 innings
  Snead State 4 Itawamba 8 Final - 7 innings
  Redlands 11 Vernon 10 Final - 7 innings
  Southwestern 3 Northern Oklahoma Enid 11 Final - 7 innings
  Enid, OK
  Central Arizona 14 Glendale 2 Final - 8 innings
  Yavapai 10 Phoenix 0 Final
  Southwest Mississippi 7 Louisiana College JV 1 Final - 7 innings
  Calhoun 3 Northwest Mississippi 7 Final
  LSU Eunice 10 Nunez Community College 0 Final - 5 innings
  Nunez CC - Chalmette, LA
  Colorado Northwestern 2 Paradise Valley 3 Final - 7 innings
  Monroe College 0 Patrick Henry 10 Final - 5 innings
  Southeastern-Whiteville 4 USC Lancaster 5 Final
Sun. 10 Monroe College 7 Patrick Henry 5 Final
  Vincennes 5 West Georgia Tech 7 Final
  Surry 2 Wake Tech 12 Final - 7 innings
  Holly Springs High School @ Wake Tech
  Pitt 6 USC Sumter 3 Final - 7 innings
  St. Petersburg   Pasco-Hernando State   Cancelled
  Southeastern-Whiteville 5 USC Lancaster 8 Final - 7 innings
  Catawba Valley 0 USC Union 1 Final
  Forfeit
  Louisburg 5 Guilford Tech 9 Final - 7 innings
  Harford 7 Bryant & Stratton (VA) 5 Final - 7 innings
  Trant Field
  Rockingham 12 Lenoir 3 Final - 8 innings
  Jefferson (MO) 5 Pearl River 3 Final - 13 innings
  Monroe College 6 Patrick Henry 7 Final
  Northeastern Oklahoma A&M 0 Northern Oklahoma Tonkawa 10 Final - 5 innings
  Seminole State (OK) 6 Western Oklahoma State 8 Final
  9V
  Southwestern 0 Northern Oklahoma Enid 13 Final - 5 innings
  Enid, OK
  GateWay (AZ) 1 Central Arizona 12 Final - 7 innings